Steam, czyli agresja w dwóch kliknięciach

Ano widzisz, Szrama, tak to już jest - ciągle tylko pytają i pytają i problemy mają...

Re: Steam, czyli agresja w dwóch kliknięciach

Postprzez PeterHD w 22 Maj 2012, 11:28

Pożyczyłem akurat koledze M2033 w zamian za CoP. I co?
1. Muszę mu podać hasło do mojego konta (chociaż akurat do tego kolegi mam zaufanie)
2. Albo ja albo on jesteśmy zalogowani. Bez zalogowania nie da się grać. Gdy chcę pograć w M&B- on nie może w Metro i nawzajem
3. Jako że mam problemy z internetem( często rwie łącze z powodu słabej antenki) zdarza mi się radośnie grać i nagle gra mi się wyłącza (często zapominam robić savy)
4. Czasami podczas uruchamiania kompa steam wcale mi się nie włącza.
Idea była dobra, ale wykonanie beznadziejne.
Czy wiecie że do następnej odpowiedzi na post przeskakujesz wciskając spację?
PS. Dziękuję za picie kozaków Zwinniakowi.
Gratulacje panowie, jesteśmy na mistrzach
:

http://mistrzowie.org/361231
Awatar użytkownika
PeterHD
Kot

Posty: 46
Dołączenie: 02 Paź 2011, 14:16
Ostatnio był: 29 Lip 2014, 23:00
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 4

Reklamy Google

Re: Steam, czyli agresja w dwóch kliknięciach

Postprzez Soviet w 22 Maj 2012, 12:31

Terminus napisał(a):Na steam muszę czekać i oglądać kolejne reklamy gier, dlc, akcesoriów et cetera, cetera...

Albo wyłączyć je jednym kliknięciem :caleb:

A to, że Steam skutecznie zabił rynek wtórny gier i "pożyczanie" to już jest inna sprawa. No ale cóż, przed postępem i mroczną przyszłością nie uciekniemy :E.
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 30 Sty 2023, 16:16
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Re: Steam, czyli agresja w dwóch kliknięciach

Postprzez Terminus w 22 Maj 2012, 13:00

Owszem panel reklamowy mogę wyłączyć jednym kliknięciem. Ale mam na myśli cały mechanizm reklamowy: banery, newsy, info, które cały czas jest wyświetlane. Patche są pobierane przez steama, czyli żeby zagrać chcąc nie chcąc sprawdzając czy już pobrało aktualizacje otwieram panele z reklamami.
Przy czym jest to reklama, która mi nic nie daje w zamian. To znaczy że nie jest jak w komercyjnej bezpłatnej TV, że oglądając film mam reklamę w środku. Nie lubię tego, ale rozumiem.
W przypadku steama mam reklamy, których nie chcę pomimo tego, że za grę zapłaciłem.

Szpagin: nie mam problemów z netem, nie mam na razie jakichś problemów z graniem czy pobieraniem patchy. Mnie irytuje, że żeby zagrać w grę, którą uczciwie kupiłem muszę ją uruchamiać przez całą tę maszynę reklamową, która mi nie daje żadnej wartości dodanej (np. gdyby gra była 2 wersjach: w wersji steam tańsza od tej samej w wersji "pudełkowej" nie wymagającej aktywacji)
Ostatnio edytowany przez Terminus 22 Maj 2012, 13:06, edytowano w sumie 2 razy
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Steam, czyli agresja w dwóch kliknięciach

Postprzez Szpagin w 22 Maj 2012, 13:02

Ja chciałem napisać, że Steam wcale mi nie przeszkadza, ale widzę, że jestem w tej kwestii osamotniony. Jedyne, co jest denerwujące (i to bardzo!), to fakt, że często na płycie z grą jest jedynie część danych niezbędnych do instalacji. Co prawda dla mnie nie jest to specjalny problem (mam dość dobre połączenie i mogę przeboleć tą godzinę - półtorej ściągania dodatkowych plików), ale nie wszyscy mają tak fajnie.

Tu jednak winiłbym raczej skąpstwo dystrybutorów (w myśl zasady: dajmy w pudełku tylko połowę gry, a resztę niech gracz sobie ściągnie; za zaoszczędzoną kasę pojedziemy sobie na wczasy do Chorwacji).
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Re: Steam, czyli agresja w dwóch kliknięciach

Postprzez Soviet w 22 Maj 2012, 13:05

Mi te reklamy nie przeszkadzają - poza tym wyskakującym panelem żadnych innych nie widziałem, a te co są to i tak głównie obwieszczenie jakichś promocji. Włącz sobie wersje mini i ustaw w opcjach żeby domyślnie włączała się lista gier to nie będziesz miał żadnych bannerów :).

Szpagin: nieprawdą jest jakoby. Pewnie masz jakąś grę kupioną dwa lata po premierze i ci się patche ściągają :E.
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 30 Sty 2023, 16:16
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Re: Steam, czyli agresja w dwóch kliknięciach

Postprzez Terminus w 22 Maj 2012, 13:18

Żeby była jasność: nie uważam Steam za jakieś totalne zło, które niszczy moją wolność, utrudnia granie, morduje kotki itp.
Zwyczajnie jest to coś czego nie można uniknąć a co jest czymś zupełnie zbędnym.
CREDO [łac. Wierzę]

Za ten post Terminus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Stalker Rambo.
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Steam, czyli agresja w dwóch kliknięciach

Postprzez Szpagin w 22 Maj 2012, 13:37

@Soviet: bzdura, miałem tak z Homefrontem, którego dostałem bodaj dwa miesiące po premierze. Z tego co wyczytałem, z niektórymi grami tak jest, że trzeba ściągać kilka gigabajtów niezbędnych plików.
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Re: Steam, czyli agresja w dwóch kliknięciach

Postprzez paintball_0 w 22 Maj 2012, 14:39

Mam obecnie na koncie Steam 42 gry. 33 z nich kupiłem w promocjach. Przeważnie po 4 Euro, czasem po 1 Euro. To oznacza, że takie tytuły jak Commandos 2, Jedi Outcast, Deus Ex human revolution, Assasin's Creed, Dead Space 2, Trine, GTA San Andreas kupiłem za kwoty nie przekraczające 30zł. Ile kosztowałyby mnie wyżej wymienione, gdybym chciał je kupić w sklepie? Albo używane na allegro? W dodatku nie muszę się męczyć z obowiązkową nędzną polską wersją językową, szukaniem patchy specjalnie przystosowanych do polskiej wersji bo Cenega znowu dała dupy na całej linii, a w wyjątkowych okazjach cracków, bo polska wersja WCALE nie chce się włączyć bez względu na ustawienia użytkownika (Fallout 3 edycja kolekcjonerska, Bioshock). Oto jest powód, dla którego akceptuję słabości Steama i chwalę jego zalety. Bo dzięki tej bezużytecznej i nikomu niepotrzebnej usłudze mogę pograć w każdą oferowaną w niej grę bez względu na system, uprawnienia użytkownika, blokady regionalne i oferowane wersje językowe. W dodatku taniej.

Używki? Ja nie kupuję gier, żeby je sprzedać dalej. Brzydzę się używkami. To dla mnie tak, jakby kupować kondomy z drugiej ręki. Lubię grać w nowości tak samo, jak lubię grać w klasyki z mojego dzieciństwa. I chcę je mieć w jednym miejscu, dostępne od razu, na zawołanie.

Reklamy? Macie na myśli te nieszkodliwe reklamy OFEROWANYCH NA STEAM GIER? Bo jakoś nie zauważyłem wkurzających banerów obwieszczających, że oto jesteśmy milionową osobą wchodzącą na stronę i jednym kliknięciem możemy stać się milionerami. Albo wyskakujących okienek, których "iksiki" spie***lają przed kursorem myszy. Albo reklam środków do prania czy operacji powiększania biustu/penisa. Śmiech mnie bierze na widok narzekania na reklamy gier na stronie oferującej gry.

Dodatkowy download plików? Jak rozumiem wolicie samemu szukać po forach i stronach patchy i dodatków do ulubionych gier? Najlepiej na portalach oferujących niezbędne pliki za dodatkową opłatą w formie SMSa 10zł plus VAT? Nie potrafię zliczyć ile razy trafiałem na takie "usługi" szukając patcha umożliwiającego uruchomienie jakiejś starej gry na win7.

Dodatkowy download wielkości koło 4gb istnieje choćby w Modern Warfare 3. I pobiera chyba cały tryb muliplayer od nowa. Nie wiem czemu. Nigdy tego nie rozumiałem i do tej pory nie rozumiem.
Dodatkowy download oferują też takie gry, jak Team Fortress 2 i bodaj wszystkie gry od VALVe począwszy od Half-Life 2. Bo zmieniono w nich silnik graficzny i płyty z grą są bezużyteczne. Trza wszystko ściągać od zera. Zaobserwowaliście kiedyś takiego "patcha" w dowolnej innej grze? Za darmo? Steam nie pozwala wam grać w nie spatchowane gry, żebyście zaraz po ich włączeniu nie lądowali na pulpicie, albo nie musieli się wkurzać babolami i potrzebą manualnego szukania i instalowania tychże. Prosta procedura.

Za ten post paintball_0 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Gizbarus, Krige, cep_bojowy, KoweK, Pangia.
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: Steam, czyli agresja w dwóch kliknięciach

Postprzez Fred w 17 Cze 2012, 00:57

Akuratnie co do cen to się zgodzę. Jest to jego największa zaleta. Można tanio zakupić fajne tytuły (aktualnie mam 120 gier w bibliotece). Są też niestety minusy.

Do wkurzających rzeczy zaliczam przede wszystkim kosmicznie duży download wymuszający posiadanie szybkiego łącza. Jak już zostało nadmienione bardzo często na płytkach są nie aktualne wersje bądź okrojone lub nasz backup na płytce robiony w zeszłym msc już jest nie aktualny i nagle trzeba zassać 2GB danych żeby móc pograć. Jest to niezmiernie irytujące przy wolnych łączach (1-2 Mb/s).

Problemy z trybem offline też się niestety od czasu do czasu zdarzają. Trochę irytujące jest to, że nie mogę sobie pograć w niektóre gry podczas np. wyjazdu wakacyjnego bądź długiej podróży pociągiem gdy nie mam dostępu do internetu.

Zabicie rynku używek. To jest chyba coś co najbardziej mnie boli bo jestem zmuszony albo kupować nówkę (często drogo), albo czekać (rok lub dwa :E) na jakąś sensowną obniżkę cen. Przykładem niech będzie TESV Skyrim, którego cena właściwie nie spadła od dnia premiery (sci!). W przypadku poprzedniej części dość szybko pojawiły się odczuwalne obniżki cen. Żeby było zabawniej nie mamy co oczekiwać obniżki cen ze względu na to, że gra mimo wysokiej (dla mnie) ceny nadal się sprzedaje i Cenega nie zamierza obniżać ceny (pewne źródło).

Brak ładnych pudełek na półce :E Może to i śmieszne ale lubię od czasu do czasu popatrzeć na półkę na mój powoli rosnący zbiór gier. Tym bardziej nie fajny jest fakt, że mimo iż posiadam np. Metro 2033 czy Mafię 2 to nie mam ich na półce razem z resztą gier, a ciężko dorwać do nich pudełka.

No i co do pudełek to Steam spowodował, że sprzedaż pudełek po grach stała się opłacalna i ich ceny na allegro są momentami absurdalne (20zł za pudełko po Mafii 2 ?!).

EDIT:

@kolokolo98 Wiem o czym mówisz, w domu mam łącze rzędu 2Mb/s co się przekłada na aż 280KB/s xD Na szczęście jeszcze mieszkam w akademiku gdzie mam łącze Image
Ostatnio edytowany przez Fred, 20 Cze 2012, 12:30, edytowano w sumie 1 raz
There is no such thing as innocence, only degrees of guilt.
| Core i5 8600K + SPC Grandis XE1236 | G.SKILL 16GB DDR4 3200MHz CL15 | GTX 1070Ti JetStream 8GB | GoodRam Iridium Pro 240GB | Toshiba P300 1TB | PNY XLR8 CS3030 1TB | Corsair RM550x | BQ Silent Base 600 |
Awatar użytkownika
Fred
Weteran

Posty: 609
Dołączenie: 25 Lip 2007, 12:07
Ostatnio był: 24 Sie 2021, 12:16
Miejscowość: Oahu
Frakcja: Najemnicy
Kozaki: 25

Re: Steam, czyli agresja w dwóch kliknięciach

Postprzez kolokolo98 w 17 Cze 2012, 14:20

Jakbym miał dobrego neta, to Steam by mi aż tak nie przeszkadzał. Z moim netem nie jest tak kolorowo ze Steamem.
Image
"Today I didn't even have to use my AK
I gotta say it was a good day"
Awatar użytkownika
kolokolo98
Tropiciel

Posty: 267
Dołączenie: 08 Mar 2011, 18:34
Ostatnio był: 22 Kwi 2018, 18:14
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 22

Re: Steam, czyli agresja w dwóch kliknięciach

Postprzez utak3r w 19 Cze 2012, 14:14

Dziwne... mam kilkanaście gier na koncie steam i... jakoś zero problemów - a gram codziennie (no, prawie). Bez netu również nie mam problemu, żeby grać. Po prostu nie nalicza mi godzin do statystyki - i tyle. Zawsze aktualna wersja, patche na czas pobrane i zainstalowane. Jak dla mnie miodzio.
Oczywiście, jeśli ktoś chce kombinować, to mu steam utrudnia życie... ale to już jego sprawa.
Image
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

Poprzednia

Powróć do Problemy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości