RAGE

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: RAGE

Postprzez impulse_101 w 04 Sty 2012, 21:49

Wczoraj miałem okazje w to pograć... uważam ze statyczne oświetlenie, sprajty oraz przedmioty przyklejone do mebli w 2011 roku to czysta profanacja :o
Image
Awatar użytkownika
impulse_101
Legenda

Posty: 1305
Dołączenie: 20 Sty 2009, 16:47
Ostatnio był: 08 Lut 2020, 16:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 275

Reklamy Google

Re: RAGE

Postprzez caleb59 w 06 Sty 2012, 22:59

Kolejna wersja sterowników AMD z poprawkami dla Rage: http://support.amd.com/us/kbarticles/Pa ... river.aspx
                 Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 3070 8GB GDDR6 RAM | Windows 11 Pro x64 |
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2687
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: 05 Gru 2023, 00:39
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 666

Re: RAGE

Postprzez paintball_0 w 27 Mar 2012, 09:24

Od niedawna RAGE jest w jakiejś "taniej" serii od Cenegi. W polskiej wersji językowej (dubbing). Na szczęście gierka działa ze Steamem, więc przełączenie się na angielski jest kwestią pobrania 300MB paczki językowej. Cena: ~70zł

Zacząłem grę, pograłem z 20 min, poniżej zamieszczam pierwsze wrażenia.

Problemy techniczne w postaci doczytujących się tekstur co prawda występują, ale nie uniemożliwia to zabawy. Gierka sama dopasowuje się do parametrów komputera i wyświetla grafikę w rozsądnej jakości i z przyjemną liczbą FPSów. Jasne, chętnie sam bym się pobawił w optymalizację, jako że nie ufam tym "inteligentnym" systemom wykrywania mocy obliczeniowej, ale szczerze mówiąc nie mam powodów do narzekań. Gra wygląda bardzo dobrze, świetnie wręcz. Gdybym nie oglądał wcześniej gameplayów nagranych na lepszym sprzęcie, w życiu bym się nie zorientował, że gra nie działa na max. Graficznie id TECH5 trochę przypomina Unreal Engine 3.

Animacja postaci jest nieco zbyt perfekcyjna. Brakuje w niej tych przypadkowych "ludzkich" ruchów, spowodowanych niedoskonałością motion capture, które widać chociażby w Gears of War, albo Bulletstorm. Nie to, żeby mi się animacje nie podobały. Po prostu nie jestem przyzwyczajony do tak mechanicznie precyzyjnych ruchów. Za to id dokonało cudów animując dłonie. Nie tylko gracza, ale i NPCów. Ostatni raz widziałem taki poziom wykonania w Wiedźminie 2. Wyglądają po prostu zaje*iście.

Wiele nie pograłem, ale już wiem, że to jest gra dla mnie. Przede wszystkim dlatego, że jest to gra akcji. Bohater nie wlecze się jak mucha w smole. Duża mobilność sprzyja używaniu osłon i korzystaniu z elementów otoczenia.

Co mi się najbardziej podoba (oprócz apokalipsy nie spowodowanej przez człowieka) to właśnie poziom dbałości o szczegóły. Gra wygląda tak, jakby każdy kamyk na ziemi i każda deska w płocie były ręcznie wyrzeźbione! Nie ma dwóch takich samych tekstur, nie ma dwóch takich samych modeli. Porównania do Singularity, Bulletstorma i Wiedźmina 2 jak najbardziej wskazane. Rage przypomina trochę dekoracje do wysokobudżetowego filmu, ale to tylko dodaje mu uroku.
Klimatem bardzo przypomina Mad Maxa. Bardzo amerykańska stylistyka. Miła odmiana po Stalkerach i Metrze. I co zaskakujące- nie czuć komercji. ;)

Trochę mnie niepokoi story telling. 5 minut po obejrzeniu intra otrzymałem swoją pierwszą misję... Jeszcze bym zrozumiał samouczek w formie walki o przetrwanie, ale nie. Pierwsza misja to zwykłe zlecenie. Nic osobistego, idź za wskaźnikiem na mapie i zabij wszystkich. Trochę się to nie klei, jeśli pomyśleć, że dosłownie przed chwilą
:

obudziłem się po stu latach hibernacji
... Zobaczymy jak to się potoczy dalej. Póki co mam dziesiątki pytań i nie zanosi się na to, żeby te najistotniejsze zostały wyjaśnione, ale w sumie czego ja oczekuję? Nawet jednej misji jeszcze nie ruszyłem. :P

Póki co gra mi się podoba. Widzę w niej duży potencjał dla replayability.



UWAGA UWAGA UWAGA!!!


Wersja w Premium Games NIE ZAWIERA dodatkowej zawartości z Edycji Anarchisty!!! DLC jest niedostępne w Polsce. W ogóle gra jest niedostępna w Posce na Steam. Wygląda na to, że pełna dystrybucja należy do Cenegi. Cholerna Cenega. ALE. Można odblokować dodatkową zawartość dla polskiej wersji gry! Wystarczy zarejestrować swoją gierkę w Kompanii Graczy i uzbierać 100 punktów za kupione u nich gry. Ja na szczęście posiadałem ponad 200. DLC już kupione. A warto, bo DLC odblokowuje dodatkowe poziomy w grze i trochę dodatkowego uzbrojenia.

Pograłem trochę, poznałem kilka nowych osób, zdobyłem sobie auto z Mad Maxa. Gra jest świetna! Jeśli chcesz zagrać w doskonale zaprojektowaną, grywalną gierkę z ciekawą postapokaliptyczną fabułą, to gra jest dla ciebie. Warto pomęczyć się z Cenegą dla tej gierki. Szczerze polecam.
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: RAGE

Postprzez atikabubu w 10 Cze 2012, 12:05

Niedługo mają wyjść narzędzia dla modderów. :suchar:

https://twitter.com/ID_AA_Carmack/statu ... 4427956225

Oficjalny news: Matrix przenosi moda do RAGE! :suchar:
Fiat justitia ruat caelum
W10 x64 / Ryzen 3600 4.2 GHz/ Gigabyte GTX 1070 / 16 GB DDR 4
Pierwszy opek/ LA Persona (Firefox) / Hińskie bajki obejrzane
Awatar użytkownika
atikabubu
Very Important Stalker

Posty: 1459
Dołączenie: 23 Lut 2008, 13:10
Ostatnio był: 01 Sty 2024, 01:00
Miejscowość: Zajebista
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: RP-74
Kozaki: 569

Re: RAGE

Postprzez KoweK w 10 Cze 2012, 13:34

paintball_0 napisał(a):DLC jest niedostępne w Polsce.

Ale głupoty pierdzielisz, jak zwykle. :) Najpierw piszesz to zdanie, a potem, że DLC jednak można kupić i grać - to w końcu jest dostępne czy nie? Swoją drogą nie przypominam, by edycja w Premium Games nazywała się "RAGE + Edycja Anarchisty" tak jak wersja premierowa, więc chyba każdy w miarę ogarnięty powinien wiedzieć, że DLC nie ma.

Ja mam edycję premierową i normalnie zainstalowałem wszystkie dodatki.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5642
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 14:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Re: RAGE

Postprzez paintball_0 w 10 Cze 2012, 14:11

Ach tak? To kup na Steam DLCki. Albo samą grę. Da się? Nie da się. Steam wywala komunikat, że gra i dodatki jest niedostępna dla tego regionu. DLC na terytorium Polski można dostać tylko i wyłącznie kupując edycję anarchisty, która po dziś dzień stoi po 130zł. Albo zamienić za punkty na stronie Kompanii Graczy Cenegi. Gdybyś schował arogancję do kieszeni i zastanowił się przez chwilę, zrozumiałbyś że za pieniążki osobno DLCków nie dokupisz. Jedynie za punkty zdobywane przez zakup innych gier u Cenegi.

Na pudełku wersji Premium nie jest napisane, że posiada DLC. Ale będąc rozpieszczanym przez CD Projekt uznałem, że być może wersja PREMIUM jednak je zawiera. Zwaliłem brak informacji na pudełku na zwykłą niekompetencję Cenegi. Cały akapit po UWAGA został dodany po kilku godzinach gry, kiedy zorientowałem się, że gra jest "wybrakowana" i zacząłem szukać rozwiązania problemu.

Jak więc widzisz, to ty jak zwykle pierdzielisz głupoty, posiadając wersję premierową i nie mając pojęcia o uciążliwościach wersji "premium". :)
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: RAGE

Postprzez Darth ReX w 10 Cze 2012, 14:21

Nie chcę nic mówić, ale w większości gry w Premium Games nie mają dodatkowych zawartości.
DLC na terytorium Polski można dostać tylko i wyłącznie kupując edycję anarchisty, która po dziś dzień stoi po 130zł.

Nom.
|| Ryzen 5 3600 3,6GHz | 32GB DDR4 RAM | XFX Radeon RX 580 8GB | Windows 10 Pro x64 ||
Awatar użytkownika
Darth ReX
Redaktor

Posty: 2050
Dołączenie: 08 Lut 2008, 17:27
Ostatnio był: 05 Mar 2024, 23:52
Kozaki: 224

Re: RAGE

Postprzez KoweK w 10 Cze 2012, 14:25

paintball_0 napisał(a):Na pudełku wersji Premium nie jest napisane, że posiada DLC.

Brawo, geniuszu. Wg Ciebie każdy producent powinien pisać na pudełkach "DLC nie ma". :facepalm:
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5642
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 14:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Re: RAGE

Postprzez paintball_0 w 10 Cze 2012, 14:52

Według mnie każdy wydawca powinien najpierw zastanowić się jaki jest sens pisania premium na pudełku.

Brawo, geniuszu.
Uwaga nie na miejscu. Kupując gierkę, byłem przygotowany na taką ewentualność, co nie umniejszyło mojej irytacji. Dopiero po pewnym czasie dowiedziałem się, że gry nie da się kupić w wersji cyfrowej prosto ze Steam i sądziłem, że DLC poza pudełkową "edycją anarchisty" jest całkowicie w Polsce niedostępne. Cenega mogła się przynajmniej postarać o jakąś ulotkę informacyjną wewnątrz pudełka, gdzie DLC można znaleźć.

@Darth ReX, Allegro nie brałem pod uwagę w moich rozważaniach. ;) Na Allegro ceny i towary są płynne. Równie dobrze mogłeś zalinkować tu torrenta, wnosiłby tyle samo do dyskusji.
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: RAGE

Postprzez Darth ReX w 10 Cze 2012, 15:19

http://www.ceneo.pl/14185303 No to proszę bardzo, coś spoza allegro.
|| Ryzen 5 3600 3,6GHz | 32GB DDR4 RAM | XFX Radeon RX 580 8GB | Windows 10 Pro x64 ||
Awatar użytkownika
Darth ReX
Redaktor

Posty: 2050
Dołączenie: 08 Lut 2008, 17:27
Ostatnio był: 05 Mar 2024, 23:52
Kozaki: 224

Re: RAGE

Postprzez KoweK w 10 Cze 2012, 15:23

paintball_0 napisał(a):Według mnie każdy wydawca powinien najpierw zastanowić się jaki jest sens pisania premium na pudełku.

"Premium Games" to tylko nazwa. Czego ty się doszukujesz w tytule?

paintball_0 napisał(a):@Darth ReX, Allegro nie brałem pod uwagę w moich rozważaniach. ;)

W takim razie narzekaj dalej. :E
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5642
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 14:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1470

Re: RAGE

Postprzez paintball_0 w 11 Cze 2012, 09:03

"Premium Games" to tylko nazwa. Czego ty się doszukujesz w tytule?

Bagatelizuj sobie do woli, ja też lubię kiedy moje jest na wierzchu. A w tym przypadku jest. ;) RAGE jest w Polsce dostępne tylko u Cenegi, bezpośrednio na Steam się go kupić nie da. Tak samo nie można bezpośrednio na Steam dokupić sobie DLC. Masz więc dwa wyjścia: kupujesz grę jeszcze raz w edycji anarchisty, albo szukasz w Sieci odpowiedzi na pytanie "w jaki sposób odblokować DLC dla wersji Premium?".

W takim razie narzekaj dalej. :E

Dziękuję za pozwolenie. ;) RAGE kupiłem bo akurat rzuciło mi się w oczy, jak spacerowałem po Empiku, kiedy wersja premierowa stała za 130zł. Czasem po prostu lubię kupić sobie gierkę nie namyślając się wiele. Ot i historyja.

Jeszcze słówko o fabule. Cholera kończy się w połowie... :(
Nie ma finałowego big bossa ani epickiej batalii o losy planety. Wyjaśnienie kto z kim i dlaczego jest kwestią dwóch, trzech zdań głównego zleceniodawcy. W ogóle misja finałowa od każdej innej różni się tylko tym, że dostaję największą armatę w grze a na końcu wyświetla się filmik i napisy końcowe...

Gra jest za krótka i przypomina skansen. Widoczki są przepiękne ale nie mają w sobie głębi. Przywodzą mi na myśl tę atrakcję w Disneylandzie, gdzie zwiedzający jadą wagonikiem i oglądają ruchomą dioramę:
:


Widać podobieństwo? No właśnie. W grach wolę być uczestnikiem wydarzeń a nie tylko widzem za szybką.
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości