Gry strategiczne

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Gry strategiczne

Postprzez Kacper777 w 11 Wrz 2014, 18:48

Tak jak w temacie. Znacie jakieś ciekawe strategie turowe na laptopa? Ostatnio ukończyłem bez większego trudu na trudnym poziomie grę ,,Galactic Assault: Więzień Mocy'' (na motywach powieści Arkadija i Borysa Strugackich ,,Przenicowany świat'') więc byłbym wdzięczny za jakieś ciekawe, wymagające tytuły. Mile widziane linki do ofert na Allegro czy gdzie tam.
Ostatnio edytowany przez Kacper777, 11 Wrz 2014, 19:47, edytowano w sumie 1 raz
Kacper777


Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00

Reklamy Google

Re: Strategie turowe

Postprzez WheeljackSPW w 11 Wrz 2014, 18:55

Strategie turowe to najchujowsze z możliwych strategii. Tak więc polecam grę Spartan. :caleb:
Awatar użytkownika
WheeljackSPW
Administrator

Posty: 1918
Dołączenie: 13 Kwi 2009, 18:52
Ostatnio był: 13 Wrz 2023, 13:49
Miejscowość: Fraktal
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 722

Re: Strategie turowe

Postprzez Kudkudak w 11 Wrz 2014, 19:30

Total Wary (w szczególności Medievale). Częściowo podchodzą pod Twoje kryteria, tylko gorzej z wymagającym poziomem trudności, bo inaczej niż na bardzo trudnym grać się nie da, a i tak można wszystkich rozje*ać z zamkniętymi oczyma. Łącznie z muzułmanami :caleb: Na szczęście odpowiednie mody skutecznie naprawiają zbyt łatwy poziom trudności :E

Nie wiem czy to też się zalicza, ale może Europa Universalis?

:

:worms:
Image
Image Image Image Image Image

Za ten post Kudkudak otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Gość.
Awatar użytkownika
Kudkudak
Legenda

Posty: 1462
Dołączenie: 02 Lis 2011, 18:55
Ostatnio był: 02 Maj 2020, 00:25
Miejscowość: atomizer
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: 656

Re: Gry strategiczne

Postprzez Kacper777 w 11 Wrz 2014, 19:46

Mogę być też nie turowe. Oczywiście nie chcę tytułów takich jak Twierdza Deluxe, Crusader, Extreme, Legendy. Przez jakiś czas są nawet fajne, ale potem chce się rzygać na ich widok. Ciągle te same teksty, monotonia, nuda(Crusader i Extreme).
Szukam trudnej strategii, w której można zmierzyć się z dziesięciokrotnie większą mądrze dowodzoną armią wroga. W ostatniej misji w Galactic Assault gdy po dlugich walkach w końcu pokonałem wielką piracką flotę najlepszego wroga i zająłem bazy, cieszyłem się, że już wygram a tu bum! Na odsiecz przybywa wielka flota, która chce mnie roz*iździć i muszę ją rozgromić niewielkimi siłami jakie mi jeszcze zostały. A to miła niespodzianka :)
Ostatnio edytowany przez Kacper777, 11 Wrz 2014, 19:56, edytowano w sumie 1 raz
Kacper777


Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00

Re: Gry strategiczne

Postprzez scigacz1975 w 11 Wrz 2014, 19:52

http://opengeneral.pl/index.html - Open General - mocno poprawiony Panzer General II plus mnóstwo dodatków (modów), kampanii, map, sprzętu itd.
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 28 Gru 2022, 19:35
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: Gry strategiczne

Postprzez Terminus w 11 Wrz 2014, 19:55

RIM Battle Planets Dość stara i mało popularna gra, na którą kiedyś przypadkiem trafiłem a potem wsiąkłem na amen. Świetna fabuła.
Fallout Tactics ;-) Turówka w wiadomych klimatach. Kiedyś wydawała się kiepska. Do czasu aż zagrałem w Fallout 3 i okazało się że Tactics nie był jednak taki zły...
Kings Bounty - trochę komiksowe ale wciąga jak bagno.
Disciples 1 i 2 - jedne z najlepszych gier turowych ze specyficznym klimatem i rozwiązaniami. Disciples 3 unikać.
CREDO [łac. Wierzę]

Za ten post Terminus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Gość, Fenishi.
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Gry strategiczne

Postprzez Adam w 11 Wrz 2014, 20:46

Z turowych mogę polecić Panzer General III: Schorched Earth, całkiem miła, prócz sekwencji kampanii wrześniowej, gdy jako Niemcy musimy zdobywać Polskę :P

Jeśli lubisz pirackie wojny na morzu to jeszcze dawno zapomniana francuska gra "Corsairs", wieki temu kupiłem ją w extra klasyce, gra zdubbingowana i super klimatyczna :)
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: Gry strategiczne

Postprzez Kacper777 w 12 Wrz 2014, 07:03

Terminus napisał(a):RIM Battle Planets Dość stara i mało popularna gra, na którą kiedyś przypadkiem trafiłem a potem wsiąkłem na amen. Świetna fabuła.


Rim Battle Planets, patrząc po screenach i opisie to coś w stylu Galactic Assault więc może być ciekawie. No i dość wysoka ocena gry-online.pl.
Kacper777


Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00

Re: Gry strategiczne

Postprzez Terminus w 12 Wrz 2014, 07:28

Adam napisał(a):Z turowych mogę polecić Panzer General III: Schorched Earth

To jak już to lepszy jest darmowy Open General oparty na Panzer General II + miliony misji i kampanii przygotowanych przez maniaków.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Gry strategiczne

Postprzez Przemek77 w 12 Wrz 2014, 09:50

O Open General wspomniał mój przedmówca.

Ze swojej strony polecam dwie wersje znanej turowej gry taktycznej Steel Panthers.

1. WinSPWW2 - gra koncentrująca się na działaniach wojennych z lat 1936-1946, przeszło 500 scenariuszy (fikcyjnych i opartych na źródłach historycznych - jest np. bardzo fajny i rozbudowany scenariusz ukazujący sytuację w Gdańsku 1.09.1939 - mamy tam np. obronę Westerplatte i Poczty Gdańskiej, jest też scenariusz "Godzina W", Bitwa nad Bzurą, walki z oddziałami UPA i inne), kilka dużych kampanii, dodatkowo generator własnych bitew, własnych kampanii, edytor map, edytor jednostek itp. Mnóstwo nacji do wyboru, każda nacja ma uwzględniony dosłownie cały sprzęt wojskowy jaki miała w danych latach (no... maniacy wojskowości mogą się przyczepić w niektórych miejscach, ale to dosłownie pojedyncze sprawy).

2. WinSPMBT - to samo co powyżej, ale objemuje lata 1946-2020. Szczegółowość i wachlarz jednostek poraża, wspomnę tylko że dla Polski mamy uwzględnione nawet oddziały milicji, ZOMO i ORMO, a w latach 1946-1950 (bodajże) jest nawet podziemie antykomunistyczne i oddziały UB. Narodowości do wyboru zmieniają się wraz z datami - np. nie możemy wybrać sobie Ukrainy tworząc bitwę dziejącą się w roku 1980 :) Z ciekawych scenariuszy mamy cykl WW3 - hipotetyczny konflikt NATO-CCCP podczas Zimnej Wojny, cały wachlarz "Arab-Israeli Wars", wojnę koreańską, atak Rosji na Ukrainę (proroka mieli, czy co? :) ), wojnę Jom Kipur no i kilka setek innych :)

Obydwie gry są do nabycia na stronie http://www.shrapnelgames.com
Jesli nie chcemy wydawać pieniążków - można ściągnąć ich darmowe wersje - od "pełnych" różnią się tylko mniejszym zakresem rozdzielczości ekranu, uboższym edytorem map i chyba tyle. Poza tym mamy wszystko co w "pełniakach".

Bardzo polecam.
Pijany listonosz ze świata modliszek
Przywozi mi listy, i niszczy mi ciszę,
Której nie ma i tak;
Bo jest dziecko moje i sny atomowe,
I myśli myśliwce co są odrzutowe -
Ich huk - to dla mnie - znak.
Awatar użytkownika
Przemek77
Przewodnik

Posty: 904
Dołączenie: 26 Maj 2008, 13:17
Ostatnio był: 29 Gru 2022, 21:38
Miejscowość: LUBLIN
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 118

Re: Gry strategiczne

Postprzez Mila w 12 Wrz 2014, 10:02

Kurde, tak tylko zerknąłem na temat, chwilę poczytałem... i już Open General download'uje mi się na dysk. Może w końcu będę miał w co grać.
Z mojej strony, to mogę polecić gry z serii Europa Universalis, F: Tactics... i miałem pewną grę, też na "silniku" Europy, pod tytułem II Wojna Światowa. W Biedzie kiedyś kupiłem, ale nie jestem pewien jak ten tytuł. Chyba znowu zacznę grać w turówki i rozwijać swój "zaśniedziały" umysł. :D
Awatar użytkownika
Mila
Stalker

Posty: 159
Dołączenie: 28 Cze 2014, 16:30
Ostatnio był: 16 Lut 2019, 20:01
Miejscowość: Siedlce
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 13

Re: Gry strategiczne

Postprzez Universal w 12 Wrz 2014, 15:46

Hearts of Iron. Tak to się nazywało.

Dziwne, o Cywilizacji nikt nie wspomniał? I darmowy klon - Freeciv, który pójdzie na każdym sprzęcie bardziej zaawansowanym od zapalniczki. Od biedy Tropico.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Następna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości