Kemet PBF

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Kemet PBF

Postprzez Omnibus w 19 Wrz 2015, 21:34

Akurat mi się nudzi, forum i tak umiera, więc... :suchar:
Pomyślałem sobie, że może warto rozruszać towarzystwo prostą grą planszową graną przez forum.

KEMET
Image

Kemet to prosta strategiczna gra planszowa, dla dwóch do pięciu graczy, z których każdy wciela się w wyznawców bóstwa mitologii egipskiej dążąc do zdobycia władzy nad Egiptem. W tym celu rekrutujemy wojsko, kupujemy za punkty modlitwy specjalne moce, budujemy piramidy i przyzywamy na pole bitwy wielkie bestie.
Gra toczy się do momentu, aż któryś z graczy zdobędzie 8 (bądź 10, ale to w wariancie na dłuższa rozrywkę) punktów zwycięstwa, które to można posiąść za skuteczne najazdy, kontrolę świątyń na mapie, rozbudowywanie piramid do najwyższego stopnia, ze specjalnych mocy itd.
Image
Każdy z graczy dysponuje pewną ilością akcji które może wykonać w danej turze, przydzielając je do swojej planszetki, takie jak ruch, rekrutacja, modlitwa, budowa piramidy, czy kupno mocy. Moce kupuje się spośród trzech "drzewek": Czerwonego (ofensywa i mobilność), niebieskiego (defensywa i rekrutacja) i białego (ekonomia):
Image

Image

Image


Gra jest bardzo przyjemna i na tyle prosta, że nawet bliscy pobratymcy Homo Wolandusa załapią o co biega :caleb:
W szczegółowe zasady wprowadzę, jeżeli znajdą się jacyś chętni. Najlepiej by były to osoby, które mają możliwość wejść na forum raz na dzień, dwa by zapoznać się z sytuacją i wykonać ruch. Zobowiązuję się do bycia moderatorem, co z grubsza potrzebne jest tylko do rozstrzygania bitew, gdzie gracze muszą coś wykładać dyskretnie "na raz", do losowania pewnych kart i tworzenia map aktualnej sytuacji, co kolejkę. Reszta is up to players. Oczywiście jeśli będą jacyś chętni :caleb:
Zapraszam zainteresowanych do zgłaszania się, póki Kowke nie wyje*ie :caleb:

Zasady do poczytania jakby ktoś:
http://www.rebel.pl/e4u.php/1,ModFiles/Download/files/instrukcje/Kemet_instrukcja_PL.pdf
Spis mocy i kart bonusów:
http://www.rebel.pl/repository/files/instrukcje/Nowe%20Opisy%20kart.pdf

Za ten post Omnibus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Route.
Awatar użytkownika
Omnibus
Łowca

Posty: 536
Dołączenie: 20 Lut 2013, 09:07
Ostatnio był: 01 Mar 2021, 15:28
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 153

Reklamy Google

Re: Kemet PBF

Postprzez Route w 20 Wrz 2015, 20:31

Jakby to wypaliło, to ja w to wchodzę. Raz na dzień to będę w stanie tutaj wejść, dla mnie to nie problem. Według mnie to jest dobry pomysł żeby "rozruszać" towarzystwo. Dla mnie jak najbardziej na plus.
Route
Stalker

Posty: 153
Dołączenie: 13 Lut 2015, 17:28
Ostatnio był: 18 Lip 2016, 16:12
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper VLA
Kozaki: 36

Re: Kemet PBF

Postprzez DarthAvalon w 24 Paź 2015, 12:04

Wy ku*wa Egipcjanie :caleb:
Ja jestem zawsze chętny na PBFa, jak to mówią Amerykanie "Sign me in, chief". Żywię szczerą nadzieję że to wypali, nie jak jakieś postwary i inne stalkery.
Awatar użytkownika
DarthAvalon
Stalker

Posty: 95
Dołączenie: 09 Lut 2013, 22:56
Ostatnio był: 08 Gru 2020, 02:53
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 36


Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości