Szukam gier

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Szukam gier

Postprzez Stalkep w 06 Lip 2015, 00:12

Kaen i Lunch Dead Men - fajna strzelanka tocząca się lokalizacjach.

Czarnobyl- jeśli jesteś zdesperowany, ale nie polecam ma osiągnięcie najgorszej gry.

Arma wszystkie części- fajny symulator wojenny.
Gdy nadeszło Gestapo, na budynki spadły bomby
Zamienił dziurawe palto na dwie kukurydzy kolby
Poczuł, że koniec to już tylko kwestia dni.
Gdy płonęło miasto ludzie z krzykiem umierali w nim...
Awatar użytkownika
Stalkep
Tropiciel

Posty: 257
Dołączenie: 29 Mar 2015, 23:43
Ostatnio był: 17 Sie 2018, 14:13
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 28

Reklamy Google

Re: Szukam gier

Postprzez HitFan w 06 Lip 2015, 00:19

Luiza napisał(a):@Hitfan

A czy muszę zagrać w poprzednie części, żeby zrozumieć o co chodzi w GTA IV? Mialem okazję zagrać w V ale nie za bardzo kumałem o co chodzi :P Dzięki wszystkim za propozycje, narazie tyle mi wystarczy, kozaki dla wszystkich :E

Nie. GTA IV to całkiem osobna historia, nie łączy się z innymi. :)
/ Gaming rig / Intel i5-4460 3.2GHz / 8GB DDR3 RAM / GTX 960 STRIX 2GB GDDR5 RAM / Windows 10 x64 /
/ Coding machine / Intel i5-7200U 2.7GHz / 8GB DDR4 RAM / R5 M330 2GB GDDR3 RAM / Windows 10 x64 /
Awatar użytkownika
HitFan
Weteran

Posty: 651
Dołączenie: 21 Sty 2012, 17:26
Ostatnio był: 15 Lut 2022, 20:18
Miejscowość: Bytom
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 86

Re: Szukam gier

Postprzez DiegtiariowTM w 06 Lip 2015, 00:24

ARMA 2 - Symulator pola walki - Jeśli lubisz grać w taktyczne gry i pragniesz jakiegoś symulatora to polecam ArmA 2

Postal 2 - Psychiczna gra - Jeżeli lubisz podpalać ludzi, obsikiwać innych ludzi czy po prostu odrąbywać ludziom łby to polecam.

Mount and Blade (Wszystkie części) - Rycerstwo i jego królestwo - Chcesz się pobawić w rycerza? Bardzo proszę M&B stoi dla ciebie otworem. Zbierz armię i podbijaj zamki i niszcz królestwa!
Awatar użytkownika
DiegtiariowTM
Tropiciel

Posty: 285
Dołączenie: 18 Cze 2013, 07:06
Ostatnio był: 01 Lut 2023, 17:07
Miejscowość: Tomaszów Mazowiecki
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 43

Re: Szukam gier

Postprzez Michu w 06 Lip 2015, 16:14

Rozwala mnie, że twórca tematu wyraźnie napisał iż nudzą go wszystkie gry i wymienił gry z których każda była popularna swojego czasu i otrzymywała wysokie noty albo chociaż miała dużą liczbę odbiorców, ale żadna z nich nie była czymś co można by było nazwać jedną z lepszych gier ostatnich lat itd.

A tutaj 3 strony tematu nasrane podobnymi tytułami :E
Mnie też wszystko od kilku lat nudzi :P I jedyne co mogę naprawdę polecić to Wiedźmin 3. Znalazłbym kilka tytułów które również wciągnęły mnie do tego stopnia, by chociaż je całe przejść, ale nic nie przyciągnęło mnie do komputera na tydzień grania 10-12h/dziennie. Więc tak, wiedźmin trzeci. Oczywiście jak lubisz fantasy rpg.
Awatar użytkownika
Michu
Very Important Stalker

Posty: 1556
Dołączenie: 10 Lip 2007, 00:34
Ostatnio był: 10 Paź 2023, 16:11
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 131

Re: Szukam gier

Postprzez Herezja w 06 Lip 2015, 17:51

Michu napisał(a):Rozwala mnie, że twórca tematu wyraźnie napisał iż nudzą go wszystkie gry i wymienił gry z których każda była popularna swojego czasu i otrzymywała wysokie noty albo chociaż miała dużą liczbę odbiorców, ale żadna z nich nie była czymś co można by było nazwać jedną z lepszych gier ostatnich lat itd.

A tutaj 3 strony tematu nasrane podobnymi tytułami :E
Mnie też wszystko od kilku lat nudzi :P I jedyne co mogę naprawdę polecić to Wiedźmin 3. Znalazłbym kilka tytułów które również wciągnęły mnie do tego stopnia, by chociaż je całe przejść, ale nic nie przyciągnęło mnie do komputera na tydzień grania 10-12h/dziennie. Więc tak, wiedźmin trzeci. Oczywiście jak lubisz fantasy rpg.


Z ciekawości. Poczytałeś co zapostowałem?
Awatar użytkownika
Herezja
Łowca

Posty: 490
Dołączenie: 19 Sty 2014, 15:58
Ostatnio był: 17 Paź 2021, 13:05
Kozaki: 71

Re: Szukam gier

Postprzez Mito w 06 Lip 2015, 20:59

Rainbow Six Vegas - mocno realistyczna strzelanka, gra w trzyosobowej drużynie (ale gracz + boty ;) ), której można wydawać rozkazy... Gra wymaga dość taktycznego podejścia do sprawy. Niektóre momenty aż nazbyt trudne - ale jest wyzwanie :P.

Seria Risen - twórcy Gothica utracili prawa do serii Gothic i zajęli się następną - Risen jest nawet dość ciekawy. Grałem tylko w Risena 2, więc mogę spokojnie powiedzieć, że jest to typowo karaibsko - gothicowy klimat. I nawet się mi spodobał. Dużo przestrzeni, ładne dżungle itp. Na plus wychodzi dla tej gry broń palna, która jest właściwie lekarstwem na wszystko. Niestety, R2 ma dużo minusów - brak jakieś bardziej interesującej magii (Voodo to kupa), kiepski system walki bronią białą, pierwszy "boss" jest nawet nawet, na pozostałe dwa zabrakło twórcom inwencji twórczej, gra mogłaby być też nieco dłuższa. Mimo tego nawet miło się grało. Co do pozostałych dwóch części może się ktoś inny wypowie - z tego, co wiem, w Risenie 1 mamy interesującą magię, a Risen 3 w wielu aspektach niemal wcale nie różni się od dwójki.
No i czyste chamstwo twórców - na mapie morskiej w Risenie 2 mamy dwie wyspy, których nie możemy wcale odwiedzić. Czemu? Bo do tego trzeba DLC. To po ki wuj w ogóle pokazywali w wersji bez DLC je na mapie? Wredota. :< A na dodatek słyszałem, że i tak nie ma czego na nich szukać.

W sumie, jeżeli chciałbyś pograć w typowego slashera, polecałbym alternatywę dla Diablo, czyli Titan Quest (z dodatkiem Immorthal Throne). O ile zwykle nie lubuję się w dodatkach, ten wydłuża "fabułę" gry o jakąś 1/3 i dodaje nowy zestaw umiejętności i przedmiotów. Gra z 2006, niewielkie wymagania - grałem na HD 4650 z jednordzeniowym Athlonem 3200+ na pełnych detalach w Full HD i cięło tylko przy ekstremalnych akcjach. Sam klimat jest dość miły - starożytna Grecja, Egipt, Orient, a w dodatku też Hades. Duży, jeśli nie ogromny zestaw umiejętności i ich kombinacji... Lubiłem tę gierkę. Gracze wytworzyli kilka modów.

Jeżeli kojarzysz może taką pewną starą grę jak Freespace, możesz poszukać sobie czegoś takiego jak Freespace Source Code Project. Modderzy od 2002 narobili potężną dawkę usprawnień graficznych, oraz, co jest oczywiste ze względu na liniowy charakter gry, mnóstwo nowych scenariuszy i kampanii. Oczywiście, niektóre lepsze, inne gorsze. Jeżeli dość dobrze (albo nawet bardzo) operujesz j. angielskim, polecam zwrócić uwagę na modyfikację Blue Planet. Bardzo ciekawa zarówno ze względu na aspekty techniczne gry, jak i fabułę. Co ciekawe, modderzy na tym silniku tworzą też gry (kampanie) z innych uniwersów, np. Battlestar Galactica, Star Wars, Babylon 5, Star Fox ( :caleb: ), Wing Commander i inne. Modowanie tej gry jest dość łatwe (przynajmniej w ramach tworzenia nowych kampanii), a sam silnik pozwala na wprowadzanie bardzo dużych zmian w grze.

@Up: Ale nie cytuje się całych lub/i poprzednich postów. Kajaj się, zła człowieka :<
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Re: Szukam gier

Postprzez Michu w 06 Lip 2015, 21:25

Herezja, tak! Nie mówię o wszystkich w temacie, po prostu dużo takich typowych gier się przewinęło, że mnie rozbawiło.
Awatar użytkownika
Michu
Very Important Stalker

Posty: 1556
Dołączenie: 10 Lip 2007, 00:34
Ostatnio był: 10 Paź 2023, 16:11
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 131

Re: Szukam gier

Postprzez Luiza w 08 Lip 2015, 15:17

Dzięki ludzie za wszystkie propozycje :E

Haha @Michu ma trochę racji, ale to nic :P

Tak btw. kojarzy ktoś jakąś grę, o której się ostatnio mówiło, w której odkrywa się planety, latasz swoim takim statkiem kosmicznym a ogólnie planet jest kilka miliardów czy coś takiego? Nie moge za nic znaleźć tytułu, a gra ma się ukazać jakoś niedługo, byłbym wdzięczny!
Luiza
Kot

Posty: 12
Dołączenie: 12 Cze 2015, 19:25
Ostatnio był: 21 Lip 2015, 23:33
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 0

Re: Szukam gier

Postprzez Wiewi0r w 08 Lip 2015, 16:07

Czyżby No Man's Sky?
Things are going to get unimaginably worse, and they are never, ever, going to get better.
- K.V.
Za Wilkiem nawet w ogień skoczę.
Попутного ветра!
Awatar użytkownika
Wiewi0r
Przewodnik

Posty: 965
Dołączenie: 27 Maj 2013, 22:33
Ostatnio był: 24 Sty 2018, 17:29
Miejscowość: Warszawa/Częstochowa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 164

Re: Szukam gier

Postprzez Terminus w 08 Lip 2015, 16:12

Jak chcesz czegoś naprawdę oryginalnego to poszukaj na GoG-u takich gier jak:
Anachronox - ogólnie coś jak jRPG ale gra o niemożliwie pokrętnej fabule i zwariowanych pomysłach, albo równie równie pokrętny Omikron: The Nomad Soul.
Na zmęczenie Battlefieldami i temu podobnymi: Spec Ops - The line. Niby podobne a okazuje się zupełnie inne.

No i jak ktoś lubi pokrętny humor, przygodówki i kreskówki: Diskworld 2 (tak, ten Świat Dysku) i serię Gobllins.

Oczywiście o ile nie grałaś w te gry.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Szukam gier

Postprzez Luiza w 08 Lip 2015, 16:30

Wiewi0r napisał(a):Czyżby No Man's Sky?


Dokładnie to, dzięki wielkie!

Terminus napisał(a):Jak chcesz czegoś naprawdę oryginalnego to poszukaj na GoG-u takich gier jak:
Anachronox - ogólnie coś jak jRPG ale gra o niemożliwie pokrętnej fabule i zwariowanych pomysłach, albo równie równie pokrętny Omikron: The Nomad Soul.
Na zmęczenie Battlefieldami i temu podobnymi: Spec Ops - The line. Niby podobne a okazuje się zupełnie inne.

No i jak ktoś lubi pokrętny humor, przygodówki i kreskówki: Diskworld 2 (tak, ten Świat Dysku) i serię Gobllins.

Oczywiście o ile nie grałaś w te gry.


Nie zdażyło mi się zagrać ale chętnie spróbuje :)

Uwagi moderatora:

Ale całych postów to nie cytuj. Bo coś tam, tradycja taka. -Uni
Luiza
Kot

Posty: 12
Dołączenie: 12 Cze 2015, 19:25
Ostatnio był: 21 Lip 2015, 23:33
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 0

Poprzednia

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości