Doom

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Doom

Postprzez Imienny w 01 Kwi 2016, 21:55

Znaleziona w internecie beta DOOM (mam nadzieję, że będzie można ustawić j. angielski, bo to co słyszę, nie napawa mnie szczególnym optymizmem, a ociera się momentami o nędze):


Ostatnio pogrywałem sobie w DOOM 3 (podstawka i dodatek Resurrection of Evil) i muszę przyznać, że była to dość przyjemna przygoda. Osobiście zwróciłem uwagę na uzbrojenie, a dokładnie "pompkę" i granaty. O ile ta pierwsza ma problem polegający na dość dziwnym rozrzucie czyniącym z niej narzędzie trudne w użytkowaniu (w Q4 strzelba była wykonana dużo lepiej), to nad granatami spuszczę zasłonę milczenia - bohater rzuca nimi, jakby miał problemy z mięśniami rąk albo ważyły po około 4 kg każdy. Już w CoD 1 było to lepiej wykonane. :/
"-Jesteś tchórz - nagle wyraźne powiedział chłopiec. (..)
-Jak to - tchórz? - zapytał Malanow - Dlaczego mnie obrażasz?
-A ja cię nie obrażam - oznajmił chłopczyk patrząc na mnie badawczo, jak na jakieś niespotykane zwierzę - Ja cię zdefiniowałem..." - Arkadij i Borys Strugaccy "Miliard lat przed końcem świata"
Niektóre moje koncepty: S.T.A.L.K.E.R. Przekleństwo, "Przeklęci Łowcy", Przeklęty, Sieroj Nikołajewicz Bondaruk, Bronie+dodatki, cz. I, S.T.A.L.K.E.R. Początki (w przygotowaniu)
Awatar użytkownika
Imienny
Weteran

Posty: 610
Dołączenie: 28 Sty 2014, 12:37
Ostatnio był: 17 Maj 2023, 21:49
Miejscowość: Warszawa/Tarnobrzeg
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 227

Reklamy Google

Re: Doom

Postprzez doomer77 w 02 Kwi 2016, 00:47

Chyba się starzeję :(
Pomijam polski dubbing, jest słaby i tyle. Ale sama rozgrywka, albo raczej jej otoczka jest jak dla mnie po raz kolejny robieniem z graczy idiotów. Kiedyś gracz musiał liczyć ile czasu zostało do pojawienia się quada (mam na myśli np. Q3 albo QL) czy innego powerupa. W modach zachodziła potrzeba dowiedzenia się, ilu trzeba zabić, żeby dostać specjalny bonus itd.
Teraz grasz, strzelasz a lektor sam podpowiada co, kiedy, gdzie i za ile. Gdzie taktyka? Gdzie pilnowanie strategicznych sektorów? Pilnowanie czasów, broni, znajdziek itd. Szczególnie w trybie 1v1 odróżniało to graczy dobrych od kiepskich, casuali od maniaków.
Ok, zrównuje to szanse graczy, ale jednocześnie spłyca grę. Nie ma strategii, nie wymaga doskonałej znajomości mapy, nie wymaga od gracza wysiłku.
Chyba, że kilka lat spędzonych z Q3 wypaczyło mi umysł i nie nadaję się już do sieciówek. Może mam zbyt duże wymagania, a może jestem po prostu stary :(
Awatar użytkownika
doomer77
Tropiciel

Posty: 328
Dołączenie: 08 Sty 2015, 21:03
Ostatnio był: 11 Lis 2022, 11:32
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 69

Re: Doom

Postprzez quanticox w 03 Kwi 2016, 22:49

Mi także Steam wypluł możliwość zagrania w tą betę. Pograłem 15 min i wywaliłem... Na obecną chwilę nie porywa...
Awatar użytkownika
quanticox
Stalker

Posty: 155
Dołączenie: 02 Lut 2014, 00:46
Ostatnio był: 05 Lip 2023, 23:41
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 30

Re: Doom

Postprzez Imienny w 06 Kwi 2016, 11:25

doomer77 napisał(a):Pomijam polski dubbing, jest słaby i tyle.

Jak to jest słabe, to nie mam pytań. TO jest tragiczne. Ten lektor nadaje się do poprawki I TO NATYCHMIAST. Bardziej bezpłciowo chyba nie da się czytać - w RTS pokroju Age of Empires czy strategiach z serii Total War może by się sprawdziło, ale nie tu. I jeszcze sformułowania pokroju "aliancki", co na myśl przywodzi mi kwiatki takie jak bandosi. Jak słusznie zauważył youtuber z Gamezilli "Powiało bazarem".


Demon coś nowego wprowadza, a "customizacja" broni/postaci - z mojej perspektywy bezużyteczna - jest ciekawie wykonana. Niemniej coś mi tu nie pasuje. Chociaż w nowego mulitiplayera nie grałem od dłuższego czasu, a głównie tryb dla jednego gracza.
"-Jesteś tchórz - nagle wyraźne powiedział chłopiec. (..)
-Jak to - tchórz? - zapytał Malanow - Dlaczego mnie obrażasz?
-A ja cię nie obrażam - oznajmił chłopczyk patrząc na mnie badawczo, jak na jakieś niespotykane zwierzę - Ja cię zdefiniowałem..." - Arkadij i Borys Strugaccy "Miliard lat przed końcem świata"
Niektóre moje koncepty: S.T.A.L.K.E.R. Przekleństwo, "Przeklęci Łowcy", Przeklęty, Sieroj Nikołajewicz Bondaruk, Bronie+dodatki, cz. I, S.T.A.L.K.E.R. Początki (w przygotowaniu)
Awatar użytkownika
Imienny
Weteran

Posty: 610
Dołączenie: 28 Sty 2014, 12:37
Ostatnio był: 17 Maj 2023, 21:49
Miejscowość: Warszawa/Tarnobrzeg
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 227

Re: Doom

Postprzez hunt w 06 Kwi 2016, 12:16

Lektor lipny, brzmi jak syntezator mowy. Burzy to cały klimat. Jak na Doom to za mało mrocznie. Gdzie ten efekt zaskoczenia oraz napięcia, że skrywa się coś za rogiem? Zrobili z tego cukierkową strzelankę pokroju Serious Sam.
Awatar użytkownika
hunt
Stalker

Posty: 73
Dołączenie: 06 Kwi 2016, 12:10
Ostatnio był: 15 Sie 2017, 09:38
Miejscowość: Gorzów Wielkopolski
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Sniper VLA
Kozaki: 5

Re: Doom

Postprzez Omnibus w 06 Kwi 2016, 17:46

A ja jestem zdegustowany. W zeszłym roku Bethesda uwaliła Quake'a Live, który był kapitalną sieciówką za free, z kapitalnym community, gameplayem, balansem, systemem rakingowym.
Dzisiaj wpycha się nam nowego Dooma- niepełnosprawnego brata quake'a live w doomowej otoczce, z śmiesznymi 12 godzinami singla, żeby nakręcić hajp wokół gry i zaspokoić starych fanów.
Aż się rzygać chce. Jednak do prudukcyj w których palce maczała Bethesda trzeba podchodzić z kijem z kupą.
Awatar użytkownika
Omnibus
Łowca

Posty: 536
Dołączenie: 20 Lut 2013, 09:07
Ostatnio był: 01 Mar 2021, 15:28
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 153

Re: Doom

Postprzez meJKu w 06 Kwi 2016, 18:09

Ależ ten multiplayer wydaje się nijaki... No po prostu nie wiem jak to ująć. Bez polotu, te bronie czuć jakby to jakieś plastikowe zabawki były. Meh. I jeszcze ten movement z konsoli wzięty.
Awatar użytkownika
meJKu
Weteran

Posty: 680
Dołączenie: 04 Gru 2007, 22:21
Ostatnio był: 07 Mar 2024, 17:41
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 111

Re: Doom

Postprzez quanticox w 07 Kwi 2016, 13:12

Cs go w klimacie dooma. Tyle i aż tyle.
Awatar użytkownika
quanticox
Stalker

Posty: 155
Dołączenie: 02 Lut 2014, 00:46
Ostatnio był: 05 Lip 2023, 23:41
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 30

Re: Doom

Postprzez caleb59 w 07 Kwi 2016, 13:53

15 Kwietnia otwarta beta dla wszystkich, 12 Kwietnia preload... :suchar: http://pclab.pl/news69160.html
                 Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 3070 8GB GDDR6 RAM | Windows 11 Pro x64 |
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2687
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: 05 Gru 2023, 00:39
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 666

Re: Doom

Postprzez Imienny w 07 Kwi 2016, 14:17

No i właśnie to mi się nie podoba - Poza trybem demona i porozrzucanymi premiami to multi wydaje się być modyfikacją jakieś istniejącej już gry. A CS GO, Halo i Codopodobne wyroby łączy jedno - nienormalna społeczność. :facepalm:

Pierwotnie do tej gry podchodziłem optymistycznie - Bethesda Softworks wprawdzie zamordowała Fallouta wydając Fallouto-podobny wyrób i serię TES wydając bezmózgą łupaninę o nazwie Skyrim, ale Wolfensteina i dodatek do niego wspominam mile (bardzo przyjemne doświadczenie, a jeśli wyłączyć problemy związane z zastosowaną technologią był grą praktycznie bez wad). Obecnie lepiej by było, gdyby DOOM było wydane w tej samej konwencji, co The New Order, czyli bez multi. Bo w tym multi nie ma wartości dodanej, a jest wręcz ujemna. :/

Ale po kilku minutach szperania w sieci wszystko stało się jasne :mad: - single wygląda (na ten moment) solidnie, bo robiło go wyłącznie id Software. Tryb dla wielu graczy to natomiast także Certain Affinity - Z ich dorobkiem ten tryb od razu był skazany na porażkę (Codopodobne wyroby i Halo to trzon ich działalności, więc konsolowe sterowanie nie powinno dziwić). Więc jeśli kupię grę, to głównie dla Hordy i trybu dla jednego gracza. PCF robi jakiegoś FPS-a na UE 4, ale nic więcej nie wiadomo - MOŻE będzie dobry tryb dla wielu graczy. Dodatkowo jest także nowa beta UT. Multi wielu gier jest już od razu stracone.

No i jeszcze DLC, nosz ja p*erdolę : http://www.gamezilla.pl/newsy/2016/15/d ... ego-z-nich. Tak się kończy, jak angażuje się takiego "dewelopera" i jakiegoś "inteligentnego inaczej" człowiek od wydawcy w produkcję. Takim pseudo trollingom można życzyć jedynie niepowodzenia. :facepalm:

Pytanie co do DOOM 3 BFG - Znalazłem gdzieś w czeluściach neta moda poprawiającego strzelbę, ale bez dodatkowej informacji i w formacie .pk4. Jak takie mody instalować?

[Marzenie częściowo poprawne] Fajnie, jakby DOOM i Wolfenstein uciekł, np. do Warner Bros. Interactive Entertainment wydawcy Dying Light czy Wiedźmina 3. Wtedy można by być względnie spokojnym. Chociaż tylko względnie, bo rynek i tak się o swoje upomni. [/Marzenie częściowo poprawne]
Ostatnio edytowany przez Imienny, 07 Kwi 2016, 14:46, edytowano w sumie 1 raz
"-Jesteś tchórz - nagle wyraźne powiedział chłopiec. (..)
-Jak to - tchórz? - zapytał Malanow - Dlaczego mnie obrażasz?
-A ja cię nie obrażam - oznajmił chłopczyk patrząc na mnie badawczo, jak na jakieś niespotykane zwierzę - Ja cię zdefiniowałem..." - Arkadij i Borys Strugaccy "Miliard lat przed końcem świata"
Niektóre moje koncepty: S.T.A.L.K.E.R. Przekleństwo, "Przeklęci Łowcy", Przeklęty, Sieroj Nikołajewicz Bondaruk, Bronie+dodatki, cz. I, S.T.A.L.K.E.R. Początki (w przygotowaniu)
Awatar użytkownika
Imienny
Weteran

Posty: 610
Dołączenie: 28 Sty 2014, 12:37
Ostatnio był: 17 Maj 2023, 21:49
Miejscowość: Warszawa/Tarnobrzeg
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 227

Re: Doom

Postprzez Pangia w 07 Kwi 2016, 14:31

Imienny napisał(a):Pytanie co do DOOM 3 BFG - Znalazłem gdzieś w czeluściach neta moda poprawiającego strzelbę, ale bez dodatkowej informacji i w formacie .pk4. Jak takie mody instalować?

W internetach piszą, że .pk4 to zwykłe archiwum i możesz sobie to rozpakować jakimś WinRAR-em lub innym archiwizerem i wrzucić do folderu z grą. Jak w Stalkerze. :)
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!

Za ten post Pangia otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Imienny.
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Doom

Postprzez caleb59 w 07 Kwi 2016, 14:40

Imienny napisał(a):[Marzenie] Fajnie, jakby DOOM i Wolfenstein uciekł, np. do Warner Bros. Interactive Entertainment wydawcy Dying Light czy Wiedźmina 3. Wtedy można by być względnie spokojnym. Chociaż tylko względnie, bo rynek i tak się o swoje upomni. [/Marzenie]

A Boże dopomóż oby nie - wystarczy mi syfu z Warner Bros. po premierze nowego Batmana...
                 Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 3070 8GB GDDR6 RAM | Windows 11 Pro x64 |
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2687
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: 05 Gru 2023, 00:39
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 666

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości