Silent Hills

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Silent Hills

Postprzez vandr w 16 Sie 2014, 08:43

Wygląda na to, że wychodzi jakoby kontynuacja Silent Hill(?).

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=87070

Część pierwsza:


Część druga:


Muszę powiedzieć, że te filmiki mnie rozje*ały na kurwatroniks, zarówno pod względem oprawy audiowizualnej (to już interaktywny film) jak i chorej atmosfery.
Zasuwać rolety i oglądać.
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 01 Mar 2023, 21:43
Kozaki: 1747

Reklamy Google

Re: Silent Hills

Postprzez Soviet w 16 Sie 2014, 11:14

Warto zauważyć, że po przejściu P.T. jest napis, który mówi, że to całe P.T. nie będzie miało nic wspólnego z Silent Hills i służy tylko za ogłoszenie. Styl i grafika mogą więc być całkiem insze.
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 30 Sty 2023, 16:16
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Re: Silent Hills

Postprzez Cortex Reaver w 16 Sie 2014, 12:52

I oby się zmieniło, bo z tych filmików to straszny kicz. Serio tak ma wyglądać nowy SH? Nie mówię o grafice, ale całej otoczce. Koleś sra w gacie pomimo że nic się nie dzieje. Czy on grał w ogóle w poprzednie części? Zaletą starszych SH było to, że straszyły właśnie w nietuzinkowy i wysublimowany sposób, tajemniczością, symboliką. Co wyróżniało je na tle innych. Kiedyś był chory klimat, ale wszystko miało swój porządek. A tutaj same jumpscare'y. Jeszcze ta morda kiczowata rodem jak z jakiegoś podrzędnego horroru klasy b. Wygląda jakby twórcy nażarli się bielunia czy LSD i mieli kiepski trip. Powrzucamy parę "chorych" pomysłów i będzie mindfuck. Eee nie.

Za ten post Cortex Reaver otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive caleb59, KoweK, Kudkudak.
Awatar użytkownika
Cortex Reaver
Stalker

Posty: 103
Dołączenie: 03 Lip 2013, 13:50
Ostatnio był: 12 Paź 2016, 21:43
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 22

Re: Silent Hills

Postprzez paintball_0 w 07 Paź 2014, 12:27

Mam na to dwie odpowiedzi:

1. Nie należysz do ludzi, których straszą gry typu "te cienie są podejrzanie zatłoczone".
2. Nie grałeś w toto tylko obejrzałeś fragment rozgrywki.
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: Silent Hills

Postprzez Cortex Reaver w 07 Paź 2014, 17:52

Co do punktu pierwszego nietrafione. Starsze części 1-3 właśnie na tym praktycznie polegały i na tyle wysoko podniosły poprzeczkę w kategorii straszenia, że tego typu straszaki jak na powyższych filmikach nie powodują żadnych pozytywnych reakcji. Kopia pomysłów z pierdyliona innych gier, a dodanie aktora z TWD w celu przypodobania się publice bo to serial na czasie to już pójście po linii najmniejszego oporu. Silent Hille nie z tego przecież słynęły.

Co do drugiego. To oczywiste, że oceniam filmiki, skoro autor tematu je zapodał :) Nie grałem i nie będę grać bo nie posiadam konsoli i nie zamierzam posiadać. Nie zmienia to jednak faktu, że filmiki jak na markę SH są kiepskie, nie w kwestii technicznej a artystycznej. Może się coś zmieni na lepsze.
Awatar użytkownika
Cortex Reaver
Stalker

Posty: 103
Dołączenie: 03 Lip 2013, 13:50
Ostatnio był: 12 Paź 2016, 21:43
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 22

Re: Silent Hills

Postprzez paintball_0 w 08 Paź 2014, 00:10

Wiesz co? Ja tych filmików nie oglądałem. ;) Teraz dopiero włączyłem żeby sprawdzić co ty widziałeś. Bo ja oglądałem porządny stream na żywo w wykonaniu porządnych letsplayowców, a nie jakiegoś bobka co ciągle coś pieprzy jak we Freeman's Mind. W tym problem z tym gameplayem. Bo jest prezentowany przez idiotę. Ale wracając do samej gry.

Otóż po pierwsze w Silent Hillach było MNÓSTWO drzwi otwierających się samoistnie. I samoistnie zamykających. I wydających odgłosy jakby ktoś za nimi stał. I tak dalej.
Po drugie ciągle jest ten sam korytarz. W nieskończoność najwyraźniej. To jest właśnie "te cienie są dziwnie zatłoczone". Gdzie ty jesteś? Dlaczego? Co ten spiker w radio gada. To ten dom? Może to mój dom? O co chodzi? I ta olśniewająca grafika!
Po trzecie jumpscare był jeden w pierwszym filmiku. A ile było zwykłych spokojnych ujęć? Klimatu? Suspensu?
Po czwarte chcesz mi powiedzieć, ze w SIlent Hillu nigdy nie było chorych akcji? Cała ta seria jest obsceniczna i chora.

Popatrz ile "zabawy" kolesie zrobili ludziom za pomocą kilku metrów korytarza w kształcie litery L. A w SH2 musieli wybudować cały szpital i hotel w ogniu żebyś poczuł się przestraszony. A więzienie było głupim labiryntem bo twórcom najwyraźniej skończyły się pomysły.
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184


Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości