RAGE

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: RAGE

Postprzez BJ Blazkowicz w 27 Paź 2011, 14:17

Przecie patcha dociągnie steam, wiec skąd ty masz tego patcha?
I pożyczyłaś razem z całym kontem steam? W końcu grę można aktywować raz na jednym koncie.
Image
Voiton laulut soi ainiaan!
Awatar użytkownika
BJ Blazkowicz
Przewodnik

Posty: 977
Dołączenie: 17 Mar 2009, 15:42
Ostatnio był: 13 Sty 2023, 21:57
Miejscowość: Zamek Wolfenstein
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Kora-919
Kozaki: 520

Reklamy Google

Re: RAGE

Postprzez Realkriss w 27 Paź 2011, 14:42

Nie mam pojęcia, jeszcze nie instalowałam, dał mi i mówi :graj. O patchu mówił, że jest z grą. Może się będę mogła zalogować do jego konta. Brat mojego Chłopaka w taki sposób gra w nasze gry.
No to teraz się pewnie okaże, że przestępstwo, dostanę warna, bana i co tam jeszcze jest.
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 09 Sty 2023, 10:40
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Re: RAGE

Postprzez BJ Blazkowicz w 27 Paź 2011, 15:03

Dopóki masz płytkę i jest to oryginał to możesz ja mieć nawet z Katmandu. Jeżeli on już ją zarejestrował to musisz grać na jego koncie.
Image
Voiton laulut soi ainiaan!
Awatar użytkownika
BJ Blazkowicz
Przewodnik

Posty: 977
Dołączenie: 17 Mar 2009, 15:42
Ostatnio był: 13 Sty 2023, 21:57
Miejscowość: Zamek Wolfenstein
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Kora-919
Kozaki: 520

Re: RAGE

Postprzez Realkriss w 27 Paź 2011, 15:53

Rozumiem, ale czy ja muszę grać na jego komputerze (co jest minimalnie realne, z rodziną lepiej nie spędzać aż tak dużo czasu...), czy mogę grać u siebie w domu, logując się na jego Steamie jako on?
Oryginał na pewno, mały naciągnął rodziców, do dziś płaczą jeszcze.
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 09 Sty 2023, 10:40
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Re: RAGE

Postprzez KoweK w 27 Paź 2011, 16:13

Musisz zalogować się na jego konto i dopiero wtedy grać. Steam Guard wyśle na jego maila kod i będziesz musiała go wpisać przy logowaniu, bo inaczej sobie nie pograsz ani z jego konta nie skorzystasz.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5642
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 14:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Re: RAGE

Postprzez Realkriss w 27 Paź 2011, 16:21

No to idę próbować, jakby coś mi nie grało, podpytam Was jeszcze.
Dzięki za wszelką pomoc.
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 09 Sty 2023, 10:40
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Re: RAGE

Postprzez Microtus w 30 Paź 2011, 10:43

Gra jest cienka jak polsilver. jedyne co tak naprawdę mi przypadło do gustu to reakcje modeli przeciwników po trafieniach bronią. Jak na taki fajny motyw apokaliptyczny gra jest zrobiona fatalnie. Liniowa (przynajmniej na początku) dalej nie miałem siły w to grać. plansze są ograniczane , nie sposób przejść przez miejsca które wyglądają jakby się dało i się nawet o to proszą. Przeskoczyć nad biurkiem w tej grze to nielada wyczyn. zerowy realizm.
Dla mnie 5/10 i to raczej za grafikę niż rozgrywkę.
War. War never changes...
Bury
zapraszam do lektury :)

Za ten post Microtus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Piterxd, Kontroler, Greyeeh.
Awatar użytkownika
Microtus
Legenda

Posty: 1028
Dołączenie: 18 Cze 2007, 14:31
Ostatnio był: 19 Sty 2019, 22:54
Miejscowość: łorsoł
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 106

Re: RAGE

Postprzez Realkriss w 02 Lis 2011, 13:51

Jak narazie zgadzam się z Microtusem. Słabizna.
Liniowa strzelanka zadaniowa, czyli "wyszedłeś z Arki, a teraz chłopoku idź se postrzelaj tu i tam."
Zwiedzać nie ma co, nuda.
Choć grafika piękna i kolory jak marzenie. Żeby Fallouty tak wyglądały.

Strasznie dużo jeżdżenia autkami własnej roboty. Ja wiem, że mężczyźni to lubią, ja natomiast nienawidzę. Nie po to oblałam 7 razy egzamin na prawo jazdy i dałam sobie spokój z jeżdżeniem samochodem, żeby teraz się w grze stresować.
Narazie gram tak: idę, strzelam, wsiadam do pojazdu, jedzie mój Chłopak, on się też ściga z innymi, zajmuje tym badziewiem, tuninguje je itp... jak w życiu.

Za ten post Realkriss otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive caleb59.
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 09 Sty 2023, 10:40
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Re: RAGE

Postprzez KoweK w 02 Lis 2011, 16:54

Microtus, nie rozumiem więc po co oceniasz tę grę, skoro ta gra kompletnie ci nie podeszła. To tak jakbym ja oceniał strategie. :E Samą ocenę gry po przejściu tylko jej części zostawię bez komentarza.

Niektórzy tutaj ch*j wie czego w tej grze się doszukują... a to tylko zwykły shooter, no prawie zwykły, bo mamy jeszcze te samochody i pseudo-otwarty świat.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack

Za ten post KoweK otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive dorian.
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5642
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 14:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Re: RAGE

Postprzez Microtus w 02 Lis 2011, 19:15

xKoweKx napisał(a):Microtus, nie rozumiem więc po co oceniasz tę grę, skoro ta gra kompletnie ci nie podeszła. To tak jakbym ja oceniał strategie. :E Samą ocenę gry po przejściu tylko jej części zostawię bez komentarza.


No niekoniecznie Kowek, bo ja lubię shootery, ale nie bezmyślne. Jako fan stalkera to mogę tej grze dać 5/10. Bo z tego co rozumiem to fanowskie forum. Co z tego że gra ma ładną grafikę jak mi się nie chce w nią grac. A jeśli chodzi o zabawę z bezmyślnego strzelania to Serius Sam (ten stary 1 i 2) był 10 razy lepszy już nie mówiąc o poprzednich grach id software. Zresztą logo w pierwszych sekundach pokazuje kto tę grę zje*ał (bethesda). Ja bym właśnie zagrał w New Vegas (naprawdę dobra gra - tu się zdziwiłem bo fabuła kosi) z taką grafiką a nie marnował czas na beznadziejne wyścigi (zresztą prostackie na początku) i bezsensowną strzelaninę. W pseudo otwartym jak sam napisałeś świecie. A w zasadzie powinieneś napisać zamkniętym z paroma opcjami wyboru.

PS: Umówmy się to jest moje zdanie, możesz w tę grę podupcać aż się obślinisz z radości ;) Mi nie pasi i przestrzegam że, nie każdemu podpasuje . Zwłaszcza jak ktoś lubi realizm jak wielu fanów stalkera.
War. War never changes...
Bury
zapraszam do lektury :)
Awatar użytkownika
Microtus
Legenda

Posty: 1028
Dołączenie: 18 Cze 2007, 14:31
Ostatnio był: 19 Sty 2019, 22:54
Miejscowość: łorsoł
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 106

Re: RAGE

Postprzez Realkriss w 06 Lis 2011, 15:06

Skończyłam. Jak dla mnie 4/10. Gra zajęła mi 14 godzin.
Minusy:
- nie można nigdzie powłazić, co jest przedenerwujące
- zamknięty świat
- fizyka w grze jest na bardzo niskim poziomie, daleko jej do dziadzia Half Life 2
- strzelanie do przeciwników jest tak skuteczne, jakby byli z tytanu
- nieskuteczne head-shooty
- mało interakcji z otoczeniem
- żenująca ilość misji
- liniowa fabuła jak z tępej platformówki
- za dużo ambarasu z pojazdami
- zakończenie rozczarowuje

Plusy:
- piękna grafika
- niepowtarzalność tekstur, postaci, miejscówek
- świetnie pomyślane pomysły na frakcje bandytów, ale kompletnie niewykorzystane
- ciekawie wymyślony świat, ale co z tego, skoro poznaje się go w minimalnym stopniu
- fajne easter-eggi: pokoje z innych gier, nawiązania sytuacyjne do Half Life 2, Stalkera.

Mam teraz nadzieję że panowie z Betshedy, którzy do Falloutów mieli fantastyczne pomysły fabułowe, ale silnik niczym z Zelmera Predom, wykorzystają silnik panów z id, którzy nie umieją tworzyć fabuł.
Może powstać gra idealna.

I to niestety wszystko.
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 09 Sty 2023, 10:40
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Re: RAGE

Postprzez caleb59 w 25 Lis 2011, 18:08

Wyszły sterowniki dla kart AMD, które łatają grę na 99% - nie ma już doczytywania tekstur na oczach, bsodów, crashy czy innych bugów, gra działa super płynnie na procesorach czterordzeniowych w połączeniu z kartą graficzną AMD: http://support.amd.com/us/kbarticles/Pa ... mance.aspx
Gra załatana na 99%, gdyż nadal wymaga parametru +vt_maxAniso 1, dzięki któremu na kartach AMD znikają dziwne czarne kreseczki na mini mapce oraz kwadraciki na niektórych postaciach...
                 Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 3070 8GB GDDR6 RAM | Windows 11 Pro x64 |
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2687
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: 05 Gru 2023, 00:39
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 666

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość