id Tech 5

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

id Tech 5

Postprzez Touchdown w 25 Cze 2007, 16:15

Image


11 czerwca na Apple Worldwide Developers Conference John Carmack zaprezentował nową technologię, znaną jako id Tech 5. Będzie ona opierała się na nowej, znacznie usprawnionej wersji technologii MegaTexture i zostanie zastosowana w nowej grze id. Póki co info nie jest wiele, ale Carmack powiedział, że zapowie coś więcej na E3. Nic tylko czekać! Warto dodać, że poniższe demo zostało przygotowane w zaledwie 10 dni. Może nie rozwala (jakość też nie najlepsza), ale to w końcu technologia id. A to oznacza, że na swoim polu będzie potężna i porządnie zoptymalizowana.

http://www.gamespot.com/video/939980/6172366/untitled-id-software-project-(working-title)-video-feature-1

[idzie skopiować ręcznie cały link]
Awatar użytkownika
Touchdown
Retired

Posty: 1060
Dołączenie: 07 Maj 2005, 14:01
Ostatnio był: 29 Maj 2015, 17:06
Kozaki: 26

Reklamy Google

Postprzez Rain w 25 Cze 2007, 17:57

Zapowiada się ciekawie..ale wątpię aby była to rewolucja tym bardziej ze nad silnikiem jak sam Carmack mówił pracują kilka lat ;) Wyjdzie z tego to samo co ze STALKERA -graficznie przeciętny. Acz ingerencja w sam silnik zwykłych graczy przy gotowym już produkcie może być dobrym rozwiązaniem dla modderow ;)
Awatar użytkownika
Rain
Tropiciel

Posty: 294
Dołączenie: 08 Cze 2007, 03:14
Ostatnio był: 20 Lis 2017, 22:19
Miejscowość: Łódź
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 5

Postprzez KoweK w 25 Cze 2007, 20:27

Na mnie to nie wywarło żadnego wrażenia. No może tylko tamten gostek co mówi. Niezłe tekstury.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5642
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 14:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Postprzez Touchdown w 25 Cze 2007, 20:57

Rain napisał(a):Zapowiada się ciekawie..ale wątpię aby była to rewolucja tym bardziej ze nad silnikiem jak sam Carmack mówił pracują kilka lat ;) Wyjdzie z tego to samo co ze STALKERA -graficznie przeciętny. Acz ingerencja w sam silnik zwykłych graczy przy gotowym już produkcie może być dobrym rozwiązaniem dla modderow ;)


Chyba mogę otwarcie powiedzieć, że nie zgadzam się z tobą w całej rozciągłości. :) Co to jest za gra, która tak znacząco detronizuje stalkera pod względem graficznym, że jest on zaledwie przeciętny? Wiadomo, że Crysis, że UT3, ale z obecnie dostępnych gier to nie wiem co ma (znacząco) lepszą grafikę niż stalker. Nie bardzo wiem o co ci chodzi z tym, że pracują nad id Tech 5 kilka lat. Kiedy prezentuje sie nową technologię, to ona JUŻ ma na karku kilka lat. To nie jest tak, że nowy silnik to cud techniki, najnowsze osiągnięcia programistów. To technika i najnowsze osiągnięcia programistów sprzed 2-3 lat.

O ile scenki zrobiły na mnie wrażenie pod tym względem, że po prostu wyglądają jak CGI (zresztą jak wszystkie nowe super silniki), to mnie osobiście bardziej interesuje technologia. Graficznie można dodawać wszelkie efekty, ale to technika, z której Carmack zasłynął, optymalizacja kodu poprzez różne triki (jak MegaTexture) jest tu istotna. W końcu w tej demonstracji było ponad 20GB tekstur, unikalnych i niepowtarzalnych. To jest coś.

Jedyne, do czego mogę się przyczepić, to model postaci, ale to ostatecznie nie jest wina silnika, tylko gościa, który ten model wykonał. Partacz. :) Ale przynajmniej dali mu (gościowi z dema) Soul Cube do zabawy.
Awatar użytkownika
Touchdown
Retired

Posty: 1060
Dołączenie: 07 Maj 2005, 14:01
Ostatnio był: 29 Maj 2015, 17:06
Kozaki: 26


Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości