Gry MOBA - League of Legends, Dota2 itp.

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Gry MOBA - League of Legends, Dota2 itp.

Postprzez Stalker Mikołaj w 19 Paź 2010, 14:40

Otóż założyłem ten temat aby zebrać osoby grające w tą grę.
Link do strony z której można pobrać tą grę :
http://www.leagueoflegends.com/
Tutaj kilka słów na temat gry:
League Of Legends jest grą stworzoną przez Riot Games (http://riotgames.com).
Jest to nowy gatunek gier komputerowych - MOBA czyli Multiplayer Online Battle Arena.

Za pierwowzór tego typu gier uważana jest mapa z Warcraft3 - Defence of the Ancients (DotA). Była to początkowo prosta mapa stworzona przez jednego z graczy warcrafta, która z czasem rozwinęła się na tyle aby doczekać się wielkiej popularności. O jej sukcesie świadczą chociażby organizowane "Lan tournaments", czyli turnieje, gdzie gracze z całego świata spotykają się w jednym miejscu aby wziąć udział w zawodach (które często obfitują w nagrody robiące duże wrażenie - sprzęt komputerowy czy sumy pieniędzy wyrażane w tysiącach dolarów - nie każda gra może poszczycić się wydarzeniami organizowanymi z takim rozmachem).

Część osób może kojarzyć nazwę mapy (dota) z dość popularnego utworu Basshuntera o nazwie... Dota ;)
Ale o co tu chodzi ?
Na czym polega League Of Legends? Otóż dostajemy do wyboru gamę bohaterów, z których wybieramy jednego i ruszamy do walki z przeciwnikiem, zdobywamy doświadczenie, kupujemy przedmioty niezbędne do realizacji naszej taktyki, tworzymy własne koncepcje rozwoju bohatera, walczymy przeciwko graczom z całego świata.

W grze liczy się refleks, umiejętność szybkiego podejmowania decyzji, percepcja, doświadczenie oraz przede wszystkim zgranie z resztą drużyny. Tworzymy wspólnie strategie, taktyki, znajdujemy słabe punkty przeciwnika i bezwzględnie je wykorzystujemy. Gra jest bardzo szybka, efektowna i nastawiona na maksimum akcji, pojedyncza rozgrywka zajmuje zazwyczaj od 25 do 50 minut i jest pełna pięknych walk i starć obu drużyn, zakończona smutną porażką bądź pamiętnym zwycięstwem.
League Of Legends został ogłoszony już w końcu 2008 roku, by 27 października 2009 oficjalnie ruszyła finalna część gry. Od tego czasu Riot Games stale ulepsza swój produkt, tworząc nowych bohaterów, nowe przedmioty oraz mapy, a także czuwając nad zachowaniem równowagi w grze, stale polepszając i zmieniając umiejętności, runy oraz atrybuty naszych bohaterów.

Warto dodać, że gra ta jest i będzie darmowa, autorzy utrzymują się z wprowadzonego w grze sklepu gdzie możemy kupić nowy wygląd naszego bohatera bądź odblokować postać, której jeszcze nie mamy (oczywiście wszystkie funkcje wpływające na budowanie przewagi w grze są dostępne także dla graczy, którzy nie chcą wydać ani złotówki, wspierając autorów gry wybieramy po prostu drogę na skróty, dla przykładu odblokowując wszystkie postacie szybciej).

League Of Legends jest z pewnością grą, która zasługuje na uwagę, mimo tak młodego wieku, gra ta zdążyła zebrać już mnóstwo prestiżowych nagród (m. in. IGN Multiplayer and Strategy Game of the Year) i z pewnością zapewni Wam wiele godzin dobrej zabawy obfitującej w epickie pojedynki z graczami z całego świata! Zapraszam!
Informacje zaczerpnięte z:
http://leagueoflegends.pl/
http://www.leagueoflegends.com/
Osobiście polecam tą grę wraz z Znajomym który też w to gra :D
Zachęcamy i Zapraszamy do grania!!
Awatar użytkownika
Stalker Mikołaj
Kot

Posty: 22
Dołączenie: 23 Lip 2010, 17:47
Ostatnio był: 10 Lut 2011, 00:35
Miejscowość: Solec Kujawski - obszar podobny do Bagien.
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: League of Legends (LoL) - gra MMO

Postprzez Znajomy w 19 Paź 2010, 14:46

Gram, pykuje codziennie.
Zachęcam i zapraszam, mój nick w grze to BarrierBreaker.
Chciałbym jeszcze zwrócić uwagę na to, że poświęcam graniu w LoL około 2h dziennie czyli ... niewiele czasu.
Jednak mam już odblokowanych kilku bohaterów.
Zapraszam! :wódka:
Image
Image
Image

Za ten post Znajomy otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive PrzemoC.
Awatar użytkownika
Znajomy
Stalker

Posty: 104
Dołączenie: 01 Lip 2010, 11:14
Ostatnio był: 07 Gru 2013, 15:04
Miejscowość: Magazyny Wojskowe
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 7

Re: League of Legends (LoL) - gra MMO

Postprzez MalinaOSG w 15 Lut 2011, 07:40

Grałem parę dni. Najlepiej mi szło Lux która była swego czasu dostępna do rozgrywki. Zarobiłem nią wystarczającą ilość pointsów by kupić nową postać, ale gra mi się znudziła. Zresztą w War też nie pykałem doty całymi dniami, jedna, dwie partie i tyle.
Zona jest darem tego świata, a my wolność jesteśmy jej obrońcami, będziemy ją chronić bezapelacyjnie do samego końca a wrogowie zony będą skończeni gdy my z nimi skończymy.

Cytat. Życie jest jak bycie stalkerem zawsze trzeba walczyć oto by móc żyć oto by móc stać się kimś lepszym.

Cytat. Negatywne skutki picia radioaktywnej wódki.
Awatar użytkownika
MalinaOSG
Stalker

Posty: 58
Dołączenie: 28 Kwi 2010, 17:04
Ostatnio był: 20 Kwi 2012, 08:40
Miejscowość: Magazyny Wojskowe
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: -1

Re: League of Legends (LoL) - gra MMO

Postprzez Bambosz107 w 17 Lut 2011, 16:52

Ja właśnie w LoL'a zaczynam grać i próbuję to wszystko na razie jakoś ogarnąć :E Jaką postać polecacie na początek? Jakieś porady dla początkującego?
Go Go Power Rangers!!
Awatar użytkownika
Bambosz107
Legenda

Posty: 1280
Dołączenie: 10 Maj 2009, 21:50
Ostatnio był: 15 Cze 2022, 20:42
Miejscowość: Tarnów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 87

Re: League of Legends (LoL) - gra MMO

Postprzez Pawlowicz w 17 Lut 2011, 17:47

Polecam Ashe (ŁUCZNICZKA)
Ja gram. Może nie codzienie ale co jakis czas
Image
Falloutowe Wojny Frakcji http://fallout.wojnyfrakcji.org/
Stalkerowe Wojny Frakcji http://www.stalker.wojnyfrakcji.org/
Awatar użytkownika
Pawlowicz
Stalker

Posty: 147
Dołączenie: 03 Kwi 2010, 08:13
Ostatnio był: 07 Cze 2014, 18:24
Miejscowość: Zona
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 3

Re: League of Legends (LoL) - gra MMO

Postprzez Kapeć29 w 17 Lut 2011, 20:26

Ściągam i zaczynam grać. Tylko boję się o mój internet, który często ma `zwiechy`. Ciekawi mnie ta gra. Mam nadzieję, że będzie w niej więcej współpracy z innymi graczami. W innych MMO główny nacisk jest pozornie na teamy, lecz w praktyce wygląda to tak, że każdy robi koks wojownika i lata sam. Mam nadzieję, że będzie inaczej ;D
nic mi się nie chce.
Awatar użytkownika
Kapeć29
Stalker

Posty: 104
Dołączenie: 04 Sty 2011, 14:08
Ostatnio był: 02 Paź 2014, 22:22
Ulubiona broń: Walker 9x18
Kozaki: 11

Re: League of Legends (LoL) - gra MMO

Postprzez Bambosz107 w 17 Lut 2011, 21:28

Grałem dzisiaj w to u kumpla i uwierz mi, że bez teamworku tu nie przeżyjesz długo. :P Bardzo ważna jest współpraca w stylu, że jeden z graczy jest tankiem, drugi magiem atakującym na odległość, a jeszcze trzeci leczy ich obu. Zdążyłem już ściągnąć sobie klienta LoL, przejść samouczek i rozegrać pierwszą bitwę. Jako, że nie grałem w WoW'a ani inne tego typu gry, kompletnie nie ogarniam, ale mimo wszystko muszę przyznać, że gra mi się podoba. :)
Go Go Power Rangers!!
Awatar użytkownika
Bambosz107
Legenda

Posty: 1280
Dołączenie: 10 Maj 2009, 21:50
Ostatnio był: 15 Cze 2022, 20:42
Miejscowość: Tarnów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 87

Re: League of Legends (LoL) - gra MMO

Postprzez Kapeć29 w 18 Lut 2011, 18:52

Dajcie jakieś namiary na siebie to zagramy razem.
już troche gram. Fajne.
Mój nick Kapec29
nic mi się nie chce.
Awatar użytkownika
Kapeć29
Stalker

Posty: 104
Dołączenie: 04 Sty 2011, 14:08
Ostatnio był: 02 Paź 2014, 22:22
Ulubiona broń: Walker 9x18
Kozaki: 11

Re: League of Legends (LoL) - gra MMO

Postprzez Bambosz107 w 18 Lut 2011, 19:57

Ja gram Malzahar'em, bardzo fajna postać dla początkującego :E Bardzo potężny jest też Fiddlesticks, jednak nie ogarniam jeszcze go za bardzo. (Mówię tutaj o początkowych herosach). W późniejszym okresie chciałbym kupić Swain'a, to dobry wybór? Mój nick w grze jest taki sam jak tutaj.
Go Go Power Rangers!!
Awatar użytkownika
Bambosz107
Legenda

Posty: 1280
Dołączenie: 10 Maj 2009, 21:50
Ostatnio był: 15 Cze 2022, 20:42
Miejscowość: Tarnów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 87

Re: League of Legends (LoL) - gra MMO

Postprzez Kapeć29 w 18 Lut 2011, 20:43

jak mam Cię dodać do znajomych czy co?
nic mi się nie chce.
Awatar użytkownika
Kapeć29
Stalker

Posty: 104
Dołączenie: 04 Sty 2011, 14:08
Ostatnio był: 02 Paź 2014, 22:22
Ulubiona broń: Walker 9x18
Kozaki: 11

Re: League of Legends (LoL) - gra MMO

Postprzez Bambosz107 w 18 Lut 2011, 21:05

No w menu launchera LoL masz zakładkę Friends, na dole po prawej. Tam klikasz add friend i wpisujesz 'Bambosz107'. Ja Cię nie mogę dodać, pisze, że nie znaleziono gracza. :|
Go Go Power Rangers!!
Awatar użytkownika
Bambosz107
Legenda

Posty: 1280
Dołączenie: 10 Maj 2009, 21:50
Ostatnio był: 15 Cze 2022, 20:42
Miejscowość: Tarnów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 87

Re: League of Legends (LoL) - gra MMO

Postprzez Kapeć29 w 27 Lut 2011, 15:12

Gra ktoś na UE ?
nic mi się nie chce.
Awatar użytkownika
Kapeć29
Stalker

Posty: 104
Dołączenie: 04 Sty 2011, 14:08
Ostatnio był: 02 Paź 2014, 22:22
Ulubiona broń: Walker 9x18
Kozaki: 11

Następna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości