Sniper Ghost Warrior (seria)

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Sniper Ghost Warrior (seria)

Postprzez paintball_0 w 18 Cze 2015, 11:07

Pierwszy Sniper miał premierę w 2010 roku i chodził na silniku Chrome Engine 4. Tym samym, który napędzał Call of Juarez 2. Niby mapy były duże, ale rozgrywka była niemiłosiernie liniowa i kompletnie nie wykorzystywała potencjału drzemiącego w rozległych i szczegółowych lokacjach. SI było głupie jak but, a liniowość nudziła do porzygania (swoją drogą "nuda -> nudności -> wymioty", pomyślcie o tym ;) ). Do tej pory nie udało mi się tej gierki przejść a przecież nie jest znowu taka długa.

Dwójka miała premierę w 2013, działa na Cry Engine 3 i praktycznie tyle o niej wiem, bo oprócz aktywacji mojej kopii na Steam nawet jej nie tknąłem. A kupiłem edycję specjalną z dodatkowymi skinami, broniami i mapami.

Ostatnio pojawiły się pierwsze informacje o trójce. Najwyraźniej dwójka zarobiła na siebie i CI kuje żelazo póki gorące. W końcu poszli po rozum do głowy i obiecują w dev diary mniej łażenia po sznurku a więcej swobody. Trójka ma działać na silniku dwójki, na trailerach wygląda ładnie. Zamiast dżungli mamy jakieś ruskie klimaty, może być ciekawie o ile się nie okaże że cała gra to jedna mapka niczym MGS: Ground Zeroes.

Tutaj macie oficjalną stronę, na której są wszystkie materiały jakie się dotychczas pojawiły: http://sniperghostwarrior3.com

EDIT:

A teraz ciekawostka, którą oprócz tutaj przeczytacie pewnie dopiero w następnym numerze CD Action ;)

Otóż w Sniperze 3 będzie można każdy cel zlikwidować w dowolnym momencie i gra nie wyświetli nam komunikatu "misja zakończona niepowodzeniem, bo nie zabiłeś gościa wtedy kiedy fabuła ci każe". Jak uda ci się załatwić kolesia to fabuła się zmieni. Zmienią się wydarzenia w dalszej części gry. A jeśli zdecydujesz się danego kolesia NIE zabijać tylko poczekać i śledzić jego wirtualne losy, to być może będziesz mógł dowiedzieć się czegoś, co pozwoli ci łatwiej dorwać innego kolesia. A może być i tak, że jeśli zdecydujesz się kolesia oszczędzić i zrezygnować ze złotej okazji do jego zabicia, dowiesz się czegoś ciekawego fabularnie, ale przez to gra będzie teraz trudniejsza.

Czyli nowy Sniper będzie polegał nie tyle na tym żeby decydować JAK eliminować cele, ale KIEDY je eliminować. Będziemy musieli wyczuć kiedy jest najlepszy moment na załatwienie danego celu, żeby ułatwić sobie eliminację celu kolejnego, albo poznać dodatkowe fakty.

(informacja wzięta od relacji takiego jednego jutubera co widział pokaz gry na E3)
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Reklamy Google

Re: Sniper Ghost Warrior (seria)

Postprzez Gizbarus w 18 Cze 2015, 13:50

Początkowo nie wiedziałem o jakiej grze piszesz, bo w mojej osobistej bibliotece ochrzciłem tą grę mianem "Smrut: the Game". Przynajmniej jedynkę, którą miałem z CDA. Żenada, budżetowość, nuda i liniowość do bólu. Dwa razy próbowałem do niej podchodzić i niestety nie byłem w stanie jej skończyć. Jeśli ktoś się bardzo nudzi, mogę wypisać dokładnie co mi w niej nie pasowało, jednak wątpię, żeby chciało się komuś marnować tyle czasu na czytanie tego...

Słowem - jedynka była żenadą, dwójka nie mam pojęcia, a trójka brzmi dla mnie tylko jak śliczne zapewnienia i kiełbasa wyborcza. Zresztą, solidne źródło informacji...
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 07 Cze 2023, 10:07
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Sniper Ghost Warrior (seria)

Postprzez caleb59 w 18 Cze 2015, 14:48

Różnie może być - jedynka była pierwszą lepszą grą CI Games od długiego czasu, ostatnio wydali bardzo dobre Lords Of The Fallen - nie ma się co spodziewać hitu na skalę światową ale sądzę, że twórcy wiedzą co robią...
                 Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 3070 8GB GDDR6 RAM | Windows 11 Pro x64 |
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2687
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: 05 Gru 2023, 00:39
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 666


Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość