Dead Island

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Dead Island

Postprzez Pilot w 30 Maj 2011, 22:06

Pomyślałem''Kurcze zaraz muszę iść, oglądnę jakieś 5 min'' ale obejrzałem cały. Grafika miodzio, bronie przynajmniej mi się podobają ale nie mam co się zachwycać, na 100 nie wejdzie na mój sprzęt z bałuckiego :E a jeżeli 2,3 klatki na sec to dobijające jaka przyjemność mnie minę chyba że sobie skołuje lepszą kartę graficzną.
Awatar użytkownika
Pilot
Łowca

Posty: 434
Dołączenie: 26 Lip 2010, 14:34
Ostatnio był: 18 Lip 2021, 12:12
Miejscowość: Red Forest
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 43

Reklamy Google

Re: Dead Island

Postprzez Imbefalasion w 03 Cze 2011, 20:22

Gdybym miał się czepiać grafiki, to stwierdziłbym, że w okolicach 11 minuty woda (przy podnoszeniu się z niej) jakoś dziwnie wygląda, czy bohaterka wnikaja w podłogę parę minut później, ale nie o to przecież chodzi.
Gra wygląda obiecująco, chociaż osobiście miałbym nadzieję na zrobienie większej jatki (zamiast pokazanego na gameplay'u "idź tu, zabij kilka zombie, przejdź dalej, znowu zabij itd." wolałbym większe, bardziej dynamiczne masy), do tego jakoś uatrakcyjnić te zombie - dodanie broni, czy jakichś zdolności co niektórym z pewnością by im nie zaszkodziło. Grę należałoby jakoś urozmaicić, bo rozgrywka polegająca na klikaniu na sennie ruszające się trupy dość szybko prawdopodobnie znuży.

Tak czy inaczej - po gameplay'u widać, że przed DI jeszcze daleka droga.

jalkavaki napisał(a):Tak czy siak, dalej nie potrafię wytłumaczyć w logiczny sposób, skąd na wyspie turystycznej znalazła się broń typowo wojskowa. Jakaś jednostka tam stacjonuje? Rozumiem pistolety, strzelby które są na wyposażeniu policji. Ale karabiny? Do tego rosyjskiej produkcji?


Mnie się widzi to tak, że albo był tam już jakiś mniejszy lub większy garnizon (tak profilaktycznie, a co ;) ), albo kiedy już się zaczęła apokalipsa (w fabułę nie wnikałem), to przysłano jednostkę, aby się z tym uporała. A że im nie wyszło, to już inna historia...
http://www.stalkerpbf.jun.pl
"A prawda jest jedna - Polska wiecznie będzie trwać!
I nigdy nie zginie, póki żyjesz Ty i ja
To sprawa honoru, to sprawa życia każdego z nas
I nie ma odwrotu - jesteś z nami lub przeciwko nam!"
Awatar użytkownika
Imbefalasion
Stalker

Posty: 141
Dołączenie: 14 Paź 2007, 19:58
Ostatnio był: 17 Cze 2017, 19:50
Miejscowość: Gdańsk
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 2

Re: Dead Island

Postprzez Michu w 06 Cze 2011, 21:04

Macie trailera E3 :P

Awatar użytkownika
Michu
Very Important Stalker

Posty: 1556
Dołączenie: 10 Lip 2007, 00:34
Ostatnio był: 10 Paź 2023, 16:11
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 131

Re: Dead Island

Postprzez BJ Blazkowicz w 06 Cze 2011, 21:43

Na trailerze pokazane jest ze głównym bohaterem jest facet. Czy będzie możliwość wyboru płci w singlu? Było by fajnie bo nie lubię kobieciną biegać.
Image
Voiton laulut soi ainiaan!
Awatar użytkownika
BJ Blazkowicz
Przewodnik

Posty: 977
Dołączenie: 17 Mar 2009, 15:42
Ostatnio był: 13 Sty 2023, 21:57
Miejscowość: Zamek Wolfenstein
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Kora-919
Kozaki: 520

Re: Dead Island

Postprzez KoweK w 06 Cze 2011, 21:51

Do wyboru masz 4 postacie. Wiele razy było o tym mówione. Data premiery to 9 września 2011. :)
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5642
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 14:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Re: Dead Island

Postprzez paintball_0 w 07 Cze 2011, 17:46

Chrome engine jest specyficznym silnikiem. Zawsze potrzebuję chwili, żeby przestawić się na prezentowany przezeń styl graficzny. Tak było w przypadku Chroma, Xpand Rally, oraz dwóch pierwszych CoJów. I tak jest teraz.

Nie powiedziałbym, że to najładniejsza gra, jaką w życiu widziałem, ale jedno trzeba przyznać- techland ma pierwszorzędnych grafików. Może ich gry nie grzeszą przemyślanymi pod względem gameplayu levelami, ale zdecydowanie wyróżniają pod względem szczegółowości i malowniczości krajobrazów. Chrome, jak na swoje czasy, był grą bardzo ładną, choć mało grywalną (wszechobecne skrypty). Xpand Rally zachwycał mapkami z Polski i z Kenii. Do tej pory lubię sobie pojeździć po mapce z wioską "Truskawy" i po prostu pozwiedzać. ;)
Call of Juarez 1 przypominał jako żywo krajobrazy z amerykańskich westernów, a Więzy krwii doskonale odwzorowywały klimaty spagetti westernów. Cholera, nawet Sniper: Ghost warrior, pomimo kiepskiego AI, prezentuje sobą światową klasę jeśli chodzi o projekty map!

Ale do rzeczy.

Z tego, co widziałem na gameplayach, Dead Island zapowiada się bardzo ciekawie. Jak wyżej wymienione, "udziwnienia" silnika nadrabia designem krajobrazów, pomysłowością i kreatywnością. Jedyny minus na konto projektantów, to fatalnie zaprojektowane postacie. Brakuje im głębi i naturalności. Jakieś takie dziwne są.
Co do animacji- są strasznie drętwe i sztuczne. Zombie jakoś dziwnie się poruszają. Nawet jak na zombie. ;)
To samo tyczy się animacji postaci sterowanych przez gracza, z animacją broni na czele. Jakość tekstur również nie powala, ale być może gameplay pochodził z wersji konsolowej... ;)

Oprawa dźwiękowa to również mieszane uczucia. Z jednej strony klimatyczna muzyka i odgłosy otoczenia, z drugiej fatalne zagrane głosy ludzi. Nie cierpię stylizowanej, ani tym bardziej naturalnej, łamanej angielszczyzny w grach. To samo tyczy się silenia na obcy, albo brytyjski akcent. Źle się tego słucha, ciężko się skupić na tym, co dana postać chce nam powiedzieć, a po dłuższym czasie człowiek się okrutnie męczy. Kto grał w Two Worlds, ten wie o co chodzi. Przez ten "staroangielski" akcent nie miałem nerwów, żeby ukończyć grę! Głosy głównych bohaterów również słabe. Już teraz wiem na pewno, że nie będę grał ani Japonką (Chinką, Koreanką?), ani czarnym raperem. Nie jestem rasistą, zwyczajnie dostałbym nerwicy, gdybym musiał sterować postacią, która wygłasza drętwe komentarze paskudnym akcentem lub hiphopowym slangiem.

Do premiery jeszcze daleko, ciekawe co i na ile zostanie poprawione.

ps.: miałem rację, pierwsze screeny z gry były dość grubo poprawiane w Photoshopie, co widać porównując gameplay z obrazkami. ;)

Za ten post paintball_0 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Michu.
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: Dead Island

Postprzez KoweK w 12 Lip 2011, 12:04

Pamiętajcie, że tutaj jest jeden loading i ogromna wyspa, więc bierzcie to pod uwagę - trzeba iść na kompromisy w pewnych miejscach.

Szczerze? Mało to się różni od tych screenów, co były pokazywane jakiś czas temu. Photoshopem wszystkiego nie poprawisz. ;) W ogóle to jak czytam niektórych komentarze w sieci, że gry nie kupią, bo animacja kopniaka jest do bani... to tacy ludzie mają szczerze coś z głową, bez obrazy, i współczuć tylko wymagań co do gier - zapewne żadnej nigdy nie kupią. :E

W 4 miesiące dużo nie da rady poprawić, ale wymiana animacji jest jak najbardziej realna. Tylko czy Techland ma na to czas...?

P.S. Ktoś stąd zamawia NA PEWNO tę grę? Szukam chętnych na co-opa. :D

- - -

Wymagania:
Minimalne:

System operacyjny: Windows XP
Procesor: Intel Core 2 Duo taktowany zegarem 2,66 GHz
RAM: 1 GB
Karta graficzna: ATI Radeon 2600 XT z 512 MB pamięci lub GeForce 8600 GT
HDD: 2 GB

Zalecane:

System operacyjny: Windows 7
Procesor: Intel Core 2 Duo taktowany zegarem 2,66 GHz
RAM: 4 GB
Karta graficzna: GeForce 9600 z 1 GB pamięci
HDD: 2 GB.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5642
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 14:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Re: Dead Island

Postprzez Gandzia w 12 Lip 2011, 21:38

RACZEJ(nie wiem czy na pewno:P) ją kupię, ale chyba poczekam na tańszą edycje. Zobaczymy cenę :)

----

Pamiętajmy, że to tylko trailer. A do premiery jeszcze troszkę czasu. Oczekuję gameplay'a.
Image
Image
Awatar użytkownika
Gandzia
Tropiciel

Posty: 224
Dołączenie: 26 Mar 2010, 14:46
Ostatnio był: 15 Gru 2016, 22:42
Miejscowość: Kujwdupie
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 9

Re: Dead Island

Postprzez dorian w 12 Lip 2011, 21:51

Ta gra już jest sprzedana. Wszyscy o tym wiemy i czekamy..

dorian
Wygnany z Zony

Posty: 1408
Dołączenie: 11 Lut 2008, 16:02
Ostatnio był: 11 Mar 2020, 20:52
Miejscowość: W-wa
Frakcja: Zombie
Kozaki: 244

Re: Dead Island

Postprzez KoweK w 12 Lip 2011, 22:21

Gra w przedsprzedaży (werjsa GORE) kosztuje 80 zł. Więc jest to i tak tanio, nawet bardzo, jak na nową grę.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5642
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 14:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Re: Dead Island

Postprzez Piterxd w 12 Lip 2011, 22:34

Ciekawe jak bardzo będzie "zalatywać" L4D2 :D Może też się skuszę na kupno, ale dopiero po premierze
Image
Awatar użytkownika
Piterxd
Przewodnik

Posty: 947
Dołączenie: 20 Sty 2008, 18:15
Ostatnio był: 06 Maj 2014, 22:05
Miejscowość: Braniewo
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 182

Re: Dead Island

Postprzez Gandzia w 12 Lip 2011, 23:10

8 dyszek? Skuszę się :) Problemem jest w tym, że łączę może mi nie pozwalać na coopa. Chyba, że będę hostem. Powiedz mi czy warto się za to zabierać z połączeniem 250 kb's(połączenie uja wartę) :-/
Image
Image
Awatar użytkownika
Gandzia
Tropiciel

Posty: 224
Dołączenie: 26 Mar 2010, 14:46
Ostatnio był: 15 Gru 2016, 22:42
Miejscowość: Kujwdupie
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 9

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości