Gothic, RPT i problem- wyjaśnienie

Ano widzisz, Szrama, tak to już jest - ciągle tylko pytają i pytają i problemy mają...

Gothic, RPT i problem- wyjaśnienie

Postprzez Woland w 09 Lut 2013, 18:18

Jako że niektórzy kłopot mają ze zrozumieniem problemu (wynika to zapewne z rozłożenia w czasie pierwszej i drugiej próby odpalenia gry- nie pamiętają o co chodzi a zbyt skrótowo wyjaśniałem) zacznijmy od początku.
Kupiłem Saga Gothic I-II (w tym także jest i noc kruka).
Zainstalowałem, wszystko ok, odpalam grę. I wszystko ok. Włączam, ustawiam w menu na full grafę, wszystko działa fajnie. Zaczynam grę. I co się robi w jeziorze gdzie ląduję? A no Diego się sklonować postanowił. Po prostu coś się zrobiło że grafika powielała Diegów i ze 100 Diegów miałem przed ekranem :E
Ściągnąłem to coś:
http://komputery.spryciarze.pl/zobacz/j ... tomatyczna
Wszystko jak na filmiku.
I co? Gram, gram, gram i po różnie 1-20 minutach grania (różnie ale jednak 2 godzin naraz nie pogram sobie) gra nagle staje w miejscu. Nic nie idzie zrobił. Jedyna opcja to restartować komputer guzikiem w kompie. Tylko to. Kombinowałem jeszcze ctrl+alt+delete, potem w menedżer zadań (żeby w pulpit wejść). I co się stało? Menedżer jest, czarne tło i Gothic na pasku zadań także jest (więc to ok) ale już nie ok jest to że:
1. myszką nie mogę ruszać
2. że gothic pożera 50% procesora. Przy dwurdzeniowym 2.8GHz (wiem że totalne gówno z epoki kamienia łupanego które nawet nowe i nieużywane nie warte nawet 100zł pewnie ale jednak bez przesady!).
Tak, musiałem restartować guzikiem.
Po restarcie:
komp komunikat daje że Program1.RPT tam prosi o zmianę nazwy no i każę zmienić nazwę (zmienia domyślnie na Program1.RPT). Ów plik jest na dysku C. Tak, na dysku luzem, w żadnym folderze specjalnym. Waży 14kb. Jego kopia(Program1.PRT)- 12kb

Stary komp, który bez wątpienia powinien pociągnąć biorę, odpalam, daję grę. I przez jakiś czas grało mi się bez problemu po kilka godzin! A nagle coś się spsuło. Co? TO SAMO! Staje, tylko restart guzikiem.
Po restarcie Progrma1.PRT prosi o zmianę nazwy i ta kopia się tworzy.

Ustawianie zgodności na moim kompie (Windows 2000 i Windows XP SP3 chyba) nic nie dało. Zresztą stary komp to przecież Windows XP (chyba SP2).

Problem został opisany jeśli chodzi o działania moje w sposób niechronologiczny jakkolwiek tak jest najbardziej przejrzyście.
I teraz:
Co jest problemem więc?
Co to Program1.PRT?
Co robić?
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Reklamy Google

Re: Gothic, RPT i problem- wyjaśnienie

Postprzez Kudkudak w 09 Lut 2013, 18:38

A próbowałeś zrobić reinstall i odpalić grę bez tego, co pobierałeś?

Opcjonalnie, ale tak naprawdę opcjonalnie, przeinstalowałbym system na XP - stare gry i retro wchodzą, a jak masz dobrze wszystko poukładane to i nowsze gry pójdą.
Image
Image Image Image Image Image
Awatar użytkownika
Kudkudak
Legenda

Posty: 1462
Dołączenie: 02 Lis 2011, 18:55
Ostatnio był: 02 Maj 2020, 00:25
Miejscowość: atomizer
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: 656

Re: Gothic, RPT i problem- wyjaśnienie

Postprzez Woland w 09 Lut 2013, 18:50

Bez programu pod windows 7 granie?

Woland napisał(a):Zainstalowałem, wszystko ok, odpalam grę. I wszystko ok. Włączam, ustawiam w menu na full grafę, wszystko działa fajnie. Zaczynam grę. I co się robi w jeziorze gdzie ląduję? A no Diego się sklonować postanowił. Po prostu coś się zrobiło że grafika powielała Diegów i ze 100 Diegów miałem przed ekranem :E



Windows XP?

Woland napisał(a):Stary komp, który bez wątpienia powinien pociągnąć biorę, odpalam, daję grę. I przez jakiś czas grało mi się bez problemu po kilka godzin! A nagle coś się spsuło. Co? TO SAMO! Staje, tylko restart guzikiem.
Po restarcie Progrma1.PRT prosi o zmianę nazwy i ta kopia się tworzy.

Ustawianie zgodności na moim kompie (Windows 2000 i Windows XP SP3 chyba) nic nie dało. Zresztą stary komp to przecież Windows XP (chyba SP2).







Coś jeszcze zacytować z mojego poprzedniego posta?
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Re: Gothic, RPT i problem- wyjaśnienie

Postprzez Soviet w 09 Lut 2013, 19:04

Dlaczego pyskujesz do ludzi, którzy starają się pomóc?
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 30 Sty 2023, 16:16
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Re: Gothic, RPT i problem- wyjaśnienie

Postprzez Woland w 09 Lut 2013, 19:10

Nie pyskuję ale zdziwił mnie ten post bo to rozmowa jakbyśmy żyli w dwóch równolegle istniejących światach całkiem od siebie różny. Świat mój gdzie próbowałem bez programu i nie używałem gry na windows XP i świat kuda w którym ja jasno napisałem że od początku z tym programem grałem i nigdy gry na windows XP nie próbowałem...

Zresztą powtarzam się z tym po raz setny a do innych i tak nic nie dociera.
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Re: Gothic, RPT i problem- wyjaśnienie

Postprzez Kudkudak w 09 Lut 2013, 19:25

1.Kuda a nie kuda jak coś. Nawet dla Ciebie zrobię wyjątek i będę pisał odnośnie Ciebie zwrotem grzecznościowym :p

2.Czy to tak trudno napisać ładnie że nie możesz grać na XP itd.? Potem dziwisz się że każdy robi sobie z Ciebie jaja i wita pociskiem na sb...

3.Odnośnie tematu - zainstaluj sobie Gothica 3 jeśli takowego posiadasz; dłuższa rozgrywka, duży świat i ogólnie zapewni Ci dużo funu. Jeśli na chama chcesz grać w pierwsze klasyki, looknij na forum o tej grze, oni Ci powiedzą czy ta kopia jest szkodliwa i co z tym zrobić.

:

Napisałem że mógłbyś przeinstalować system, a nie że grałeś na XP. Do gimbazy :caleb:


4. Jeśli Twój komp jest aż tak słaby, czas pomyśleć nad nowym, hmm?
Image
Image Image Image Image Image
Awatar użytkownika
Kudkudak
Legenda

Posty: 1462
Dołączenie: 02 Lis 2011, 18:55
Ostatnio był: 02 Maj 2020, 00:25
Miejscowość: atomizer
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: 656

Re: Gothic, RPT i problem- wyjaśnienie

Postprzez Woland w 09 Lut 2013, 19:42

Kudkudak napisał(a):1.Kuda a nie kuda jak coś. Nawet dla Ciebie zrobię wyjątek i będę pisał odnośnie Ciebie zwrotem grzecznościowym :p

No spoko, sorry.

Kudkudak napisał(a):2.Czy to tak trudno napisać ładnie że nie możesz grać na XP itd.? Potem dziwisz się że każdy robi sobie z Ciebie jaja i wita pociskiem na sb...

Pisałem że przez pewien czas mogłem grać ale po czasie taki sam problem jak na windows 7 (ale jednak rzadziej)


Kudkudak napisał(a):3.Odnośnie tematu - zainstaluj sobie Gothica 3 jeśli takowego posiadasz; dłuższa rozgrywka, duży świat i ogólnie zapewni Ci dużo funu. Jeśli na chama chcesz grać w pierwsze klasyki, looknij na forum o tej grze, oni Ci powiedzą czy ta kopia jest szkodliwa i co z tym zrobić.

Grałem, prawie przeszedłem, zaczynam od nowa. Choć mam patcha najnowszego trochę wkurza cięcie się. Nie przypominam by się dawniej cięło (przynajmniej tak wkurzająco) a ustawienia graficzne nie podwyższałem a nawet zniżyłem. Albo kwestia przyzwyczajenia i odzwyczajenia(w Skyrim mimo wielu problemów komp się absolutnie nigdy nie ciął nie licząc drobnych wyjątków, inne gry też nie mają "lagów" a w G3 dawno grałem, bardzo dawno, prawie rok, poza tym bo bugach graficznych ze Skyrimem za którym tęsknię zresztą jestem przewrażliwiony coś) bo to są drobne małe przycinki a ja przewrażliwiony. Ot powrócę, pogram, przyzwyczaję się na nowo :)
Nie, zaraz- też chyba były przycinki. Tak, pamiętam, nawet kombinowałem co robić a co zabawne jak z najwyższych na trochę niższe wziąłem to wtedy nawet gorzej było :E
No nic, jedna rzecz mimochodem wyjaśniona. Byle się na nowo przyzwyczaić :)
Kudkudak napisał(a):Napisałem że mógłbyś przeinstalować system, a nie że grałeś na XP. Do gimbazy

Na jedno wychodzi

Kudkudak napisał(a):4. Jeśli Twój komp jest aż tak słaby, czas pomyśleć nad nowym, hmm?

To kosztuje a kasy na to nie ma i w tym roku ani raczej może nawet i następnym nie ma co liczyć na nowego kompa. Tym bardziej że bzdurą jest kupować byle co za 1500- 2000 jak lepiej poczekać i coś za np. 2500 kupić, nie?
Ale zresztą nawet byle jaki za 1500 to daleka perspektywa conajmniej roku by była.

A mimochodem:

Czy części do kompa "zużywają się" to znaczy się czy procesor z 2009 roku teraz pracuje tak samo dobrze i sprawnie w 2013 jak w 2009 czy może być już z lekka zużyty, przemęczony od pracy? Zmęczenie materiału że tak powiem?
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Re: Gothic, RPT i problem- wyjaśnienie

Postprzez Soviet w 09 Lut 2013, 22:04

Woland napisał(a):Czy części do kompa "zużywają się" to znaczy się czy procesor z 2009 roku teraz pracuje tak samo dobrze i sprawnie w 2013 jak w 2009 czy może być już z lekka zużyty, przemęczony od pracy? Zmęczenie materiału że tak powiem?


Nom oczywiście, ale raczej chodzi tu o czyszczenie, nie o samo „zużywanie” procesora, bo to raczej niemożliwe. A i tak nie ma to wpływu na ewesntualne działanie Gothika.
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 30 Sty 2023, 16:16
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Re: Gothic, RPT i problem- wyjaśnienie

Postprzez jaro16 w 09 Lut 2013, 23:11

Dokładnie. Ja mam OŚMIOLETNIEGO kompa, a działa do dziś elegancko. Wymieniałem jedynie pamięć i grafikę i nie narzekam na powolnienia w nawet nowszych grach. Jedyne na co mogę narzekać to uszkodzona dioda mierząca temp. na procku - 240 st. C w spoczynku :E . Ogólnie sprzęt komputerowy, przy obecnej technologii i odpowiedniej konserwacji może służyć użytkownikowi z powodzeniem długie lata.
Awatar użytkownika
jaro16
Stalker

Posty: 92
Dołączenie: 28 Lut 2011, 17:28
Ostatnio był: 01 Kwi 2020, 19:59
Miejscowość: Ciechanów
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 12

Re: Gothic, RPT i problem- wyjaśnienie

Postprzez Woland w 10 Lut 2013, 01:57

Ok, to wyjaśnione (tak w ogóle mimochodem pytałem tylko).

A co z Gothiciem i RPT?
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10


Powróć do Problemy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość