Homefront

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Homefront

Postprzez jongwa w 27 Mar 2011, 22:40

Witam!
Niedawno pojawiła się gra Homefront. Ja wprawdzie jeszcze jej nie mam ale czytając recenzję coś czuje że to gra godna CoD'a i napewno ją kupię gdy tylko kupię nowy monitor.
Ale co do gry to ma podobno dobrą grę single player a jeszcze lepszy tryb co-op (Jak w call of duty :D). Co do tematu piszcie tu wszystko na temat tej gry.
Pozdrawiam.
PS.: Poszukajcie tapet z tej gry. Po prostu wg. mnie miazga!
"Мудрый человек однажды сказал: Тот, кто находится в состоянии войны с любовью к другим, это будет поражение врага я был ведущих войну, чтобы защитить семью защитить свой ​​дом-метро. Мы победили..."
Image

jongwa
Wygnany z Zony

Posty: 51
Dołączenie: 07 Paź 2010, 09:25
Ostatnio był: 10 Kwi 2011, 13:55
Miejscowość: Okolice Tomaszowa Lubelskiego
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: -2

Reklamy Google

Re: Homefront

Postprzez KoweK w 02 Kwi 2011, 21:41

Piterxd napisał(a):Na dniach będę miał tą grę na PS3, napiszę jakie pierwsze wrażenia z rozgrywki :wink:

Nie widzę sensu pisania tego posta, skoro gry nie masz. Będziesz miał, to napisz. Nie widzę potrzeby chwalenia się nabyciem tej gry za parę dni/miechów/lat.

- - -

A teraz do rzeczy i pora napisać o tej zaje*iście krótkiej grze. Spodobały mi się realia tej gry i taki klimat, który w niej panuje. Sam początek jest dość gnębiący i przykry - jedna ze scen podczas jazdy autobusem zapadła mi w pamięci... przykry widok, zagracie to się przekonacie.

Giera ma jakieś dziwne sterowanie, a czułość myszy przy celowaniu jest wg mnie za mała... Gdy się przyzwyczaiłem i w końcu tak często nie ginąłem, to gra się... skończyła! 3 h zajęło mi ukończenie tego na normalnym poziomie trudności. Kaszana. Poza tym, gra ma bardzo ładną grafikę - lokacje są szczegółowe i dopracowane, ale mało na nich elementów interaktywnych, a taka gra akcji powinna je mieć dla samej widowiskowości strzelanin. PhysX obsługuje, a w ogóle go nie wykorzystała tak jak trzeba. Dla fanów FPSów pozycja jak najbardziej dobra.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5642
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 14:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Re: Homefront

Postprzez lukasz638 w 02 Kwi 2011, 22:32

A co z multiplayerem bo jak na tak krótki czas gry to może ten tryb w wystarczającym stopniu przedłuży długość rozgrywki?
Awatar użytkownika
lukasz638
Stalker

Posty: 190
Dołączenie: 23 Maj 2010, 12:41
Ostatnio był: 19 Sie 2023, 22:35
Miejscowość: Lublin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 9

Re: Homefront

Postprzez KoweK w 02 Kwi 2011, 23:46

W gry online nie gram od czasu zakończenia z... Tibią, więc multi nawet nie sprawdzam, bo nie chcę znowu się wciągnąć w coś i się uzależnić. :E
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5642
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 14:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Re: Homefront

Postprzez Darkon w 03 Kwi 2011, 18:08

Gra jest świetna, ale nastawiona jest na rozwałkę i z broni wytłumionych siłą rzeczy przestajemy korzystać nawet gdy wymaga tego misja, ale efekty to cud, miód i orzeszki. Polecam fanom wszystkim strzelanek. Nie ma to jak porozwalać Koreańczyków po stresującym dniu (Nie, nie jestem rasistom). Krótki ten opis bo dopiero zaczynam. Multi jeszcze nie testowałem.
Uśmiechnij się! Jesteś w ukrytej snajperce!
"Bycie w Wolności to twoja Powinność" - Grave

Image
Awatar użytkownika
Darkon
Stalker

Posty: 84
Dołączenie: 25 Mar 2010, 22:45
Ostatnio był: 03 Mar 2015, 12:45
Miejscowość: To tu, to tam...
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Re: Homefront

Postprzez Larala w 03 Kwi 2011, 18:13

Gra jest do kitu. Ewidentny średniak. Nie umywa się nawet do CoD3(chyba najgorsza częśc CoD`a), a co dopiero Crysisa 2. Słaba grafa, słaba grywalność...
Moim marzeniem jest zrobienie gry w świecie STALKER'a, lecz tak, aby podczas podróży można było spotkać inne osoby pod drugiej stronie "kabla" i móc z kumplami iść do X18.
Awatar użytkownika
Larala
Kot

Posty: 40
Dołączenie: 13 Sty 2011, 21:25
Ostatnio był: 26 Kwi 2012, 13:45
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: -24

Re: Homefront

Postprzez Szpagin w 03 Kwi 2011, 18:25

Ja prawdopodobnie będę miał grę w przyszłym miesiącu, kiedy przyjdzie CDA z prenumeraty, ale wiele nie oczkuję. Cóż, darowanemu koniowi się w zęby nie zagląda, a i tak będę grał wtedy w Portala 2.
-------------
Portala dalej nie mam, ale w Homefronta już gram. I jestem zachwycony. Co prawda gra jest cholernie krótka (4h na normalnym poziomie trudności), ale ma klimat. Multi jest fajne, choć osobie wychowanej na MW2 może przeszkadzać długi czas respawnu (25 sekund). Czytałem wiele negatywnych ocen gry, ale mimo wszystko wystawiam Homefrontowi wysoką notę.
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Re: Homefront

Postprzez caleb59 w 22 Cze 2011, 21:34

Krótko i na temat...

+ ładnie wyglądające modele broni
+ różnorodność broni + różne wersje celowników
+ wizja USA podczas okupacji koreańskiej
+ lokacje "w stylu" post apo

- typowy shooter na jeden raz
- zbyt łatwy
- zbyt krótki
- gra mocno oskryptowana
                 Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 3070 8GB GDDR6 RAM | Windows 11 Pro x64 |
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2687
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: 05 Gru 2023, 00:39
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 666

Re: Homefront

Postprzez LordIlidan w 22 Mar 2013, 20:57

Kurde zastanawiam się czy kupić ,spełniam minimalne wymagania po za jednym- mam procesor: Intel pentium 2.2 ghz. I mam do was pytanie pójdzie mi? :wódka: poleci!
Awatar użytkownika
LordIlidan
Kot

Posty: 40
Dołączenie: 08 Lis 2012, 12:29
Ostatnio był: 16 Kwi 2014, 19:11
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1

Re: Homefront

Postprzez Tajemniczy w 22 Mar 2013, 21:51

Hmm pooglądałem screeny wygląda nawet ciekawie,wymagania też nie są kosmiczne... Może kiedyś sobie skołuje?

Uwagi moderatora:

Myślałem, że już dałeś sobie spokój z pisaniem nic nie wnoszących postów. Warn. - xKoweKx
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Re: Homefront

Postprzez Kudkudak w 23 Mar 2013, 12:00

LordIlidan napisał(a):Kurde zastanawiam się czy kupić ,spełniam minimalne wymagania po za jednym- mam procesor: Intel pentium 2.2 ghz. I mam do was pytanie pójdzie mi? :wódka: poleci!


Zależy od karty graficznej. U znajomego na jego słabym procku idzie grać w takie gry, bo karta wyrabia i RAM pomaga. Jego Pentium ma chyba tylko 3.0 na maksymalnych obrotach, ale może grać w te lepsze graficznie gry. Jeśli karta spełnia wymagania, to raczej można sobie pograć, ale nie licz na płynność rozgrywki ;) Procek jest chyba bardziej przydatny na multi. Jednakowoż nie jestem ekspertem, jeśli się mylę poprawcie mnie.
Image
Image Image Image Image Image

Za ten post Kudkudak otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive LordIlidan.
Awatar użytkownika
Kudkudak
Legenda

Posty: 1462
Dołączenie: 02 Lis 2011, 18:55
Ostatnio był: 02 Maj 2020, 00:25
Miejscowość: atomizer
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: 656

Re: Homefront

Postprzez paintball_0 w 22 Paź 2014, 19:59

Aktualnie przechodzę gry, które kupiłem na tej czy innej wyprzedaży albo w bundlu. Dzisiaj trafiło na Homefront. Całość zajęła mi aż DZIEWIĘĆ godzin (9h). Grałem na detalach full-full, max-max. Nie schodziło poniżej 60 fps, grałem z włączonym licznikiem klatek na sekundę. Grałem przeważnie na najwyższym poziomie trudności, czyli "partyzant". Jednak co jakiś czas trafiałem na fragment będący czystym killroomem albo fragment, którego po prostu nie da się zaliczyć bo SI jest rodem z CoDa- wszyscy przeważnie strzelają tylko w ciebie, nawet jeśli kampujesz po drugiej stronie mapy na leżąco i zza zasłony.

Najpierw co mi się w tej grze podobało. Szeroko pojęta grafika. Gra wygląda po prostu ładnie i nie mam tutaj na myśli przepychu szejderów i innych dajrektów. Mam na myśli projekt leveli, tekstury, modele, krajobrazy i tak dalej. Podobała mi się też oprawa dźwiękowa, muzyka, dźwięki wystrzałów i otoczenia, głosy postaci.
Zagrałem w tę grę po raz pierwszy już bodaj tydzień po premierze. Nie dałem rady przejść poza sekwencję z ucieczką z tego autobusu na samym początku. Gra nie miała wtedy opcji wyłączenia celownika oraz wyłączenia celownika zmieniającego się na "X" przy trafieniu wroga. Musieli te opcje dodać przy którymś tam patchu, bo byłem miło zaskoczony że da się grać bez celownika i bez oznaczeń trafienia przeciwnika.

Co było przeciętne i nie wybijało się ponad inne gry o współczesnych działaniach wojennych? Ogólnie pojęty gameplay. Nic odkrywczego, ale i nic irytującego. Po prostu przeciętna kopia rozwiązań z Call of Duty.

Co mi się nie podobało? Tutaj w punktach, żeby było czytelnie.

1. W grze ukryte są gazety, które się zbiera i czyta. Po pierwsze sama idea tych znajdziek jest do dupy. Zamiast wczuwać się w klimat, zamiast obserwować piękno otoczenia, zamiast angażować się w akcję albo oglądać odgrywane przede mną sceny, ja latałem po całej mapie ignorując wszystko co się dookoła mnie dzieje, żeby być pewnym, że znalazłem i zrozumiałem jak najwięcej z tego w jakim świecie się akcja rozgrywa i jak doszło do tego, że Korea Pany. Nikt mi niby nie każe zbierać znajdziek ale to silniejsze ode mnie, bo są one fabularne. Normalnie w grach akcji typu CoD olewam te wszystkie komputerki i teczuszki, bo nic nie wnoszą. Homefront nie jest z resztą grą nastawioną na eksplorację, tylko na akcję. Tego typu znajdźki negatywnie wpływają na płynność gry.

2. Hit Boxy. Gracza przeciwnik może trafić nawet jeśli gracz jest cały schowany za przeszkodą. Gracz przeciwnika może NIE trafić nawet strzelając prosto w głowę, prosto w TWARZ, bo na drodze stoi przedmiot posiadający niewidzialną ścianę. Łatwiej to zaobserwować w grze niż wytłumaczyć. Ale wnerwia niemiłosiernie, kiedy prujesz we wroga widocznego od pasa w górę, stojącego za jakimiś workami z piaskiem, a ten nic.

3. Nie sposób wizualnie stwierdzić jakie wyposażenie taktyczne jest zamocowane na broni. Trzeba podejść i przeczytać opis broni, żeby się dowiedzieć. Przykład: na ziemi leży gołe M4 (model leżącej broni nie posiada ani celownika ani granatnika). Podnoszę z ziemi, okazuje się, że jednak posiada granatnik oraz celownik! Ikonka broni wyświetlana, kiedy podejdziesz do broni na odległość pozwalającą na jej podniesienie również nie pasuje do przedmiotu. Dopiero opis broni mówi ci dokładnie co leży przed tobą. W grze akcji, w której nie ma czasu czytać opisów taka sytuacja jest niedorzeczna i karygodna.

4. SI wrogie i ludzi po twojej stronie jest debilne. Niejednokrotnie ginąłem bo mój człowiek nie strzelał do wroga stojącego 5 metrów dalej. Wielokrotnie zachodziłem wroga od frontu i dźgałem nożem bo nie strzelał we mnie mimo że miał mnie na muszce. Wielokrotnie przeciwnicy przechodzili obok moich ludzi nie oddając ani jednego strzału i wielokrotnie moi ludzie robili to samo idąc obok wroga. Wielokrotnie moi ludzie zacinali się gdzieś w przejściu i ginąłem bo nie mogłem zejść z linii ognia.

5. System zapisu gry jest zrobiony przez sadystę, jeśli nie idiotę. Sejwy prawie zawsze są robione PRZED przemową, ekspozycją, potrzebą dobiegnięcia tych dodatkowych 20m albo uruchomieniem jakiejś scenki czy wykonaniem interakcji. Przez co gracz jest zmuszony do marnowania czasu na ich ciągłe odtwarzanie przed wejściem do walki, w trakcie której przed chwilą zginął. Wnerwiająca rzecz, szczególnie kiedy przed tobą wyjątkowo ciężki etap szturmu albo obrony.

6. Kompletnie nieciekawi bohaterowie. Naprawdę przez całą grę dopingowałem Koreańcom i cieszyłem się kiedy ginęła jakaś ważna fabularnie postać. Nigdy w żadnej grze nie starałem się celowo i z premedytacją trollować SI sprzymierzeńców i robić wszystko na przekór zamierzeniom twórców. W tej sprawiało mi to czystą radość i satysfakcję.

Gdyby nie te wypunktowane wady gry, dałbym jej nawet i 6/10 za niekonwencjonalny teren działań i historię alternatywną. Ostateczna ocena to jednak 4/10. Jest to gra zdecydowanie poniżej przeciętnej i nietypowa fabuła nie ratuje wnerwiającego gameplayu. Po prostu się przy niej źle bawiłem. Bardziej wnerwiała niż bawiła. W dodatku zakończenie jest jakieś takie ucięte. Nie pasuje do całości, liczyłem na amerykański patos do porzygu, przynajmniej bym się miał z czego pośmiać. A gra skończyła się nawet gorzej niż pojedyncza kampania L4D. Absolutnie nie polecam Homefronta nikomu. To zwykła strata czasu, więcej frajdy dały mi trailery do tej gry i kampania reklamowa, niż sama gra.
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Następna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość