Dead Island

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Dead Island

Postprzez KoweK w 13 Lip 2011, 15:23

"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5643
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 21 Kwi 2024, 20:46
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Reklamy Google

Re: Dead Island

Postprzez paintball_0 w 13 Lip 2011, 21:11

Nie powiedziałbym, że koleś wyglądał na zachwyconego po zagraniu w Dead Island. I fragmenty gameplayu mnie również nie zachwyciły.

Gra co i rusz nastawia mnie optymistycznie, żeby zaraz potem zasiać ziarno niepewności. Albo kompletnego zwątpienia. Z jednej strony te wszystkie wymieniane elementy brzmią ciekawie, z drugiej boję się że okażą się nietrafione lub niedopracowane.
Wielkim minusem dla Techlandu jest fakt, że po premierze nie wspiera swoich produkcji. Owszem, w razie potrzeby wypuszczą patch, ale poza tym właściwie nie zależy im na tym, co dzieje się z grą po premierze. Każda ich gra miała olbrzymi potencjał pod modding i została kompletnie olana przez graczy. Dlaczego? Bo sam developer ją olał, skupiając się na nowym tytule. Sprzedane? Są zyski? Robimy następny projekt.

Nie rozumiem i nie mogę się pogodzić z tym, że Chrome, Xpand Rally, CoJ Więzy krwii nie doczekały się żadnych poważnych modów. Przecież dwie pierwsze miały dołączony edytor (nie orientuję się, jak to jest z CoJ 2)!! Przecież wszystkie te gry miały silnik nastawiony na otwarty świat i tworzenie na nim czego dusza zapragnie!

Popatrzcie na CD Projekt i ich wieczne problemy. Wiedźmin 2 miał po premierze problemów co nie miara i nadal ma ich od cholery. A jednak gierka cieszy się niesłabnącą popularnością wśród moderów i zwykłych graczy. Jej potencjał został dostrzeżony i jest eksploatowany.

Dlaczego Techland nie robi dev diary na temat swojej technologi, na temat projektowania leveli i ogólnych informacji o modowaniu? Nie zdziwię się, kiedy również Dead Island zostanie zapomniana po kilku miesiącach.

Kupić kupię, ale czy gra okaże się sukcesem komercyjnym? Wątpię. Techland musi wreszcie nawiązać kontakt ze swoimi fanami, nauczyć się z nimi rozmawiać i słuchać ich opinii. Inaczej żadna ich gra nigdy nie osiągnie sukcesu większego niż lokalny.
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: Dead Island

Postprzez Kontroler w 05 Sie 2011, 19:12

Awatar użytkownika
Kontroler
Ekspert

Posty: 780
Dołączenie: 11 Lis 2009, 21:29
Ostatnio był: 24 Paź 2022, 10:53
Miejscowość: Świebodzin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 131

Re: Dead Island

Postprzez KoweK w 06 Sie 2011, 01:40

Mam zamówiony już pre-order zwykłej wersji, ale myślę czy nie zmienić teraz tego na EK. Ale szczerze... boję się o jakość tych przedmiotów. Cena jest naprawdę niska jak na tyle gadżetów.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5643
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 21 Kwi 2024, 20:46
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Re: Dead Island

Postprzez impulse_101 w 07 Sie 2011, 16:37

xKoweKx napisał(a):Mam zamówiony już pre-order zwykłej wersji, ale myślę czy nie zmienić teraz tego na EK. Ale szczerze... boję się o jakość tych przedmiotów. Cena jest naprawdę niska jak na tyle gadżetów.


Jak zobaczyłem te kilogramy plastiku mało z krzesła nie spadłem, prawie jak gadżety z gazetki Kaczor Donald :E
Image

Za ten post impulse_101 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive caleb59, adziu_92.
Awatar użytkownika
impulse_101
Legenda

Posty: 1305
Dołączenie: 20 Sty 2009, 16:47
Ostatnio był: 08 Lut 2020, 16:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 275

Re: Dead Island

Postprzez KoweK w 09 Sie 2011, 15:04

impulse, nie wiadomo, ale jednak zrezygnowałem z zakupu EK, właśnie ze strachu przed jakością owych przedmiotów. Poza tym one by tylko stały... choć koszulka i plakat fajny.

- - -

Gra dzisiaj osiągnęła status GOLD.

"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5643
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 21 Kwi 2024, 20:46
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Re: Dead Island

Postprzez paintball_0 w 09 Sie 2011, 19:27

Trailer jest bardzo dobry pod względem technicznym. Jak to poznałem? Nie mam się do czego przyczepić. :P

Niestety, jeśli był to footage z wersji GOLD, to moje najgorsze scenariusze właśnie się urzeczywistniają:
- drętwi lektorzy
- słaby wygląd broni z perspektywy strzelca
- słaby wygląd kopniaków laski w szpilkach
Co z tego wynika? Techland nie słucha opinii fanów! Oni chyba myślą, że jeśli w Sieci pojawi się 10, 100, 1000 komentarzy od osób odnoszących się do w/w spraw krytycznie, to będzie to oznaczać, że tylko im się nie podoba, a reszta graczy jest zachwycona... A przecież zawsze jest tak, że krytyczne głosy są tylko wierzchołkiem góry lodowej. Gracze, którzy publikują swoje zdanie w Sieci dają do myślenia tym, którzy jeszcze nie mają zdania albo szukają opinii o produkcie.
Idę o zakład, że Dead Island będzie kolejną grą porzuconą przez Techland w pogoni za sequelem.

W tej beczce smoły dostrzegam jednak perłowe przebłyski:
- fantastyczna animacja przeciwników
- bardzo ładnie zrealizowane pojazdy (całokształt "samochodowatości" został zachowany :D )
- grafika wydaje się o niebo lepsza niż w Cartel!
Co z tego wynika? Gra może się okazać grywalna i dostarczać rozrywki pomimo w/w wad, które najpewniej nigdy nie zostaną poprawione.

Żeby była jasność- mam zamiar kupić tę grę i skupić się na jej pozytywnych aspektach. Po prostu wpienia mnie niemiłosiernie, że Techland prawie się nie rozwija. Cały czas popełnia te same błędy nawet nie dostrzegając problemu.
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: Dead Island

Postprzez KoweK w 09 Sie 2011, 19:45

Tylko, że kopniaki w "TPP" wyglądają normalnie, a gra nie posiada oddzielnych modelów HUD. Po co więc bajerować z animacjami?

Jest jednak dobra rzecz dla BJa, Freezena i innych maniaków... macie zamki w broni po prawej stronie! :E

P.S. W 0:50 mudżyn trzyma za cycka zombiaka!
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5643
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 21 Kwi 2024, 20:46
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Re: Dead Island

Postprzez Soviet w 12 Sie 2011, 13:29

Pierwsze 20 minut Deadowego Islanda. Spoilery.







Wygląda fajnie. Gdyby nie to, że rzygam na sam widok zombiaków wpychanych na siłę do wszystkiego, to może bym się zainteresował :).
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 30 Sty 2023, 16:16
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Re: Dead Island

Postprzez KoweK w 12 Sie 2011, 15:55

Obejrzałem i żałuję. Za dużo spoilerów... ale póki co te fragmenty zrobiły na mnie najbardziej pozytywne wrażenie. Gra wygląda solidnie, niezłe odgłosy zombiaków. Po wyłączeniu HUD-a i tych wszystkich dupereli na ekranie, gra będzie ociekała klimatem. Już tylko niecały miesiąc do premiery. :)
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5643
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 21 Kwi 2024, 20:46
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Re: Dead Island

Postprzez paintball_0 w 12 Sie 2011, 16:33

xKoweKx, masz rację. Gra wygląda solidnie, a gameplay nie wygląda na wymęczony i sztywny.
Chyba nie mam już nic do powiedzenia o Dead Island, posiłkując się tylko gameplayem. Jak zagram, to się wypowiem.
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: Dead Island

Postprzez bumshaker12 w 17 Sie 2011, 18:21

Z niecierpliwością czekam na mój egzemplarz w wersji gore edition.
Gra ma dużą szansę okazać się jedną z najlepszych gier roku.
Dla wszystkich fanów gier o zombie czekających na dead island polecam grę killing floor która na steamie jest warta 15 Euro a obecnie w sieci sklepów biedronka za 10 zł gra jest świetna i nie żałuje tej dychy co więcej gre można spokojnie zarejestrować na steamie.
Image
Awatar użytkownika
bumshaker12
Stalker

Posty: 135
Dołączenie: 14 Paź 2009, 09:14
Ostatnio był: 01 Lip 2022, 14:33
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 18

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości