The Best The Worst

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

The Best The Worst

Postprzez Touchdown w 01 Wrz 2006, 23:22

Taki rozluzniajacy temat. Napiszcie, jaka gre wybralibyscie jako te jedyna, najlepsza, najbardziej grywalna ze wszystkich, a nastepnie gre najbardziej dla was rozczarowujaca, najwieksza porazka, wstyd do kwadratu i hanba dla rynku gier. Mozecie uzasadnic wybór, jesli chcecie. Chcialbym jednak ustalic pewna sztywna zasade, o której przestrzeganie bym prosil. Wybierzcie tylko JEDNA najlepsza i JEDNA najbardziej rozczarowujaca gre. Jedna. Nie dwie gry. Nie trzy gry. Nie siedemdziesiat piec gier, tylko jedna. Jasne, mozna lubic 'po równo' dwie gry, ale tutaj trzeba wybrac jedna (szczególnie jesli chodzi o te najlepsza - powiedzmy, ze to bylaby ta jedna jedyna [gra], która zabiera sie na bezludna wyspe, or something like that), bez zadnych 'list przebojów', ze jak nie ta, to moze ta, albo... itp. itd.


NAJLEPSZA: Deus Ex. Po prostu. Nie wiem w jaka inna gre móglbym grac tyle razy bez znudzenia, za kazdym razem na inny sposób. Idealna hybryda gatunków. Chyba tylko stalker lub BioShock moga to w przyszlosci zmienic.

NAJWIEKSZE ROZCZAROWANIE: Deus Ex Invisible War. Cóz, brzmi monotematycznie, ale taka jest prawda. Zadna gra w historii nie rozczarowala mnie tak jak DX2. Klasyczny przyklad na to, jak arcydzielo mozna zamienic w totalnego gniota (lista uproszczen w stosunku do jedynki w wikipedii jest dluga na kilometr). Nawiasem mówiac, to jest wlasnie glówny powód, dla którego zaczalem czekac na stalkera.
Awatar użytkownika
Touchdown
Retired

Posty: 1060
Dołączenie: 07 Maj 2005, 14:01
Ostatnio był: 29 Maj 2015, 17:06
Kozaki: 26

Reklamy Google

Postprzez Soviet w 02 Wrz 2006, 00:01

Best: Enemy Territory. Ja, któremu gry nudza sie po miesiacu gram w ET juz dwa lata bez wiekszych przerw. To o czyms swiadczy.

Worst: Brothers in Arms. Strasznie duze nadzieje pokladalem w tej gierce, nawet oryginal kupilem! A okazala sie FPSowym gniotym jakich wiele.
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 30 Sty 2023, 16:16
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Postprzez SzErN w 02 Wrz 2006, 01:05

NAJLEPSZA: Oddworld: Abe's Oddysee BEZAPELACYJNIE :!: klimat, oryginalnosc swiata i jego mieszkanców, gl. bohater Abe, przerywniki filmowe oraz zakonczenie uzaleznione od liczby uwolnionych po drodze Mudokonów(rasa niewolników na Rapture Farms do której nalezy Abe) i choc w pózniejszym czasie gralem w równie ciekawe i ekscytujace tytuly to zaden nie zapadl mi w pamieci tak jak ten.

NAJWIEKSZE ROZCZAROWANIE: tu wybór byl znacznie trudniejszy, ale padl w koncu na GTA: San Andreas brakowalo mi m.in. gangsterskiego klimatu jaki byl w Vice City.
Ostatnio edytowany przez SzErN, 02 Wrz 2006, 13:01, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
SzErN
Tropiciel

Posty: 386
Dołączenie: 11 Lis 2005, 13:56
Ostatnio był: 05 Maj 2009, 23:21
Miejscowość: okolice Kobierzyc woj.Dolnoslaskie
Kozaki: 0

Postprzez ST4LK3R w 02 Wrz 2006, 07:44

W pierwszej wesji mialem wymienic w najlepszych i najgorszych to, co Touchdown -sadze tak samo, jak on ;)
Ale zeby nie powielac jego mysli napisze, ze najlepsza dla mnie byla seria Hitman. Powinno sie wybrac jedna gre, ale serie Hitman traktuje po równo, po równo wspaniale ;)
Dobra graficznie, wspaniala oprawa audio, wspaniale misje, pomysl, klimat... Grywalnosc na najwyzszym poziomie. Zadna z czesci nie rozczarowywala mnie :)

Najgorsze? Hmmm, póki co S.T.A.L.K.E.R. Co prawda gry jeszcze nie ma, ale rozczarowywuje mnie na kazdym kroku podejscie jej twórców do nas - graczy. Uslyszalem o niej majac Rive TNT2, zmienilem ja na GF 4, by móc pograc w Stalkera. Gdy okazalo sie, ze gra bedzie wymagac karty DX 9, kupilem 6600... I widze, ze i na tym nie pogram. Czekam na ta gre od 2001 r. i nie licze juz na sukces i oryginalnosc.
AMD FX-8350 @4500 | Gigabyte GA-970A-UD3 | 2x 4GB DDR3 1600 Kingston | Gigabyte GF 660 OC | OCZ Vertex 4 SSD | OCZ ModXStream Pro 600W | Iiyama E2407HDS | Windows 7 Pro.

Canon EOS 550D | LG 4X HD | Fiat Stilo 2007 MultiJet 150 KM.
Awatar użytkownika
ST4LK3R
Retired

Posty: 1309
Dołączenie: 28 Lip 2005, 15:35
Ostatnio był: 17 Sty 2024, 12:18
Miejscowość: Katowice
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Kozaki: 9

Postprzez ThaiWarrior w 02 Wrz 2006, 11:42

Morrowind-Mialem problem z gra najlpesza bo mam pare 'naj' tytulow, no ale coz jak mus to mus. TES III , poniewaz to byla jedyna gra w ktora gralem przez poltora roku :!: :!: . Jak dla mnie pierwsza ( mojej gierkowej karierze, a nie jest ona specjalnie dluga ) gra, ktra pozwolila wczuc sie taki niesamowity sposob w grana przez ciebie postac. Gra ktora dawala pelna niezaleznosc w wyborze misji.

Necronomicon(juz czuje ten morderczy oddech fanow przygodowek na swoim karku :wink: )Jedyna gra ktora potrafila mnie......USYPIAC :!: . Wystarczylo wlaczyc gre kiedy nie moglem spac na 10 minut i juz chcialem leciec do lozka. Taaaakiej nuuudy to ja nigdzie nie widzalem.
Image
Awatar użytkownika
ThaiWarrior
Retired

Posty: 571
Dołączenie: 26 Lut 2006, 18:44
Ostatnio był: 11 Gru 2017, 22:00
Miejscowość: Zgorzelec/Żagań
Kozaki: 37

Postprzez Ervin92-16 w 02 Wrz 2006, 12:50

Dlugo sie zastanawialem i rozwazalem. Ostatecznie wybieram Maxa Payne'a. Jak na 2001 rok ta gra miala swietna grafike, fabule no i oczywiscie ta grywalnosc :wink: . Pomimo ukazania sie "Upadku Maxa Payne'a" uwazam jedynke za najlepsza gre w jaka gralem.

Najgorsza? Tu bez watpienia wybralem The Sims (fani chyba mnie zatluka :D) . Gra byla monotonna i szybko sie nudzila, a te niby-dodatki byly robione by nabic kase.
-- || AMD Athlon X2 3800+ || GIGABYTE K8NF-9 || 4x512Mb DDR Geil CL 2.5 || Galaxy GeForce 9600GT || Samsung 160 GB || --
87% Pijaków po spożyciu alkoholu metylowego nie zauważa różnicy - więc po co przepłacać?
Awatar użytkownika
Ervin92-16
Stalker

Posty: 90
Dołączenie: 05 Lut 2006, 20:42
Ostatnio był: 01 Wrz 2013, 13:30
Miejscowość: Żywiec
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Storming Obokan
Kozaki: 2

Postprzez Pabcio w 02 Wrz 2006, 14:05

Tez sie dlugo zastanawialem jaka gre typowac na najlepsza, ale statystyki mówia same za siebie:
GTA 2!!! W ta gre gralem 2 lata! Poprostu piekna gra. Gdyby wyszedl jakis dodatek, to nie patrzyl bym na grafike 2D tylko bym instalowal i gral.

Najgorsza? Tutaj wybór trudniejszy niz wyzej. Po dwuminutowym zastanowieniu dochodze do wniosku, ze Driv3er. Nie sluchalem innych, którzy mówili, ze gra jest strasznie lipna, tylko koniecznie chcialem ja miec. Po uruchomieniu gry - rece mi opadly. Zero klimatu, misje sztuczne, plastikowe i beznadziejne. Samo miasto niby zyje, ale nie da sie robic praktycznie nic. Porazka...
Awatar użytkownika
Pabcio
Łowca

Posty: 446
Dołączenie: 21 Maj 2005, 15:00
Ostatnio był: 19 Wrz 2017, 23:11
Kozaki: 2

Postprzez Mad Rufus w 02 Wrz 2006, 14:10

Jak narazie najlepsza gra byla XIII - przeszedlem 3x i nie zaluje czasu spedzonego przy grze. Lubie komiksowa grafike w grach FPP i ta zagadkowa fabula poprostu nie pozwalala oderwac sie od gry. Oprócz liniowosci i miejscami slabej grafiki niektórych obiektów (np. lamp wiszacych w banku) innch wad nie stwierdzilem.

Najwieksze rozczarowanie to DOOM 3, projekt tworzony przez 10 lat, totalnie przereklamowany, praktycznie cala gra to jeden wielki skrypt (AI, FIZYKA itp.). Krótko mówiac zamiast przelomowej gierki ID wydalo nedzny badziew (jak na fundusze przeznaczone na projekt) :(
Awatar użytkownika
Mad Rufus
Stalker

Posty: 57
Dołączenie: 02 Lut 2006, 23:15
Ostatnio był: 25 Lut 2008, 18:24
Miejscowość: Wrzesnia
Kozaki: 0

Postprzez limak122 w 02 Wrz 2006, 14:56

:D Najlepsza gra moim zdaniem toooo :D Counter Strike: Source Gram w nia od 2005 roku i nadal nie znudzila mi sie :D Graficznie prezentuje sie bardzo ladnie i ma male wymagania sprzetowe, wiec uzyskanie 80 FPS to jest nic dla karty za 500zl. No i gameplay panowie, która gra moze sie liczyc z Counter Strike ? Zadna nie jest tak genialna w swojej prostocie. :D

Najwieksze rozczarowanie to oczywiscie PRZEREKLAMOWANY Doom 3 totalna porazka za, wiecie co.
Awatar użytkownika
limak122
Łowca

Posty: 461
Dołączenie: 05 Lis 2005, 19:49
Ostatnio był: 04 Lis 2014, 14:28
Miejscowość: City17
Kozaki: 1

Postprzez KoweK w 02 Wrz 2006, 16:09

NAJLEPSZA - GOTHIC - Gra która miazdzy fabula, spójnoscia swiata i nawet grafika. Gra która do dzis mi sie nie znudzila i chetnie se pogrywam w tworzone przez fanów MODy. Wg. mnie jest to seria lepsza od THE ELDERS SCROLLS. Ten kto nigdy nie gral w Gothica polecam mu ta giere bo jest warta godzin, które przy niej spedzisz. Mam teraz nadzieje ze wkoncu Gothic 3 wyjdzie i bede mógl spróbowac swoich sil na Kontynencie :)

NAJGORSZA - BAD DAY L.A. - Oczekiwalem od niej wiecej. Wiecej akcji, i mnie nudy :( A wyszla taka zrecznosciówka zwykla ze slaba fabula. Ale jak na 15 zl ( CD-Action), oplaca sie ja kupic dla tych kilku godzin.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5643
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 21 Kwi 2024, 20:46
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Postprzez m3t3r' w 02 Wrz 2006, 16:28

Best: Pro Evolution Soccer . Gram Gram i Gram i nie mam zamiaru przestac. Pes Gniecie. I tyle.

Worst: Serious Sam. Denne dla amerykanskich dzieci. ;ff


PS. S.T.4.L.K.3.R. masz racje. Bedzie tak, ze STALKER to gra, w której priorytetem jest odstrzal zmutowanych wilków :\
Image
Komora gazowa jest pusta, nastepuje zwolnienie blokady.
Awatar użytkownika
m3t3r'
Stalker

Posty: 100
Dołączenie: 28 Kwi 2006, 10:32
Ostatnio był: 18 Gru 2006, 00:16
Miejscowość: Rybnic
Kozaki: 0

Postprzez LPKorn3324 w 02 Wrz 2006, 22:44

najlepsza? Desperados: wanted dead or alive - nie bede wymienial co tam bylo dobre bo wszystko jest tam 10/10

najgorsza? heh tutaj naprawde jest problem bo cisnie mi sie tandem od nie kogo innego jak ATARI - Driver 3 i Boiling Point w ostatecznisci the winner is... Driver 3 !!!! koszmarnie niegrywalny, przereklamowany, graficznie (poza wózkami) zacofany wogóle KOSZMAR
Awatar użytkownika
LPKorn3324
Retired

Posty: 647
Dołączenie: 23 Kwi 2005, 13:46
Ostatnio był: 01 Lis 2014, 14:04
Miejscowość: Poznan
Kozaki: 0

Następna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość