Heaven & Hearth

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Heaven & Hearth

Postprzez GTR w 10 Sty 2015, 23:07

H&H to prosta gierka MMO oparta na javie, autorstwa dwóch informatyków/programistów/cokolwiek. Jest poniekąd podobna do Minecrafta (budowanie, crafting, interakcja ze światem), ma elementy RPG (atrybuty, umiejętności), fantasy (lore) oraz jak pisałem na początku - MMO, bo w grze nie występuje ani jeden NPC i wszystko co zobaczymy w grze jest dziełem tylko i wyłącznie graczy.
Najwięcej nawiązań jest w sumie do Minecrafta, gdyż budzimy się w prawdopodobnie nieskończenie wielkim świecie i musimy przetrwać, budując różne rzeczy. Ścinamy drzewo, kopiemy w kopalniach, budujemy domki, polujemy i tak dalej. Gra jest only multiplayer, mamy jeden ogromny świat w którym gra codziennie około 300-400 graczy z całego świata. Budują oni swoje wioski, obozy, a w nich zasady, regulaminy, hierarchię. Można spotkać proste folwarki ( :caleb: ) których bronią drewniane palisady, a też duże miasta z kamiennym lub ceglanym murem. Najfajniejszy jest aspekt, że każdy mieszkaniec wioski i osady jest potrzebny - jeden poluje, drugi jest farmerem, trzeci wojownikiem, a jeszcze inny górnikiem, i bez któregoś ogniwa w postaci gracza cała osada albo upada, albo wraca do podstaw.
Jak mówiłem, są atrybuty i umiejętności. Poprzez różne akcje jak kopanie w ziemi, zbieranie chrustu do ogniska, budowanie prostego szałasu czy nawet zbierania jabłek zdobywamy tzw. Learning Points które możemy wydawać na zwiększenie atrybutów lub uzyskanie umiejętności. Z początku możemy budować tylko najprostsze szałasy z liści, ognisko i chyba tyle. Po jakimś czasie (ja gram już około 5 godzin) można już polować na króliki, ścinać drzewa, rozpocząć uprawę czy łowić ryby. Oczywiście po jakimś czasie zwiększamy możliwe jest zwiększenie tych atrybutów, przez co jest łatwiej spotkać królika lub sarnę, otrzymać więcej ziaren z jednej uprawy.

To tak wszystko w ogólnikowym skrócie. Gramy w rzucie izometrycznym, nie ma żadnych sześcianów jak w srajkracie :caleb: i grafika nie jest specjalnie ładna. Co ważne, gra jest za darmo - wystarczy zarejestrować się na stronie http://www.havenandhearth.com/portal/

Za niedługo będzie też update który diametralnie zmieni grafikę gry, oczywiście na plus: https://www.youtube.com/watch?v=KmXKmBUn7VU
| Ryzen 5 5600X | 16GB DDR4 3200MHz | RTX 3080 10GB | Windows 10 Pro x64 |
nismo
Awatar użytkownika
GTR
Tropiciel

Posty: 373
Dołączenie: 13 Kwi 2013, 14:06
Ostatnio był: 25 Lut 2023, 19:39
Miejscowość: Nordschleife
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 71

Reklamy Google

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość