Far Cry

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Far Cry 2

Postprzez SaS TrooP w 06 Lis 2008, 17:42

Wypalanie tego terenu zajęło by masę czasu, a i tak podczas tego większość roślinności powinna się "naprawić" chociaż trochę ;) Mogli chociaż zrobić, aby wszystko wracało do normy po 1 albo 2 dniach. A nie po oddaleniu się na jakąś tam odległość ;|


A to już szybciej.

I FC2 ma pewne niedociągnięcie :) W jakikolwiek sposób Buddies (towarzysze) nas ratują od śmierci zawsze strzelają (nawet do ognia). Trochę to głupie, gdy giniemy właśnie np. od ognia gdy wokół nikogo nie było, a podchodzi do ciebie towarzysz i strzela do ch... wie czego ;)


Pacze zrobią swoje.
SaS TrooP
Ekspert

Posty: 862
Dołączenie: 22 Gru 2007, 21:43
Ostatnio był: 07 Cze 2019, 01:47
Miejscowość: Wodzisław, Silesia
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 14

Reklamy Google

Re: Far Cry 2

Postprzez KoweK w 06 Lis 2008, 19:24

Trailery pokazywały regenarację natury. Więc- po co to pokazywali skoro w grze tego i tak nie widać? Tylko głupi 'respawn'
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5642
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 14:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Re: Far Cry 2

Postprzez SaS TrooP w 06 Lis 2008, 19:49

A to już jest marketing. Za to nie mozna ich winić. OFP2 też jest pokazane jako cudo, choć będzie z tego gówno. To działa tak samo w każdej grze.
SaS TrooP
Ekspert

Posty: 862
Dołączenie: 22 Gru 2007, 21:43
Ostatnio był: 07 Cze 2019, 01:47
Miejscowość: Wodzisław, Silesia
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 14

Re: Far Cry 2

Postprzez cmlPL w 06 Lis 2008, 20:15

Chyba jako dystrybutor byś nie pokazał wad swojego produktu tak ? Jak ktoiś powiedział - marketing.
cmlPL
Łowca

Posty: 468
Dołączenie: 19 Sie 2007, 21:33
Ostatnio był: 06 Paź 2013, 05:06
Miejscowość: Niedaleko KowKa
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Sniper Obokan
Kozaki: 2

Re: Far Cry 2

Postprzez Famiru w 06 Lis 2008, 20:19

Identyko z STALKERem. Oglądałem trailera i był wypas, kupiłem gre i dupa zbita. Z tego co tu przeczytałem wnioskuje że to nudna gra ( misje ) , postanowiłem zrezygnować z zakupu, dzięki wam zaoszczędze troche siana na fable 2 x).
Edit: W tej grze zabija sie jakieś mutanty ?
Awatar użytkownika
Famiru
Tropiciel

Posty: 278
Dołączenie: 21 Mar 2008, 10:47
Ostatnio był: 13 Lut 2016, 16:23
Miejscowość: Białystok
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 0

Re: Far Cry 2

Postprzez KoweK w 06 Lis 2008, 23:27

SaS TrooP napisał(a):A to już jest marketing. Za to nie mozna ich winić. OFP2 też jest pokazane jako cudo, choć będzie z tego *%&@#. To działa tak samo w każdej grze.

Szczerze mówiąc, to ja w OFP2 nie widzę póki co niczego fajnego- prócz grafiki. To chyba będzie stary ofp z trochę innym interfejsem, sterowaniem i grafiką. Zresztą- czekamy do 2009.
Ale jeżeli przy OFP2 tak samo sie zawiodę przez to, że jest równocześnie na konsole tworzona ( nie oszukujmy się, ale na konsole nie stworzymy chyba rewolucyjnej gry FPS...) to już nie wiem, czy warto jest na coś czekać...

Edit: W tej grze zabija sie jakieś mutanty ?

W grze nie ma ani jednego mutanta. Są za to zwierzęta, które zwykle uciekają jak nas zobaczą- czasami fajnie lądują nam pod kolami :P (wiem, miłośnik przyrody ze mnie :D)
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5642
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 14:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Re: Far Cry 2

Postprzez SaS TrooP w 07 Lis 2008, 16:00

Szczerze mówiąc, to ja w OFP2 nie widzę póki co niczego fajnego- prócz grafiki. To chyba będzie stary ofp z trochę innym interfejsem, sterowaniem i grafiką. Zresztą- czekamy do 2009.


Nie. OFP2 to będzie Call of Duty 6. Codies poplamili tą nazwę na zawsze. Od czego jest ArmA?
Aha, no i przepraszam, ale musiałem :D

W grze nie ma ani jednego mutanta. Są za to zwierzęta, które zwykle uciekają jak nas zobaczą- czasami fajnie lądują nam pod kolami :P (wiem, miłośnik przyrody ze mnie :D)


Mam kolegę w Greenpeace'ie. Obiecał, że cię dorwie. Już stoi pod twoją klatką. Normalnie wróg u bram. XD

A tak na serio (bo ja mam dzisiaj świetny humor), to mnie boli mała liczba broni w FC2. Już jedynka nie była mistrzem, ale tutaj to tragedia ;/.
SaS TrooP
Ekspert

Posty: 862
Dołączenie: 22 Gru 2007, 21:43
Ostatnio był: 07 Cze 2019, 01:47
Miejscowość: Wodzisław, Silesia
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 14

Re: Far Cry 2

Postprzez dorian w 09 Lis 2008, 01:41

Ze strony nVidii można ściągnąć sterownik-beta 180.43 jako zalecany do tej gry :D Grał już ktoś na nim i czy faktycznie coś zmienia?
Poza tym, jak chodzą na tym sterze inne gry?

LINK:
http://www.nvidia.pl/Download/Find.aspx?lang=pl

Zalecany, aby uzyskać najlepsze wrażenia w grze Far Cry 2:

?Od czasu, gdy zaczęliśmy pracę nad Far Cry 2 w początkach 2005 roku, wykorzystywaliśmy procesory graficzne GeForce do tworzenia gry i ściśle współpracowaliśmy z inżynierami firmy NVIDIA. Chociaż Far Cry 2 zapewnia rewelacyjną rozgrywkę na wielu systemach, użytkownicy kart GeForce mogą oczekiwać, że będą mogli się cieszyć tą grą dosłownie ?W sposób, w jaki powinno się w nią grać? (?The Way It Was Meant To Be Played?). - Louis-Pierre Pharand, Ubisoft, producent Far Cry 2


Dopiero co zacząłem grę bez tego stera j/w i jest dość wymagająca jeśli chodzi o grafę. Na moim sprzęcie z c2d 3,5 GHz + GF GX2 i 3 GB ramu musiałem jednak zjechać z ustawieniami grafy z ultra na wery haj, bo muszę mieć min. te 60 fps i do tego dziwna rzecz trochę. Jak wyłączę HDR to gra zwalnia jeszcze bardziej i muli nieco :o
Dajcie znać jakby ktoś to już obczaił wcześniej :wink:

Edit:

Może się raczej przydać do tej gry...: :D
LINK:
Patch:
http://www.neostrada.pl/tpsa/run?n=msi_strefagier_pliki_tekst&p1=73562
albo całość:
http://www.gamershell.com/pc/far_cry_2/downloads.html
Ostatnio edytowany przez dorian, 10 Lis 2008, 13:46, edytowano w sumie 1 raz

dorian
Wygnany z Zony

Posty: 1408
Dołączenie: 11 Lut 2008, 16:02
Ostatnio był: 11 Mar 2020, 20:52
Miejscowość: W-wa
Frakcja: Zombie
Kozaki: 244

Re: Far Cry 2

Postprzez donciu w 09 Lis 2008, 20:00

Generalnie jest ok ale ta gra posiada coś , co nawet w realu trudno wyczaić a co dopiero w grze jakiejś - walka z zaciętym AK. Warto choćby dla tego ją zainstalować bo efekt znakomity. A jak się uśmiać idzie :D
'Mess with the Best , die like the rest'

www.X-12.pl
Awatar użytkownika
donciu
Tropiciel

Posty: 203
Dołączenie: 22 Lip 2007, 13:21
Ostatnio był: 03 Lut 2013, 13:10
Miejscowość: Świebodzice / ?????????
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 2

Re: Far Cry 2

Postprzez KoweK w 09 Lis 2008, 22:13

A tam. Ten efekt wg mnie jest średni. Ot strzelasz i nagle przestajesz, a Tutorial ci podaje, że wystarczy wciskać ciągle R. A, żeby odblokowanie broni wymagało więcej od gracza, to dopiero byłoby coś ;)
Generalnie, jak się kupuję nową pukawkę to po kilku dniach strzelania z niej pojawia się rdza i broń zaczyna się zacinać... kolejna "realistyczna" rzecz. Na szczęście nie jest to tak irytujące, bo po jednym kupnie broni można ją wymieniać na nową- w magazynie- do woli.

FC2 zanudza. Wolę już pograć w Witchera :P
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5642
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 14:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Re: Far Cry 2

Postprzez dorian w 09 Lis 2008, 23:36

FC2 zanudza. Wolę już pograć w Witchera


Ja powiem, że dopiero co zacząłem, więc nie wiem jeszcze czy zanudza, owszem plenery ładniutkie, ale już mnie zaczyna osłabiać to, że żeby obadać, która godzina to trzeba camp znaleźć z łóżkiem do spania, bo w trakcie chodzenia czy czegokolwiek raczej chyba nie daje rady. :(
Druga sprawa to ciągłe latanie z wyciągniętą giwerą, bo schować w dowolnej chwili to chyba też nie można, tu więc kolejne :( , a wyciagnięcie mapy z gps-em z kolei zasłania widok gdzie idziemy za bardzo jak dla mnie.
Poza tym wgrałem ten patch i stera specjalnie dla tej gry, które zapodałem wcześniej i gra jakby przyśpieszyła nieco, za to grafa zmieniła się na bardziej realną i nie taką cukierkową, a HDR już tak nie daje po oczach tyle, że nie wiem, czy to od patcha, czy ster tyle zmienił.
Czy tu jest latarka? Tak jak w Falloucie3 (choć tu już mi podpowiedzieli koledzy stalkerzy :wink:) to i tu też póki co jej nie mogę znaleźć, a bodajże 2 nocki już mi minęły...No chyba, że trza będzie kupić.

Edit:
Mod do FC - FC2 :
http://farcry.filefront.com/file/Far_Cry_Far_Cry_2_Mod;94950
Ostatnio edytowany przez dorian, 09 Lis 2008, 23:49, edytowano w sumie 1 raz

dorian
Wygnany z Zony

Posty: 1408
Dołączenie: 11 Lut 2008, 16:02
Ostatnio był: 11 Mar 2020, 20:52
Miejscowość: W-wa
Frakcja: Zombie
Kozaki: 244

Re: Far Cry 2

Postprzez donciu w 09 Lis 2008, 23:46

kowek napisał(a):A tam. Ten efekt wg mnie jest średni. Ot strzelasz i nagle przestajesz, a Tutorial ci podaje, że wystarczy wciskać ciągle R. A, żeby odblokowanie broni wymagało więcej od gracza, to dopiero byłoby coś ;)


Dobra , ale dla porównania wiesz na pewno jak wygląda zacięcie się broni w Stalkerze? Ot , nie można strzelać i tyle. A odblokowanie polega na wymianie magazynka. A w FC2 nasz bohater gdy nie będziemy walić w R zaczyna 'walczyć' z zaciętą pukawką , ot ciąga za magazynek , stara się odblokować etc. A gdy już wciśniemy to nieszczęsne R to fajnie pociąga za zamek aż metal strzela :D

BTW: Ostatnio mi karabin wybuchł w rękach jak strzelałem :D
'Mess with the Best , die like the rest'

www.X-12.pl
Awatar użytkownika
donciu
Tropiciel

Posty: 203
Dołączenie: 22 Lip 2007, 13:21
Ostatnio był: 03 Lut 2013, 13:10
Miejscowość: Świebodzice / ?????????
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 2

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości