Dead Space

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Dead Space

Postprzez mathus92 w 26 Paź 2008, 20:14

Image

Opis gry na Gry-Online

Wspaniała grafika, oprawa audio i optymalizacja to chyba główne zalety tej gry. Niestety jednak, tak jak większość horrorów straszy tylko na początku - później znamy już niemal wszystkie chwyty stosowane przez twórców. Pomimo tego, gra nawet w późniejszych etapach (gra podzielona jest na króciutki prolog, 12 etapów rozgrywanych w osobnych częściach statku wydobywczego Ishimura i epilog) potrafi wystraszyć. Ciężki klimat i w miarę ciekawa fabuła połączona z nieszablonową eksterminacją potworów (w którym survival-horrorze przeciwnika można było zabić tylko przez odcinanie kończyn?) daje kilkanaście, lub jeśli ktoś szpera po wszystkich kątach - nieco ponad dwadzieścia godzin intensywnej rozgrywki. Gra jest też świetnie zbalansowana: o ile na najłatwiejszym poziomie trudności nikt nie powinien mieć większych problemów z ukończeniem rozgrywki, to na najtrudniejszym dużo czasu spędzimy na dokładnym analizowaniu okna ładowania.

Niewątpliwie gra przypadła mi do gustu i po ukończeniu jej na średnim poziomie trudności zabiore się jeszcze raz do penetrowania pokładów Ishimury, ale w nieco bardziej groźniejszych klimatach. Szkoda tylko, że dzieło EA jest liniowe - nie możemy dokonywać żadnych wyborów (przynajmniej do tego miejsca, do którego doszedłem) i idziemy przed siebie na rzeź niemal identycznie jak w Doomie 3...

Zapraszam wszystkich do dyskusji na temat Dead Space.
Pozdrawiam,
Mathus92
Awatar użytkownika
mathus92
Stalker

Posty: 118
Dołączenie: 25 Cze 2007, 23:29
Ostatnio był: 14 Sie 2010, 18:17
Miejscowość: Zakopane
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Dead Space

Postprzez Famiru w 28 Paź 2008, 14:58

Zesram sie w gacie jak bede w to grał ? Bo nie wiem czy kupywać.
Awatar użytkownika
Famiru
Tropiciel

Posty: 278
Dołączenie: 21 Mar 2008, 10:47
Ostatnio był: 13 Lut 2016, 16:23
Miejscowość: Białystok
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 0

Re: Dead Space

Postprzez cmlPL w 28 Paź 2008, 16:20

Powinieneś się miejscami zesraĆ, ale w większosci to bardzo fajny shooter tpp z ciekawa fabułą !
cmlPL
Łowca

Posty: 468
Dołączenie: 19 Sie 2007, 21:33
Ostatnio był: 06 Paź 2013, 05:06
Miejscowość: Niedaleko KowKa
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Sniper Obokan
Kozaki: 2

Re: Dead Space

Postprzez Famiru w 28 Paź 2008, 19:45

No skoro powinienem sie zesrać to pisze sie na to :D. No i ta fabuła, kiedyś musze se ją kupić.
Awatar użytkownika
Famiru
Tropiciel

Posty: 278
Dołączenie: 21 Mar 2008, 10:47
Ostatnio był: 13 Lut 2016, 16:23
Miejscowość: Białystok
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 0

Re: Dead Space

Postprzez Elektryk w 28 Paź 2008, 19:47

Nie piszcie tak bo tą grę bedą sprzedawać jako środek przeczyszczający xD
Image
Awatar użytkownika
Elektryk
Tropiciel

Posty: 250
Dołączenie: 21 Lut 2008, 14:50
Ostatnio był: 06 Lis 2014, 18:05
Miejscowość: Ravenholm
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 2

Re: Dead Space

Postprzez cmlPL w 28 Paź 2008, 23:55

I tak też powinna byc sprzedawana - razem z jakimś sprzętem do przeczyszczania. Od dzisiaj nie gram w to coś bez ventrilo i kumpla :) Niestety, bywa gorzej niż w penumbrze, a może nie niestety tylko dobrze, że tak jest : > ? Nie sądziłem, że EA potrafi zrobic taki dobry Horror.
cmlPL
Łowca

Posty: 468
Dołączenie: 19 Sie 2007, 21:33
Ostatnio był: 06 Paź 2013, 05:06
Miejscowość: Niedaleko KowKa
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Sniper Obokan
Kozaki: 2

Re: Dead Space

Postprzez dorian w 07 Lis 2008, 09:17

Famiru:

Zesram sie w gacie jak bede w to grał ? Bo nie wiem czy kupywać.


cmPL:

Powinieneś się miejscami zesraĆ, ale w większosci to bardzo fajny shooter tpp z ciekawa fabułą


Ja też chętnie bym się zesrał grając w to (tym bardziej, że okno mam na ogół otwarte), bo uwielbiam te klimaty, a seria np. o Obcym to moja ulubiona i oglądając ją też waliłem w kalesony równo jak Obcy wychynął zza winkla, zwłaszcza w kinie jak ciemno było, albo w nocy w domu z video, ale to już nie to samo i nie ma aż takiej frajdy, bo w kinie to walili w gacie wszyscy ze strachu, co nas ładnie jednoczyło, a w domu to już tylko ja sam oglądając np.1 część po raz pierwszy ponad 20 lat temu...
Więc chętnie bym to nabył, co by grając dalej walić pod siebie ze strachu bezwzględnie, ale napiszcie, czy jest możliwość przejścia na widok FPP w tej przeczyszczającej jak widzę grze :?: :D
P.S. Dla mnie to naprawdę ważne (nie walenie w pory, tylko widok FPP of kors...).

dorian
Wygnany z Zony

Posty: 1408
Dołączenie: 11 Lut 2008, 16:02
Ostatnio był: 11 Mar 2020, 20:52
Miejscowość: W-wa
Frakcja: Zombie
Kozaki: 244

Re: Dead Space

Postprzez cmlPL w 07 Lis 2008, 13:57

Walenie w pory wystarczy zamiast widoku fpp - nie ma tego widoku w grze niestety ? Albo stety, ponieważ praca kamery w tym tytule mi się bardzo mocno podobała tak samo jak i całe sterowanie. Jedynie jak przycelowujesz to widać postaci zza barku bliżej troche i jak masz jakiś dziennik to się zbliża kamera do wyświetlacza - naprawde warto, jak masz pieniądze to kup to, gra nie ma nawet dużych wymagań, jest wspaniale zoptymalizowana. Dla mnie to jest hit tego roku, chociaż w F3 nie grałem a FC2 ssie. Sądze, że trzeba to mieć !
cmlPL
Łowca

Posty: 468
Dołączenie: 19 Sie 2007, 21:33
Ostatnio był: 06 Paź 2013, 05:06
Miejscowość: Niedaleko KowKa
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Sniper Obokan
Kozaki: 2

Re: Dead Space

Postprzez Microtus w 07 Lis 2008, 15:31

No cmlPL narobiłeś mi smaku na tą grę. Całkiem fajnie się zapowiadała już z filmików.
Mroczny klimat i niezłe GORE :wink: Tyle, że muszę czekać na wypłatę i grudzień :)
War. War never changes...
Bury
zapraszam do lektury :)
Awatar użytkownika
Microtus
Legenda

Posty: 1028
Dołączenie: 18 Cze 2007, 14:31
Ostatnio był: 19 Sty 2019, 22:54
Miejscowość: łorsoł
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 106

Re: Dead Space

Postprzez fosio w 10 Lis 2008, 00:25

Jako ze wiele osob ma problemy z powatarzajacym sie dzwiekiem podczas rozgrywki to zamieszcze tutaj sposob:
po prostu wylaczamy przyspieszenie sprzetowe dla dzwieku w ustawieniach directx. Problem z glowy lecz gra bardziej haczy z tego co zauwarzylem.

fosio
Wygnany z Zony

Posty: 146
Dołączenie: 05 Paź 2008, 01:36
Ostatnio był: 26 Cze 2019, 18:48
Miejscowość: Duże zadupie polski...
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 9

Re: Dead Space

Postprzez cmlPL w 11 Lis 2008, 17:04

A i jeszcze jeden ADD co do gry :D Ma baaaaaardzo niskie wymagania ze względu na ogół ciasne pomieszczenia - choć bywają i otwarte przestrzenie to u kumpla na P4 HT 3.0, 1gb ramu i 8600 gt na maks chodzi w 1280.
cmlPL
Łowca

Posty: 468
Dołączenie: 19 Sie 2007, 21:33
Ostatnio był: 06 Paź 2013, 05:06
Miejscowość: Niedaleko KowKa
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Sniper Obokan
Kozaki: 2

Re: Dead Space

Postprzez KoweK w 27 Gru 2008, 05:35

Przed chwilą udało mi się ukończyć :D
Powiem tak- gra świetna, piękna, grywalna i naprawdę straszna! Nie raz zdarzyło się lekko podskoczyć ;) Bardzo fajna fabuła- szczególnie pod koniec zaczyna się robić maksymalnie ciekawie, a końcówka też fajna ;) Gra jest też dosyć trudna, co mi się spodobało, bo nie irytująco trudna, tylko po prostu wymaga od gracza większego skupienia. Dawno nie grałem w tak solidny horror od... 2001 roku? Tak, do dziś Dead Space i Blair Witch Project vol. 1 to dla mnie najlepsze horrory, nudzą mnie niestraszne i krótkie resident evil'e.

Z całego serca polecam tą gierkę ;)
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5643
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 28 Maj 2024, 11:45
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Następna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości