"Pomocne" mapki

"Pomocne" mapki

Postprzez piranninja w 17 Lip 2007, 21:57

Wiele osób które pierwszy raz przechodzą stalkera gubią się i proszą o pomoc bo nie wiedzą np. gdzie iść albo jak iść bo np. dostają headshota. Dlatego postanowiłem stworzyć mapki (w języku polskim oczywiście) które pomogą się odnaleźć. Bede tu wrzucał wszystkie jakie zrobie i uaktualnienia do nich. Jeśli macie jakieś uwagi to na PW albo gg: 8288444 a jeśli macie własne mapki to też wrzucajcie.
Do rzeczy:
Czerwony las (obszar mózgozwęglacza):

http://files.filefront.com//;8079394;;/

Agroprom

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/1092ab11d7e35891.html

Agroprom (podziemia)

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=d817fd6099a4cfe0
Ostatnio edytowany przez piranninja 18 Lip 2007, 15:16, edytowano w sumie 2 razy
Image
BORN TO SPAM
Awatar użytkownika
piranninja
Stalker

Posty: 138
Dołączenie: 11 Cze 2007, 21:49
Ostatnio był: 22 Sie 2007, 21:28
Kozaki: 1

Reklamy Google

Postprzez Kubus14 w 18 Lip 2007, 12:25

Elo. Moglbys zrobic mapke Agropomu?
Awatar użytkownika
Kubus14
Kot

Posty: 6
Dołączenie: 09 Cze 2007, 12:09
Ostatnio był: 29 Cze 2008, 12:22
Miejscowość: Kędzierzyn- Koźle
Kozaki: 0

Postprzez piranninja w 18 Lip 2007, 14:35

podziemia agropromu już na warsztacie :d
Image
BORN TO SPAM
Awatar użytkownika
piranninja
Stalker

Posty: 138
Dołączenie: 11 Cze 2007, 21:49
Ostatnio był: 22 Sie 2007, 21:28
Kozaki: 1

Postprzez Jameson w 19 Lip 2007, 10:54

Ja tak szukałem tego kodu do tych drzwi a tu mam kod :). Ja już chyba wiem co mnie tam czeka :o

Rozczarowałem się myślałem ,że czeka mnie tam ostra masakra z mutantami w tunelu a tam tylko mały pokoik z 2 apteczkami :| :( .
Kolejnych drzwi już sie nie dało otworzyć z trickiem z gaussem też.
Ostatnio edytowany przez Jameson, 19 Lip 2007, 11:20, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
Jameson
Kot

Posty: 21
Dołączenie: 18 Lip 2007, 21:42
Ostatnio był: 02 Sie 2007, 16:34
Miejscowość: Chernobyl
Kozaki: 0

Postprzez Amraam w 19 Lip 2007, 10:59

Super mapki tylko niektore kolory robia ze litery nie sa zbyt wyrazne, moze pisz troche wieksza czcionka, albo inne kolory dobieraj wtedy bedzie idealnie. A moze X18 zrobisz?
Amraam
Kot

Posty: 21
Dołączenie: 10 Lip 2007, 12:31
Ostatnio był: 03 Cze 2011, 20:41
Kozaki: 0

Postprzez Microtus w 23 Lip 2007, 23:09

Dobra dorzucę coś co na prędce skleciłem.
Nie chciało mi się kombinować z kolorami ale obiecuję poprawę (legendy chyba nie trza)
Agroprom b.fajny piranninja

CORDON

Image
War. War never changes...
Bury
zapraszam do lektury :)
Awatar użytkownika
Microtus
Legenda

Posty: 1028
Dołączenie: 18 Cze 2007, 14:31
Ostatnio był: 19 Sty 2019, 22:54
Miejscowość: łorsoł
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 106

Postprzez Michu w 23 Lip 2007, 23:46

Mozna by bylo gdzie mozna znalezc Tlumik ,i jakies ciekawe zeczy na poczatek gry ^^ ;]
Awatar użytkownika
Michu
Very Important Stalker

Posty: 1556
Dołączenie: 10 Lip 2007, 00:34
Ostatnio był: 10 Paź 2023, 16:11
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 131

Postprzez Microtus w 24 Lip 2007, 08:09

Tłumik jest w starym młynie. Trza wskoczyć na dach niższego budynku (wejście ze środka lokacji na niższy daszek coś jak sień) z cysterny, wejść na właściwy dach skręcić w prawo i tam będzie metalowa skrzynka pod ścianą rozwalić ją w środku ammo do kałacha i tłumik. Zawartość może spaść na dół.

PS: zaznaczony jest na mapie gun z tłumikiem i kurtka bandyty (28% bp cap.).

Garbage

Image

Image

Jak widzicie dałem dwie mapy jedną z opisem drugą bez (tyle nabazgroliłem że nic nie widać :wink: )

Co do przedmiotów do znalezienia to
a) Tłumik jest w jednej z ciężarówek od storony obozu bandytów (trzeba do niej z rozbiegu wskoczyć ew. podstawić coś) tłumik jest pod wystającą dechą w metalowej skrzynce trz ją rozbić
b) Viper na amunicję do pistoletu jest przy stalkerze w tunelu naszpikowanym anomaliami
w pobliżu hangaru
c) AKm posiada Bes stalker któremu mamy pomóc (przy odrobinie szczęścia zabłąkana kula albo i niezabłąkana go dopadnie) :wink:
War. War never changes...
Bury
zapraszam do lektury :)
Awatar użytkownika
Microtus
Legenda

Posty: 1028
Dołączenie: 18 Cze 2007, 14:31
Ostatnio był: 19 Sty 2019, 22:54
Miejscowość: łorsoł
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 106

Postprzez Michu w 24 Lip 2007, 10:16

Viper na amunicje od pistoletu : o ,thx, przyda sie :D
Awatar użytkownika
Michu
Very Important Stalker

Posty: 1556
Dołączenie: 10 Lip 2007, 00:34
Ostatnio był: 10 Paź 2023, 16:11
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 131

Postprzez Microtus w 24 Lip 2007, 13:33

Dark Valley

Image

1) Mercenary suit (a może stalker suit nie pamiętam ale sprawdzę).
Jest poza budynkiem bandytów. Po wejściu przez bramę trzeba delikatnie skręcić w lewo i kierować się na dziurę w płoci czy coś na podobie. Za tym płotem czy ścianą leży zgięta gruba rura w której leży pancerz.
2)RG rura leży na 2-gim lub trzecim piętrz budynku obok którego był pancerz. generalnie leży na glebie więc ciężko go ni przyuważyć.
3)Gitara radio i inne bezużyteczne duperele są za murem tej lokacji (pokazuje je dość dobrze strzałka) Rzeczy leża na szczycie dziwnego urządzenia.
4) Noisless Viper-a ma stalker Vampire (jak pójdziecie zabić pijawę prawdopodobnie zdobędziecie pretekst na rozwalenie go)
5) Ze storming obokanem jest gorzej bo jego właściciel łazi po całej bazie bandytów i można go przeoczyć. (jest to quest item więc jak sie nie podoba nie wyrzucać!!).

* UWGA: przy wejściu do dark v. (za pierwszym razem) pojawia się stalker z duty i prosi o pomoc. Za pomoc dostajemy pso-1 scope czyli lunetę do rosyjskich karabinów. Warto pójść do dark valley zanim pójdzieci do agropromu i zrobić tego questa zebrać parę artefaktów i wrócić do garbage.

X-18

Image

Na środkowym poziomie jest pomieszczenie z szafkami (takimi jak w przebieralni). Znajdziecie tam trochę dobrego stuffu (ammo inne duperele) plus monolith suit, bardzo cenny granatnik do kałacha i naboje do niego. Szafki nie wszystkie się otwierają więc trza je potraktować z gnata.
War. War never changes...
Bury
zapraszam do lektury :)
Awatar użytkownika
Microtus
Legenda

Posty: 1028
Dołączenie: 18 Cze 2007, 14:31
Ostatnio był: 19 Sty 2019, 22:54
Miejscowość: łorsoł
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 106

Postprzez Microtus w 26 Lip 2007, 21:25

BAR

Image

Tu wiele do znalezienia nie ma (poza skrytkami) za to jest dużo NPC-ów i nie mniej questów do wykonania.
Jako artefakty na mapie zaznaczyłem skrzynki w których zawsze wypada jakis średni artefakt

Dzisiaj dowiedziałem się z jednej stalkerowej strony sposobu na zdobywanie spowrotem broni którą oddaliśmy w czasie questów (i to bez mordowania :wink: ).
100% działa z gosciem od storming obokana z resztą różnie.
Mianowicie po oddaniu boni podchodzimy do delikwenta i wyrzucamy z inwentarza broń (musi to być lepszy przynajmniej cenowo karabin) np IL 86, TRs 301. Gostek wtedy rzuca stary karabin i podnosi ten podrzucony.

Army Warehouse

Image

Dobra na szybko opis cennych przedmiotów.

1) Vintar - leży na glebie w zaznaczonym na mapie podłużnym budynku, dowiedziałem się wczoraj, że jest jeszcze coś (taki starter pack) 150 naboi 9x39 sp-5. Naboje są w skrzyneczce nastrychu tego samego budynku (wleźć tam można tylko skacząc z wieży snajpera (po rozwaleniu skrzyneczki naboje spadają piętro niżej, tam gdzie leży vintar)

2) Bulldog 6 Jest w zaznaczonym na mapie budynku (z gankiem zabitym dechami) w środku jest piwnica (czasem może się nie pojawić od razu trza podreptać w miejscu) w niej bulldog i trochę ammo do niego. (quest item dla Voronina)

3) W obozie najemników znajduje się Sniper TRs 301 (jest na warsztacie :) broń z lepszym zoomem niz TRs z celownikiem ale strzela o wiele wolniej można go spokojnie oddać w ramach questa Voroninowi.

4) Combat Chaser (moim zdaniem najlepszy shotgun w grze - pięć naboi w magazynku ale ma lepszego kopa od zwykłego chasera13) i tu się zaczynaja schody. Ma go Father Diodor neutralny stalker więc trza go ubić lub spróbować z podrzuceniem innej broni (nie testowałem)

Update Garbage:
Nie wiem czy o tym wiecie ale przy złomowisku jest wieża na którą sie nie da wejść. Na niej stoją dwie drewniane skrzynie jak je rozstrzelaciae spadnie deszcz amunicji do vipera 9x19 pb1s (jest tego koło 1000 sztuk więc niezły zastrzyk jak na początek gry.

Wieża:
Image

Po załadowaniu w skrzynki:
Image
War. War never changes...
Bury
zapraszam do lektury :)
Awatar użytkownika
Microtus
Legenda

Posty: 1028
Dołączenie: 18 Cze 2007, 14:31
Ostatnio był: 19 Sty 2019, 22:54
Miejscowość: łorsoł
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 106

Postprzez krell w 30 Lip 2007, 12:08

Może ktoś podać kod do tych drzwi koło snajpera w czerwonym lesie? Na mapce strasznie niewyraźne są te cyfry...
krell
Kot

Posty: 6
Dołączenie: 24 Lip 2007, 16:13
Ostatnio był: 18 Paź 2009, 17:26
Kozaki: 0

Następna

Powróć do Grafika

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość