Thief

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Thief

Postprzez Przemek77 w 07 Lut 2014, 08:08

Terminus napisał(a):Ale zombioki i inne nieumarłe Carsteiny to były już w pierwszej części Thiefa.

Dokładnie tak, choćby misja na Cmentarzu Kościelisko obfitowała w klimatycznych nieumarłych.

Thiefa 1 nigdy nie zapomnę, to jak walnięcie obuchem w głowę, od tej gry zaczęła się moja miłość do "skradanek". Przeszedłem 3 razy i pewnie jeszcze nie raz zaliczę.

Dwójka była już bardziej wysublimowana, bardziej "wiktoriańska" niż "średniowieczna", ale intryga również godna uwagi i mająca kilka zwrotów akcji.

Deadly Shadows - mimo oskarżeń o "konsolowość" jest świetną grą. Fabuła jest najbardziej mistyczną z całej serii, na uwagę zasługują genialne przerywniki filmowe i świetna grafika. Rażą tylko mapki poskładane z kawałków (nie ma już ogromnych terenów znanych z T1/T2).
No i kto się choć trochę nie bał w Przytulisku Przedmościa.....?

Fanmisje - są różne. Zarówno łatwe, trudniejsze jak i bardzo angażujące - bo jak tu już ktoś pisał - niektórzy twórcy FM-ek wykazują się iście szatańską przebiegłością i perfidią :)

Czwarty Thief jak na razie jest poza moim zasięgiem (stary komputer) ale z tego co widziałem - raczej nie pójdą na łatwiznę i nie zrobią gry dla dłubiącej w nosie gimbazy.
Pijany listonosz ze świata modliszek
Przywozi mi listy, i niszczy mi ciszę,
Której nie ma i tak;
Bo jest dziecko moje i sny atomowe,
I myśli myśliwce co są odrzutowe -
Ich huk - to dla mnie - znak.
Awatar użytkownika
Przemek77
Przewodnik

Posty: 904
Dołączenie: 26 Maj 2008, 13:17
Ostatnio był: 29 Gru 2022, 21:38
Miejscowość: LUBLIN
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 118

Reklamy Google

Re: Thief

Postprzez Soviet w 07 Lut 2014, 08:12

Terminus napisał(a):Ale zombioki i inne nieumarłe Carsteiny to były już w pierwszej części Thiefa.


Dlatego też mówię, że by już mogli sobie dać spokój.
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 30 Sty 2023, 16:16
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Re: Thief

Postprzez Gizbarus w 07 Lut 2014, 15:46

P77 - jak dla mnie gwiazdą, która najjaśniej świeci z całej serii była własnie Metal Age. Świetna fabularnie, z poprawionymi niektórymi elementami względem jedynki, ze sporymi lokacjami (Angelwatch!) i sekretami (których zabrakło i w jedynce i w dwójce...).

Z kolei trójka... Mam, grałem, przeszedłem ze dwa razy. Ale nie zmienia to faktu, że jest najsłabszą częścią serii i tak zawsze będzie. Zaczynając od beznadziejnego engine'u DX2, idąc przez niedopracowany motyw z wyczuciem własnego ciała, przeskakując nad "rękawicami do wspinaczki", zamiast starych, dobrych strzał z liną, potykając się o huby, zamiast normalnych lokacji, masę bugów i tak dalej, i tak dalej... ALe co fakt, to fakt - Shalebridge Cradle to jedna z najlepszych misji już nawet nie w serii, ale w całej historii leveli w grach. Taka śliczna wisienka, nasączona najlepszej jakości koniakiem, osadzona na szczycie nieco mydlanego tortu.

I niestety obawiam się, że podobnie sprawa może wyglądać z czwórką. Tym bardziej, że twórcy wspaniałomyślnie postanowili zabrać nam nawet cholerny sztylet. Dzięki, pały.

Soviet napisał(a):Dlatego też mówię, że by już mogli sobie dać spokój.


W dwójce niby też były - ale w ilości kosmetycznej, co nawet wyszło grze na dobre. Ot, budowało to klimat.
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 07 Cze 2023, 10:07
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Thief

Postprzez Przemek77 w 10 Lut 2014, 07:59

T2 jest świetna. Jednak to T1 będzie dla mnie "tą pierwszą", ten mroczny średniowieczny klimat i fabuła. T2 jest dla mnie lepsza pod względem technicznym - o wiele ładniejsza, lepsze (trochę) sterowanie ale i fabuła też dobra.

T3 traktuję jako "odskocznię" - w sumie nie wiemy w jakim okresie się dzieje, nie ma "3" w tytule - gra jest bardzo dobra i na dobrą sprawę brak mi tylko tych olbrzymich map.

Radzę się też zainteresować:

The Dark Mod - dawniej mod pod Dooma 3 - obecnie wersja samodzielna (darmowa!). Udana próba implementacji świata i mechaniki Thiefa na silniku IdTech.

T2X: Shadows Of Metal Age- olbrzymi "expansion pack" do T2 (darmowy!). Nowa kampania, nowy bohater (a raczej bohaterka), nowa grafika, dźwięki, bronie itd.

Thievery UT - mod "thiefowy" do pierwszego Unreal Tournament. Trochę w to pograłem, ale niespecjalnie mi się podobało. Chyba nie rozwijane dalej.
Pijany listonosz ze świata modliszek
Przywozi mi listy, i niszczy mi ciszę,
Której nie ma i tak;
Bo jest dziecko moje i sny atomowe,
I myśli myśliwce co są odrzutowe -
Ich huk - to dla mnie - znak.
Awatar użytkownika
Przemek77
Przewodnik

Posty: 904
Dołączenie: 26 Maj 2008, 13:17
Ostatnio był: 29 Gru 2022, 21:38
Miejscowość: LUBLIN
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 118

Re: Thief

Postprzez Gizbarus w 10 Lut 2014, 14:51

Przemek77 napisał(a):T3 traktuję jako "odskocznię" - w sumie nie wiemy w jakim okresie się dzieje


Wiadomo na pewno, że po wydarzeniach z dwójki. Skąd? Choćby nawiązania z zakończenia Metal Age do tego, że "jeszcze coś będzie się działo", historia Hamerytów mówiąca o "zdrajcy Karrasie", czy choćby pismo od kapłanki Pogan, mówiącej o Wiktorii i powoływaniu się na jej śmierć. Ot, parę detali, ale pozwalających umiejscowić grę chronologicznie w czasie. Z kolei niestety ponoć czwórka ma dziać się w równoległym świecie - nie należy w ogóle do ciągłości fabularnej, niby taki spin-off.
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 07 Cze 2023, 10:07
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Thief

Postprzez Dziarsky w 10 Lut 2014, 15:06

Dorzucę swoje 3 grosze w prowadzonym wątku :).

Biorąc pod uwagę zakończenie części trzeciej (nie zdradzajmy go tym, którzy mają w planie zagrać i nadrobić zaległości) i fakty dotyczące fabuły nowej części (trailery i wywiady), powinniśmy zakładać, że nowa część jest jednak kontynuacją.
Obecność kobiety w życiu Garretta (w nowej części) jest tutaj łączącym ogniwem i kto jest biegły w temacie powinien przyznać rację :). Połączeń jest więcej, choć nie wszystkie okażą się zapewne trafnymi.

Pytanie dlaczego twórcy z poczatku sugerowali, ze nowy tytuł jest niezależny fabularnie? Stawiam, że to zabieg umyślny i mający pozytywnie zaskoczyć fanów a jednocześnie nie zrazić nowych graczy, którzy nie mieliby ochoty wtajemniczać się tę, jakby nie było, dosyć skomplikowaną historię.

Pozdr.
Image
Awatar użytkownika
Dziarsky
Weteran

Posty: 589
Dołączenie: 18 Lut 2007, 14:58
Ostatnio był: 07 Sie 2017, 08:16
Miejscowość: Gliwice
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 7

Re: Thief

Postprzez frosth w 10 Lut 2014, 15:15

Ja jako nowy(przyszły) fan Złodzieja mam nadzieję, że oznacza to dla starych graczy znajdowanie ogniw spajających serię a dla nowych nie przeszkadzające w graniu nie rzucające się w oczy nawiązania do poprzedników.
W tę trójkę (na silniku deus ex 2), to ja prawdopodobnie zagram jednak.
frosth
Łowca

Posty: 437
Dołączenie: 20 Lut 2012, 15:35
Ostatnio był: 12 Kwi 2021, 09:16
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 60

Re: Thief

Postprzez Przemek77 w 10 Lut 2014, 15:17

Proszę, witam kolegę z forum Thiefa (rzadko tam bywam w sumie).

Czyli jednak "czwórka" będzie kontynuacją, a nie "restartem"... Jak dla mnie to jedyne sensowne rozwiązanie. Co prawda z powodów takich, że na moim "karkulatorze" gra mi raczej się nawet nie uruchomi - na razie nie zagram - ale może kiedyś :)

Zastanawia mnie tylko czy będzie wsparcie modderskie w samej grze - głównie chodzi mi o FM-ki :D
Pijany listonosz ze świata modliszek
Przywozi mi listy, i niszczy mi ciszę,
Której nie ma i tak;
Bo jest dziecko moje i sny atomowe,
I myśli myśliwce co są odrzutowe -
Ich huk - to dla mnie - znak.
Awatar użytkownika
Przemek77
Przewodnik

Posty: 904
Dołączenie: 26 Maj 2008, 13:17
Ostatnio był: 29 Gru 2022, 21:38
Miejscowość: LUBLIN
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 118

Re: Thief

Postprzez Dziarsky w 10 Lut 2014, 15:38

Jak pisałem fani widzą w tym lekką kontynuację a twórcy mniej a okaże się po premierze :)

Co do zaplecza moderskiego to w zapowiedziach nie było dosłownie NIC, więc raczej bym na to nie liczył.
Może inaczej - nowy Thief jest kalką rozwiązań, które miały miejsce przy metamorfozie serii Deus Exa. To co dzieje się wokół tej gry, będzie się działo w podobny sposób wokół nowego Złodzieja.
Przynajmniej tak mi się wydaje.
Image
Awatar użytkownika
Dziarsky
Weteran

Posty: 589
Dołączenie: 18 Lut 2007, 14:58
Ostatnio był: 07 Sie 2017, 08:16
Miejscowość: Gliwice
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 7

Re: Thief

Postprzez Gizbarus w 10 Lut 2014, 16:17

Dziarsky napisał(a):nowy Thief jest kalką rozwiązań, które miały miejsce przy metamorfozie serii Deus Exa.


Właśnie dlatego jestem pełen obaw - o ile sprawdziło się to mniej więcej w przypadku DX, o tyle Thief pozostaje tematem o wiele delikatniejszym.

A co do zakończenia trójki - ciężko powiedzieć jednoznacznie "kobieta" :P Byłem pewny dopiero, kiedy to wyczytałem... Jest w końcu w życiu taki wiek, gdy różnicy nie idzie poznać ani po wyglądzie, ani po głosie :E
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 07 Cze 2023, 10:07
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Thief

Postprzez caleb59 w 12 Lut 2014, 21:30

Zacząłem swoją przygodę z Thiefem od części 1 - każda następna część wnosiła coś nowego, nie zawsze przemyślanego do całości serii ale ostatecznie w każdą część grało mi się dobrze - tak samo miałem z serią Silent Hill choć to zupełnie odmienny gatunek...

Reasumując uważam, że będzie tak samo dobrze jak w przypadku Dishonored i kupuję (tak - nie przewidziało się Wam :caleb:) od razu następnego dnia jak tylko wrócę do Polski i bardzo bym się cieszył gdyby DLC z preordera z misją w banku można było dodatkowo kupić luzem na Steamie!
                 Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 3070 8GB GDDR6 RAM | Windows 11 Pro x64 |
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2687
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: 05 Gru 2023, 00:39
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 666

Re: Thief

Postprzez Dziarsky w 13 Lut 2014, 00:14

Image

Wygraj nowego THIEFa !!! (PC).
Zapraszam do konkursu na łamach www.thief-portal.pl :).
Jedynym warunkiem jest zarejestrowanie się na Forum Thiefa.
Image
Awatar użytkownika
Dziarsky
Weteran

Posty: 589
Dołączenie: 18 Lut 2007, 14:58
Ostatnio był: 07 Sie 2017, 08:16
Miejscowość: Gliwice
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 7

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość