When Diplomacy Fails PBF

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

When Diplomacy Fails PBF

Postprzez SaS TrooP w 19 Lip 2014, 02:17

Ostatnio ktoś doszedł do wniosku, że PBFy ssą, ale ja tak nie uważam :P

Stwierdziłem, że odezwę się ponownie na tym miłym forum, na którym niegdyś spędzałem sporo czasu, ale teraz mam masę innych obowiązków i już nie mogę sobie na to pozwolić.
Gra PBF, When Diplomacy Fails, rozpocznie za niedługo swoją VI już edycję i ogólnie ma się co najmniej dobrze. Przypominam nie tylko o samej grze, ale też o tym, że I sesja była prowadzona na tym właśnie forum dzięki uprzejmości administracji. Od tego czasu gra zmieniła się właściwie całkowicie i niewiele pozostało z samiusieńkich początków.
Wszystkim lubiącym roleplay oraz strategię...
<głos Pitora Fronczewskiego>
Polecam!

Przeklejka posta z Way of War:

Kolejna sesja, czyli już VI edycja When Diplomacy Fails powinna rozpocząć się pod sam koniec lipca. To ostatni dzwonek by zapisać się na 2 pozostałe państwa.

When Diplomacy Fails jest prowadzona nieustannie od roku 2010. II Edycja gry odbyła się na forum Way of War (2011r.), a kolejne zaś na forum dedykowanym gry (whendiplomacyfails.pl). Możemy więc z całą pewnością powiedzieć, że jest to jeden z dłużej grających i żyjących PBFów na polskiej scenie, przeżywających bardzo wiele innych, którym wieszczono sukces.
When diplomacy fails jest grą polityczną, ekonomiczną i militarną, w której gracz prowadzi niewielkie państewko w rejonie fikcyjnego Morza Zielonego i Karmazynowego.

W Aspekcie politycznym: gra oferuje wachlarz prawie niczym nie limitowanych decyzji politycznych, zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych. Zmieniaj ministrów, edytuj ustrój administracyjny swego kraju, reformuj go, twój korpus dyplomatyczny, który z dumą będzie reprezentować cię na forum ONZ oraz organizacji lokalnych. Narzucone acz elastyczne historie państw powiedzą ci kogo twoi obywatele lubią a kogo nie, kto jest twym odwiecznym wrogiem a kto przyjacielem. Wykorzystasz tę wiedzę by wywoływać wojny i podpisywać pokoje, porozumienia handlowe i traktaty militarne, a wreszcie zagrozisz swoim wrogom użyciem siły i zmusisz ich do określonych działań. Uważaj jednak: wrogie wywiady i opozycja polityczna będzie ci patrzeć na ręce, a stąd już tylko krok do zamachu stanu i wymuszonej zmiany władzy.

W Aspekcie Ekonomicznym: rozwijaj ekonomię swojego państwa opartą o Siłę Ekonomiczną, dzielącą się na prywatną, państwową oraz turystyczną. Wprowadzaj akty prawne i finansuj gałęzie gospodarki. Gra symuluje koniunkturę i wzrosty kwartalnymi podsumowaniami ekonomicznymi, podczas których potęgi państw wzrastają albo też maleją. Radź sobie ze strajkami robotników, klęskami żywiołowymi oraz niekorzystnym otoczeniem. Jak sugerował Machiavelli, spełniaj swoje neccesitas, nie przegapiaj occasione i łap każdą fortunę.

W Aspekcie Wojskowym: Stwórz i prowadź armię podczas bitew na skalę plutonu. Korzystaj z arkusza do gry, mieszczącego ponad 2000 broni oraz pojazdów używanych na całym świecie od 1945 wzwyż. WDF jest nie tylko grą, jest już właściwie encyklopedią militarną, bowiem wojsko jest podporą nawet najbardziej pokojowego kraju. Kontaktuj się ze swoimi partnerami handlowymi by zakupić najlepszy sprzęt po najniższych cenach, organizuj przetargi, które wzmocnią twoją armię. Wybierz ścieżkę rozwoju swojego wojska spośród sześciu doktryn lądowych, czterech powietrznych i sześciu morskich. Finalnie, używaj jednego z bardziej rozbudowanych systemów obliczania bitew w historii polskich PBFów.

Czasu zostało niewiele: jeśli myślisz, że podołasz z poziomem trudności gry, a powiedzmy sobie szczerze: to nie gra dla każdego, o czym wielu boleśnie się już przekonało - czym prędzej zawitaj na naszym forum albo skontaktuj się ze mną lub z Rincem tutaj lub przez GG lub przez nasze forum właśnie.

Mam nadzieję, że gry tradycyjne pozdrowienie "Niechaj siła polityki i czołgi będzie z wami" zostanie ogłoszone przy starcie VI Edycji... ty będziesz jednym z pozdrowionych!

Za ten post SaS TrooP otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Talbot.
SaS TrooP
Ekspert

Posty: 862
Dołączenie: 22 Gru 2007, 21:43
Ostatnio był: 07 Cze 2019, 01:47
Miejscowość: Wodzisław, Silesia
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 14

Reklamy Google

Re: When Diplomacy Fails PBF

Postprzez Universal w 19 Lip 2014, 02:33

Zapytam nieco od tyłu - ile czasu dziennie zżera krulowanie państwu? Bo o ile pobieżnie przeglądając forum widzę, że większość rzeczy jest tam nieźle udokumentowana, o tyle na to chyba tylko gracz mi może odpowiedzieć :P

Chciałem już kiedyś wziąć w czymś takim udział, tylko nie wiem, czy się ogarnę do tego czasu. I czemu tylko dwa państwa zostały? :(
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: When Diplomacy Fails PBF

Postprzez SaS TrooP w 19 Lip 2014, 16:52

Jakby była masa chętnych to pomyślimy o dopuszczeniu innych krajów (jest ich ponad 30).

Ile czasu... to jest trudne pytanie :P
Jeśli w twoim kraju nie dzieje się nic szczególnie skomplikowanego, wystarczy post max. 2x na tydzień. Czyli tygodniowo gra zabierze może ze 2h, acz naprawdę ciężko to policzyć.
Jeśli ty masz motyw do załatwienia GMem, który wymaga nasiadówki używamy co do zasady TeamSpeaka, żeby szybciej szło. Wtedy potrzebujesz czasu na nasiadówkę, jednorazowo pewnie ze 2h.
Finalnie, jeśli jest najgorsza rzecz czyli wojna to musisz uzbroić się w sporo czasu. W ostatniej sesji podbijałem Zagorię co najmniej 20h czasu realnego... ale było warto bo na pewno się nie nudzisz :P
SaS TrooP
Ekspert

Posty: 862
Dołączenie: 22 Gru 2007, 21:43
Ostatnio był: 07 Cze 2019, 01:47
Miejscowość: Wodzisław, Silesia
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 14

Re: When Diplomacy Fails PBF

Postprzez Talbot w 19 Lip 2014, 21:29

Universal, to ile czasu poświęcisz na 'krulowanie' to jedno, pisanie postów będących 'miesięcznym' sprawozdanie może zająć 5 minut, ale i 5h (o ile robisz to 'klimatycznie' i wszystko dokłanie opisujesz nadając całości 'smaczku')

Jednak nic nie oddaje tego klimatu rozmów na wysokim szczeblu gdy tworzysz od podstaw 'WDF'ową' wersję OPEC lub przyglądasz się zimnej wojnie po cichu wspierając jedną ze stron i kombinując jak dostarczyć im broń ;)

Ja niestety nie mam największej renomy, bo zawsze w krytycznym momencie coś mi wypadnie, a później nie mam czasu by nadgonić, ale z czystym sercem mogę każdemu polecić WDF'a. Co prawda SAS lubi czasem trochę przeginać jak jest graczem, ale dodaje to tylko klimatu poza tym Combat, który knuje i nieodzowny Rice i jego chłodne kalkulacje ^^

Najlepsze jest to, że system się rozwija choć czasami z oporami ;) Choć to zazwyczaj efekt mojego czepialstwa jak w sprawie Irańskich wersji 'BWP'....

Ale wracając do rzeczy - polecam, a samego SAS'a pozdrawiam

PS - za jakiś czas odzyskam stabilne stałe łącze i wtedy znowu spotkamy się gdzieś w Takistanie, albo Czarnorusi ;)

PS - kolejna edycja na dużej czy małej mapie ? Mógłbyś też powiedzieć co konkretnie zostało do obsadzenia, a nóż znajdzie się ktoś chętny :D
Image

Projekt "S.T.A.L.K.E.R. - Monopol Na Czarnobyl" -> http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?f=9&t=24021&p=298390#p298390
Awatar użytkownika
Talbot
Kot

Posty: 38
Dołączenie: 08 Lip 2014, 19:27
Ostatnio był: 23 Lip 2014, 15:08
Miejscowość: Posen
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Bulldog 6
Kozaki: 35


Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości