SOMA(2015)

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

SOMA(2015)

Postprzez Tormentor w 13 Maj 2015, 13:34

Drodzy sztaklerzy, nie wiem czy wiecie, ale niezależne studio Fractional Games uderza z nową produkcją, a pracę nad nią zaczęły się już w 2010. Akcja będzie miała miejsce na dnie oceanu w tajemniczym ośrodku badawczym. Nie muszę chyba pisać w jakiej konwencji będzie utrzymana gra. Zapowiada się ciekawie.

Image
Awatar użytkownika
Tormentor
C O N T R I B U T O R

Posty: 1029
Dołączenie: 15 Lis 2010, 21:42
Ostatnio była: 18 Cze 2023, 17:27
Miejscowość: Yantar
Ulubiona broń: --
Kozaki: 289

Reklamy Google

Re: SOMA(2015)

Postprzez paintball_0 w 13 Maj 2015, 18:59

Po pierwsze "Frictional Games". Po drugie ze studia odeszło trochę ludzi z jakichś szemranych powodów. Nie pamiętam gdzie o tym czytałem ale chyba EA jest ich wydawcą. Po trzecie ta gra będzie co najmniej czasowym ekskluzywem na PS4 więc szybko to my jej nie dostaniemy. Wszystkie filmiki do tej gry mają dwie cechy wspólne: wszystkie są zarąbiste i klimatyczne, oraz żaden nie odzwierciedla tego jaka ta gra naprawdę będzie. Mam wobec niej bardzo niskie oczekiwania bo twórcy za bardzo kręcą. Zrobili świetne pierwsze wrażenie i podejrzewam, że oprócz tego wrażenia nie mają nic więcej bo nie mają pomysłu na tę grę.
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: SOMA(2015)

Postprzez Tormentor w 14 Maj 2015, 16:31

No to smuteczki, że kulisy produkcji tej gry wyglądają tak jak piszesz. Pozostaje więc czekać na jakieś nowinki.
Image
Awatar użytkownika
Tormentor
C O N T R I B U T O R

Posty: 1029
Dołączenie: 15 Lis 2010, 21:42
Ostatnio była: 18 Cze 2023, 17:27
Miejscowość: Yantar
Ulubiona broń: --
Kozaki: 289

Re: SOMA(2015)

Postprzez Touchdown w 19 Maj 2015, 19:18

paintball_0 napisał(a):Po pierwsze "Frictional Games". Po drugie ze studia odeszło trochę ludzi z jakichś szemranych powodów. Nie pamiętam gdzie o tym czytałem ale chyba EA jest ich wydawcą. Po trzecie ta gra będzie co najmniej czasowym ekskluzywem na PS4 więc szybko to my jej nie dostaniemy. Wszystkie filmiki do tej gry mają dwie cechy wspólne: wszystkie są zarąbiste i klimatyczne, oraz żaden nie odzwierciedla tego jaka ta gra naprawdę będzie. Mam wobec niej bardzo niskie oczekiwania bo twórcy za bardzo kręcą. Zrobili świetne pierwsze wrażenie i podejrzewam, że oprócz tego wrażenia nie mają nic więcej bo nie mają pomysłu na tę grę.


To jakieś totalne bzdury. Ślędzę tą grę od 5 lat i nigdy o tym nie słyszałem. SOMA szykuje się do premiery, niedawno wysyłali kody wersji beta do testerów i teraz są na ostatniej prostej. Nic nie wiadomo na temat wydawcy. I żaden tam exclusive. Gra wychodzi na PC i PS4 (link).

Za ten post Touchdown otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive stefanous.
Awatar użytkownika
Touchdown
Retired

Posty: 1060
Dołączenie: 07 Maj 2005, 14:01
Ostatnio był: 29 Maj 2015, 17:06
Kozaki: 26

Re: SOMA(2015)

Postprzez Plaargath w 19 Maj 2015, 23:57

Zauważyliście, jak warstwa dźwiękowa naśladuje momentami Halflife'y?
Image Image

Merkantylizm, srerkantylizm.
Awatar użytkownika
Plaargath
Weteran

Posty: 653
Dołączenie: 23 Mar 2010, 15:12
Ostatnio był: 03 Kwi 2022, 22:03
Kozaki: 234

Re: SOMA(2015)

Postprzez Touchdown w 29 Maj 2015, 17:05



Premiera: 22 września na PC i PS4.

Za ten post Touchdown otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive caleb59.
Awatar użytkownika
Touchdown
Retired

Posty: 1060
Dołączenie: 07 Maj 2005, 14:01
Ostatnio był: 29 Maj 2015, 17:06
Kozaki: 26

Re: SOMA(2015)

Postprzez stefanous w 24 Sie 2015, 22:33

SOM już wymagania :D i strona na stimje, więc można preorderować http://store.steampowered.com/app/282140

Minimalne
System operacyjny: Windows 7 64-bit
Procesor: Intel Core i3 2 GHz / AMD A6
Pamięć: 4 GB RAM
Grafika: NVIDIA GeForce GTX 460M / AMD Radeon HD 5770 (1 GB RAM)
HDD: 25 GB wolnego miejsca

Zalecane
System operacyjny: Windows 7 64-bit
Procesor: Intel Core i5 2,9 GHz / AMD FX
Pamięć: 8 GB RAM
Grafika: NVIDIA GeForce GTX 480 / AMD Radeon HD 8770 (2 GB RAM)
HDD: 25 GB wolnego miejsca

Wg. tego odpali mi idealnie na minimalnych :D <cebula mode on> ale trochę cena za wysoka jak na moje za grę niezależną
Ну, удачной охоты, сталкер.
Awatar użytkownika
stefanous
Stalker

Posty: 50
Dołączenie: 09 Maj 2014, 09:49
Ostatnio był: 03 Gru 2019, 14:10
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 6

Re: SOMA(2015)

Postprzez caleb59 w 21 Wrz 2015, 15:17

                 Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 3070 8GB GDDR6 RAM | Windows 11 Pro x64 |
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2687
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: 05 Gru 2023, 00:39
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 666

Re: SOMA(2015)

Postprzez paintball_0 w 01 Paź 2015, 13:12

Przeszedłem SOMĘ w 14h grając na full detalach Full HD. Rozglądając się wszędzie gdzie się da, czytając i robiąc wszystko co się da. Normalnie grę dałoby się pewnie przejść w 8h jeśli się wie gdzie iść albo jeśli się prze tylko naprzód. Prawdopodobnie nawet w krócej.

Kto z was ukończył tę grę? Bo mam kilka pytań, które chciałbym wam zadać. Oczywiście w spojlerze bo tyczą się fabuły.
:

W pewnym momencie gry bohater musi skopiować swoją jaźń do innego ciała. W tym celu siada na fotelu pilota i daje zeskanować swój chip osobowości, żeby przenieść się do tego drugiego ciała. No więc czy zwróciliście uwagę, że kabel zasilający/przesyłający dane z tego hełmu/skanera NIE JEST PODŁĄCZONY do aparatury fotela? Kabelek odchodzi od hełmu, a wtyczka od tego kabelka leży sobie na stoliku obok. Skoro hełm nie był podłączony do niczego, to jakim cudem bohater obudził się w nowym ciele?

Druga rzecz, która mnie nurtuje: początek gry w roku 2104. Budzimy się na fotelu pilota. Od fotela do ściany prowadzi krwawy ślad. Prawdopodobnie ktoś czołgał się po ziemi w stronę fotela albo w stronę otworu w ścianie. Prawdopodobnie w stronę fotela. W późniejszej części gry odkrywamy, że bohater posiada ciało jakiejś kobiety ale nie posiada głowy. Jej miejsce zastąpił mechaniczny łeb robota. Moje pytanie brzmi: kto kierował wcześniej ciałem z łbem robota, że to ciało doczołgało się do fotela i uruchomiło program? W jaki sposób uruchomiło konkretny program albo kto ten program wgrał i dlaczego? Oraz najważniejsze- kto ten łeb zamocował w tym ciele? No i na koniec- kto urwał głowę tej kobiecie?

Trzecia rzecz: w momencie transferu jaźni z jednego robota do drugiego ten wcześniejszy robot został przez naszą przyjaciółkę w omnitoolu uśpiony. Możemy go zabić albo oszczędzić. Moje pytanie brzmi: czy to alter ego w stroju nurka nie będzie czasem jednym z ostatnich potworów, przed którym musimy uciekać pod koniec gry? Tym który pojawia się po otwarciu tej okrągłej grodzi, która się tak niemiłosiernie długo otwiera?


Gra posiada masę niedopowiedzeń i urwanych albo zakończonych za szybko wątków. Jak na 5 lat produkcji słabo to wszystko wyszło. Fabularnie można było w niej iść o wiele dalej, dać o wiele więcej powodów do rozterek nad ludzkim umysłem, osobowością itd. Ogólnie rzecz biorąc jestem też zawiedziony zakończeniem gry.

:

Nie podoba mi się ten etap po napisach końcowych. Wolałbym 100x bardziej gdyby ta kwestia nigdy nie została pokazana. Jako ostatnią sekwencję po napisach wolałbym zobaczyć jak budzi się nasze wcześniejsze alter ego, to pozostawione wtedy na tym fotelu.
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: SOMA(2015)

Postprzez caleb59 w 01 Paź 2015, 14:04

Poczekaj na mnie - muszę póki co gnić i czekać bo karta graficzna na gwarancji ale jak dostanę nową to biorę się za robotę bo Somę z gog.com już od dawna mam...
                 Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 3070 8GB GDDR6 RAM | Windows 11 Pro x64 |
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2687
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: 05 Gru 2023, 00:39
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 666

Re: SOMA(2015)

Postprzez paintball_0 w 01 Paź 2015, 20:00

Oooo, mam nadzieję że sobie porozmawiamy. Rozglądaj się dokładnie, badaj wszystko i myśl podczas gry. Jest tutaj trochę rzeczy które mi nie pasują i będę musiał przejść ją jeszcze raz żeby wszystko sobie poukładać w głowie.
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: SOMA(2015)

Postprzez stefanous w 01 Paź 2015, 22:13

Mam nadzieję, że trochę pomogę ;)

:

W pewnym momencie gry bohater musi skopiować swoją jaźń do innego ciała. W tym celu siada na fotelu pilota i daje zeskanować swój chip osobowości, żeby przenieść się do tego drugiego ciała. No więc czy zwróciliście uwagę, że kabel zasilający/przesyłający dane z tego hełmu/skanera NIE JEST PODŁĄCZONY do aparatury fotela? Kabelek odchodzi od hełmu, a wtyczka od tego kabelka leży sobie na stoliku obok. Skoro hełm nie był podłączony do niczego, to jakim cudem bohater obudził się w nowym ciele?

Naprawdę nie patrzyłem gdzie idą kabelki, a gdzie nie :p Ale kopiowanie działa poprzez fotel pilota, który jest najprawdopodobniej sterowany przez Cath i kabelki nie są potrzebne :D

Druga rzecz, która mnie nurtuje: początek gry w roku 2104. Budzimy się na fotelu pilota. Od fotela do ściany prowadzi krwawy ślad. Prawdopodobnie ktoś czołgał się po ziemi w stronę fotela albo w stronę otworu w ścianie. Prawdopodobnie w stronę fotela. W późniejszej części gry odkrywamy, że bohater posiada ciało jakiejś kobiety ale nie posiada głowy. Jej miejsce zastąpił mechaniczny łeb robota. Moje pytanie brzmi: kto kierował wcześniej ciałem z łbem robota, że to ciało doczołgało się do fotela i uruchomiło program? W jaki sposób uruchomiło konkretny program albo kto ten program wgrał i dlaczego? Oraz najważniejsze- kto ten łeb zamocował w tym ciele? No i na koniec- kto urwał głowę tej kobiecie?

Najprawdopodobniej stoi za tym WAU. Szczegółów konkretnych nie znam, nie wiem czy było to gdzieś powiedziane, ale twórcy udostępniaja teraz mini serial na youtubie, który jest prequelem do wydarzeń z gry, więc obstawiam, że będzie to pokazane, jako że ciało kobitki, w której jesteśmy w ciągu gry należy do Imogen Reed czyli bohaterki serialu. https://www.youtube.com/playlist?list=P ... E0QJwdz8m8

Trzecia rzecz: w momencie transferu jaźni z jednego robota do drugiego ten wcześniejszy robot został przez naszą przyjaciółkę w omnitoolu uśpiony. Możemy go zabić albo oszczędzić. Moje pytanie brzmi: czy to alter ego w stroju nurka nie będzie czasem jednym z ostatnich potworów, przed którym musimy uciekać pod koniec gry? Tym który pojawia się po otwarciu tej okrągłej grodzi, która się tak niemiłosiernie długo otwiera?

Nope, ten gostek to Ross jeśli dobrze kojarzę.
Ну, удачной охоты, сталкер.
Awatar użytkownika
stefanous
Stalker

Posty: 50
Dołączenie: 09 Maj 2014, 09:49
Ostatnio był: 03 Gru 2019, 14:10
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 6

Następna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość