Risen

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Risen

Postprzez dorian w 03 Sie 2009, 08:32

"Risen to nowa produkcja studia Piranha Bytes odpowiedzialnego za powstanie legendarnej serii Gothic. Akcja gry osadzona została na wyspie, której centralnym punktem jest wulkan. Świat gry obfituje w bogatą faunę i florę, od trujących roślin po groźne stwory, z którymi walkę podejmie nasz główny bohater..."

Czyli:
Image
Wymagania sprzętowe, krótki filmik i skriny :
http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Wymagania_sprzetowe_Risen_opublikowane-22426.html

A tu gameplay:
http://www.youtube.com/watch?v=1i_U7I6Tjc0&NR=1&feature=fvwp

Ciekawe, czy nasz Wiedźmin jest lepszy ? :wink:

dorian
Wygnany z Zony

Posty: 1408
Dołączenie: 11 Lut 2008, 16:02
Ostatnio był: 11 Mar 2020, 20:52
Miejscowość: W-wa
Frakcja: Zombie
Kozaki: 244

Reklamy Google

Re: Risen

Postprzez Stalker2011 w 03 Sie 2009, 17:23

A ten news to nie jest jakiś lewy 2,5 GB to chyba nie realne może 5-6 to prędzej chociaż i tak mało 2,5 to Gothic 2 z NK miał. A te wymagania dajcie spokój na 5 letnim PC pójdzie na max (czyli na moim :P). Chociaż ten procesor to nie wiem czy ma mieć 3 GHZ, czy 3 GHZ na rdzeniu nigdy tego nie łapię, a jak to drugie to przyjdzie grać na low :(. Jednak na 80% znajdą silnik na maxa i wydajnie pójdzie tylko procesorze 12 GHZ, karcie 8 GB, ram 32 GB ;xD. A cała reszta lag na 2 minuty co minutę i co 5 sekund na 10 sekund oraz 1-2 fps, a w porywach 5-10 jak G3 po wyjściu ;). Na 100% gorsze od wiedźmina, pewnie coś jak Gothic 3.
Awatar użytkownika
Stalker2011
Kot

Posty: 28
Dołączenie: 19 Cze 2009, 23:45
Ostatnio był: 11 Lis 2009, 21:17
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Viper 5 9x18
Kozaki: 0

Re: Risen

Postprzez dorian w 03 Sie 2009, 20:21

Też nie dokońca wiem o co chodzi z tymi wymaganiami gry, ale poszukałem troche i tutaj je potwierdzają :

http://risen.info.pl/news.php

Tu całkiem ładnie zrobiona oficjalna strona gry jak sie wybierze dany język :

http://risen.deepsilver.com/game/index.html#en

A te trailery polecam obejrzeć w HD obowiązkowo i za drugim razem już nie doładowuje. Trzeba przyznać, że jest klimatycznie :wink:
http://www.youtube.com/watch?v=sAmg6czOhwQ&feature=related

Zespół Nightwish i teledysk z gry :
http://www.youtube.com/watch?v=uDqgpnVEgiU&feature=related

dorian
Wygnany z Zony

Posty: 1408
Dołączenie: 11 Lut 2008, 16:02
Ostatnio był: 11 Mar 2020, 20:52
Miejscowość: W-wa
Frakcja: Zombie
Kozaki: 244

Re: Risen

Postprzez Idaho w 03 Sie 2009, 23:16

Te wymagania nie są wcale takie zaniżone. Fallout 3 miał zbliżone. A tak świat też przecież był ogromy i szczegółowy. To, że do Crysisa był potrzebny kosmiczny sprzęt, nie znaczy, że każda kolejna gra też takiego będzie wymagać. Czasy kiedy jedna gra ustawiała technologie i szufladkowała ja na tą "przed" i tą "po" już dawno za nami ;]

A co do samej gry, to mnie jakoś nie zachwyciła ;P Falloutów i tak nie przebije. W Gothica też nie grałem, wiec nie wiem do czego twórcy są zdolni
Image
Awatar użytkownika
Idaho
Stalker

Posty: 137
Dołączenie: 29 Mar 2009, 04:10
Ostatnio był: 18 Sie 2019, 08:18
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 2

Re: Risen

Postprzez Terminus w 04 Sie 2009, 10:00

Jak już kiedyś pisałem; Raisen to jedna z niewielu gier na jakie czekam z niejaką jeszcze nadzieją...
W przeciwieństwie do przedmówcy grałem we wszystkie, z wyjątkiem "Zmierzchu Bogów", części Gothica i większość dodatków i rozszerzeń do nich. Dlatego nie wiążę wielkich nadziei z Arkanią robioną przez JoWood -oni za każdym razem gdy wydają gniota zapewniają, że biorą pod uwagę opinie graczy i następna część będzie bardziej dopracowana, skończona, przetestowana itp. A jak to wygląda w praktyce? Patrz G3 Zmierzch Bogów robiony już zupełnie bez Piranii. Poza tym wg ich zapowiedzi Arcania ma być bardziej Lajtowo-"oblivinowata" co wróży jak dla mnie fatalnie.

A Raisen to autorskie dzieło twórców Gothic I -więc może bez "czapy" JoWood wrócą do korzeni i sprawdzonych pomysłów?

A czy Raisen pobije Fallouty? Trudno porównywać grę cRPG w klimatach fantasy z dwiema cRPG postnuklearnymi i strzelankową częścią trzecią... Kto co lubi...
EDIT: Recenzja bety z gram.pl
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Risen

Postprzez KoweK w 04 Paź 2009, 22:48

"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5642
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 14:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Re: Risen

Postprzez obwazranek w 10 Paź 2009, 09:13

Witam
Gram właśnie w ów risen-i myślę że dla fanów gothica(jak choćby ja;]) jest lepszą pozycją niż choćby trójka(no w zmierzch bogów na pewno już nie zagram:D). Chodzi bardzo płynnie-zero ścinek czy zwolnień....co prawda dopiero zacząłem i mi się nie śpieszy ale co ważne(przynajmniej dla mnie) -nie ma już walki typu-zaklikanie przeciwnika na śmierć. O klimacie czy fabule się może wypowiem jak więcej przejdę ;]. No i jeśli jest tu dużo fanów owej serii.
Co do wymagań rzeczywiście zajmuje tylko 2,5g na kompie ale dokładnie wielkości świata jeszcze nie znam;].
Graficznie chyba nie ustępuj trójce-a już na pewno postaci nie chorują na "za małe głowy"!
Także mi pasuje póki co...ale zobaczymy dalej-to tyle
pozdro;]
obwazranek
Stalker

Posty: 59
Dołączenie: 08 Wrz 2008, 18:27
Ostatnio był: 02 Maj 2011, 12:44
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Big Ben
Kozaki: 0

Re: Risen

Postprzez rybolov w 16 Paź 2009, 11:22

Ano lepszy, lepszy, chociażby patrząc na same wymagania i płynnej gry( G3 przycinał sie na najlepszych sprzętach).
Chociaż fabuła - widać że piranie =] I troche mminus bo pozmieniać troche nazw, twarzy, i gre można nazwać jako Gothic 4 . Animacje jak zawsze od PB są... jakie są =P No ale to prawie Gothic, i to od PB a nie JooWood!! =D

Co do Zmerzchu Bogów- dodatek został stworzony przez hinduski zespół, nie chcę wiedzieć jaką nazwe nosi... Wiem że na swoim koncie mają - "Kurs prawa jazdy" i jakąs dupną giere. Płakać sie chcę jak sie gra, ale przeszedłem :wódka: :wódka:
" Wychowany w Zonie... "
Awatar użytkownika
rybolov
Kot

Posty: 36
Dołączenie: 13 Paź 2009, 13:29
Ostatnio był: 20 Lis 2009, 13:20
Miejscowość: Pripyat
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 0

Re: Risen

Postprzez von Carstein w 14 Lis 2009, 12:56

Risen - pierwsze wrażenia. (4h gry)

Ta gra jest wspaniała. Stary, dobry gotik sprzed nie najlepszej trójki. Optymalizacja wspaniała (działa mi na procku 2.4, GF7600 GS i 1gb ram. Nie spodziewałem się, że ujrzę jeszcze jakąś nową grę działającą na tym sprzęcie. Te cudeńko działa lepiej niż G3).

Brawa dla Piranii. Dzięki nim stary gotik nie zginie. To jest właściwy kontynuator serii.

Więcej napiszę, jak dłużej pogram. Ale jest dobrze.
Awatar użytkownika
von Carstein
Weteran

Posty: 690
Dołączenie: 28 Lut 2009, 15:00
Ostatnio był: 05 Kwi 2018, 12:01
Kozaki: 43

Re: Risen

Postprzez Sleszu w 03 Gru 2009, 15:37

Cóż, nie powiem nic nowego fanom gothiców(swoją drogą, Ave bracia), jeżeli rzeknę:
-Tak powinien wyglądać G3. Zaprawdę, powiadam Wam, ta gra jest duchowym następcom serii, i gothiciem w każdym calu. Optymalizacja? Wygląda sto razy lepiej niźli G3, działa bezbłędnie i bezproblemowo. Nie ma co pisać, jedynie polecić, bo nie ma na czym się zawieść :P.
"Nie wchodzi się dwa razy w tę samą anomalię"
Awatar użytkownika
Sleszu
Stalker

Posty: 87
Dołączenie: 27 Mar 2009, 03:13
Ostatnio był: 30 Lip 2022, 02:46
Miejscowość: Kordon
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 2

Re: Risen

Postprzez stoned w 04 Gru 2009, 15:20

nie jestem fanem serii gothic, ale risen przeszedłem od deski do deski. Gra wciągnęła mnie na maxa. Jedyny jej minus to walka końcowa. Jak dla mnie 9/10
stoned
Kot

Posty: 17
Dołączenie: 14 Gru 2008, 21:22
Ostatnio był: 02 Mar 2011, 17:35
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 0

Re: Risen

Postprzez Scurko w 06 Gru 2009, 23:03

Sleszu napisał(a):Cóż, nie powiem nic nowego fanom gothiców(swoją drogą, Ave bracia), jeżeli rzeknę:
-Tak powinien wyglądać G3. Zaprawdę, powiadam Wam, ta gra jest duchowym następcom serii, i gothiciem w każdym calu. Optymalizacja? Wygląda sto razy lepiej niźli G3, działa bezbłędnie i bezproblemowo. Nie ma co pisać, jedynie polecić, bo nie ma na czym się zawieść :P.


Ładnie się panowie spisali. Na Gothicu 3 się troszkę zawiodłem, spodziewałem się czegoś lepszego. Chyba dwójka jest lepsza. W dodatku w trójce "kunia" nie było (taki stworek, na którym można jeździć, wycieli go z gry :wink: ) a co do Risen - ma swój klimat, takie miłe urozmaicenie dla fanów S.T.A.L.K.E.R.a.

Pozdrawiam.
Image

"TYLKO ŻYCIE POŚWIĘCONE INNYM WARTE JEST PRZEŻYCIA"

http://fairview.deadfrontier.com/refer. ... ontier.com
Awatar użytkownika
Scurko
Tropiciel

Posty: 292
Dołączenie: 03 Lip 2007, 20:16
Ostatnio był: 16 Kwi 2022, 18:56
Miejscowość: Dębowiec k.Cieszyna
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 3

Następna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość