S.T.A.L.K.E.R. - książki

Re: S.T.A.L.K.E.R. - książki

Postprzez RadekNioch w 12 Lut 2018, 16:43

Witajcie,

Dawno mnie tu nie było (pewnie to dobrze dla forum), ale jako że wracają do mnie wspomnienia, chciałbym Was zapytać, czy da się jeszcze gdzieś zdobyć Ołowiany Świt albo zbiór wszystkich książek z serii w rozsądnej cenie? Może ktoś z Was sprzedałby egzemplarz?

Ołowiany nie jest już nigdzie dostępny, chyba że w postaci e-booka, a ceny na Allegro dobijają do 100zł. Nie chciałbym walić tyle w ciemno, dlatego pytam
Awatar użytkownika
RadekNioch
Łowca

Posty: 438
Dołączenie: 28 Lip 2013, 06:31
Ostatnio był: 12 Maj 2019, 01:59
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 55

Reklamy Google

Re: S.T.A.L.K.E.R. - książki

Postprzez Darth ReX w 12 Lut 2018, 19:13

Nawet bym ci sprzedał, ale mam podwójnie dedykowany egzemplarz. ;)

Aż mnie to zdziwiło, ale nie jesteś w stanie poczekać na jakiś dodruk?
|| Ryzen 5 3600 3,6GHz | 32GB DDR4 RAM | XFX Radeon RX 580 8GB | Windows 10 Pro x64 ||
Awatar użytkownika
Darth ReX
Redaktor

Posty: 2050
Dołączenie: 08 Lut 2008, 17:27
Ostatnio był: 05 Mar 2024, 23:52
Kozaki: 224

Re: S.T.A.L.K.E.R. - książki

Postprzez Universal w 12 Lut 2018, 19:28

W sumie to ja mam. Dwie pierwsze Gołkowskiego, dwie pierwsze Noczkina, Kompleks 7215 - komplet Fabryki, którego kiedyś chciałem się pozbyć, a potem przestało mi zależeć. Stan IMO trochę więcej niż dobry. Podesłać zdjęcia?
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: S.T.A.L.K.E.R. - książki

Postprzez RadekNioch w 12 Lut 2018, 20:52

Sprawdź PW Universal

Nie mamy pewności, czy taki dodruk w ogóle się pojawi, a ja chciałbym wziąć się za to możliwie na dniach
Awatar użytkownika
RadekNioch
Łowca

Posty: 438
Dołączenie: 28 Lip 2013, 06:31
Ostatnio był: 12 Maj 2019, 01:59
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 55

Re: S.T.A.L.K.E.R. - książki

Postprzez KOSHI w 12 Lut 2018, 22:00

Ty chcesz mieć, czy przeczytać? Jak to drugie to nie widzę problemu :realcaleb: a jak to pierwsze to nie bardzo wiem po co, chyba tylko żeby ładnie na półce wyglądało i pozostawiało cie z własną inteligencja. Zawsze można se tam postawić flaszkę i też będzie git. ku*wa, nie no, co to się porobiło, że ludzie puaczą, że Gołkowski niedostępny, albo za drogi. Jpr :pogarda: :facepalm:
Image

Za ten post KOSHI otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive utak3r.
Awatar użytkownika
KOSHI
Opowiadacz

Posty: 1324
Dołączenie: 16 Paź 2010, 13:13
Ostatnio był: 15 Kwi 2023, 20:25
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 649

Re: S.T.A.L.K.E.R. - książki

Postprzez Universal w 12 Lut 2018, 22:09

I tu się zdziwisz, bo sam bezskutecznie szukam papierowego egzemplarza drugiej części Stalowych Szczurów. Bądź co bądź papier to papier. Osobiście nie potrafię przekonać się do czytników, nie wspominając o czytaniu na telefonie/pececie. Raz się da, ale więcej to aż boli. A jeśli mam mieć kilka części w papierze i ma mi brakować czegoś w środku... To aż mnie skręca. W środku.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2613
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 08 Sie 2023, 20:40
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1051

Re: S.T.A.L.K.E.R. - książki

Postprzez RadekNioch w 12 Lut 2018, 22:14

@KOSHI - Mieć i przeczytać ;) a ja jakoś na półce preferuję książkę, niż flaszkę, i chciałbym sobie taką tam umieścić :E Ale cóż, nie spodziewałem się, że tutaj nawet taki post może sprowokować kogoś do wieczornego wylewania żali, chyba wraca klimat forum, haha, tęskniłem za tym
Awatar użytkownika
RadekNioch
Łowca

Posty: 438
Dołączenie: 28 Lip 2013, 06:31
Ostatnio był: 12 Maj 2019, 01:59
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 55

Re: S.T.A.L.K.E.R. - książki

Postprzez KOSHI w 12 Lut 2018, 22:25

Jak bym się miał forum stresować i tym, co się tu pisze, to bym musiał zwać się THE PIOTR. Chyba się sam zestresowałeś bardziej, że ktoś napisał, że to literatura nie najwyższych lotów i po ch*j wydawać na to pieniądze, skoro w necie można to ogarnąć, ale to twoja brocha.

@Uni - akurat Meesha z innej stony nie znam, więc Szczury może i są znośne, ale na cykl sztalkier spuśćmy kurtynę milczenia. Ile ludzi wyprzedawało ten szajs, jak się obcięło, co to za bladzie powstały, a jeszcze to ktoś chcę kupić...
Image
Awatar użytkownika
KOSHI
Opowiadacz

Posty: 1324
Dołączenie: 16 Paź 2010, 13:13
Ostatnio był: 15 Kwi 2023, 20:25
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 649

Re: S.T.A.L.K.E.R. - książki

Postprzez RadekNioch w 12 Lut 2018, 22:43

Nie wiem, czy się zestresowałem, bo nawet nie odebrałem twojego posta do końca w ten sposób haha :E I nie mam pojęcia, jakich lotów to literatura, bo nie przeczytałem ani zdania owej, ale chętnie się przekonam i fajnie byłoby móc zrobić to w taki a nie inny sposób

Za ten post RadekNioch otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive KOSHI.
Awatar użytkownika
RadekNioch
Łowca

Posty: 438
Dołączenie: 28 Lip 2013, 06:31
Ostatnio był: 12 Maj 2019, 01:59
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 55

Re: S.T.A.L.K.E.R. - książki

Postprzez utak3r w 24 Mar 2018, 21:55

Bagno szaleńców...
Zacznę od spraw technicznych. Znacząca większość początkujących autorów piszących o uniwersum stalkera, nie wiadomo dlaczego, ma BARDZO irytującą manierę językową. Prawdopodobnie ktoś to kiedyś zaczął i się tak przyjęło, trudno teraz po latach tego dochodzić. I tu na pierwszych stronach było podobnie. Ta maniera brzmi straszliwie sztucznie, a niektórzy autorzy nawet po kilku książkach wciąż się jej nie pozbywają, skutecznie zniechęcając do sięgania po kolejne pozycje :pogarda: Opowieść Joanny jednak już po kilku rozdziałach wróciła na właściwe tory i przybrała prawidłową formę językową. Super! Kolejna sprawa, która bardzo często doskwiera autorom tego uniwersum, to typowe technikalia, co mnie, inżyniera, razi. Tu Joanna w ogóle uniknęła takich problemów. Ostatnia sprawa, to balans między dialogami a opisami - zazwyczaj bolączka początkujących - tu wyważone idealnie. Ogólnie, mniej wiecej w połowie książki, już w ogóle się nie czuło, że autorka młoda i jeszcze niedoświadczona. Prawdopodobnie spora zasługa w tym samej historii, ale też zwyczajnie warsztat dość szybko osiagnął właściwy poziom :)

Właśnie, historia. Tak szczerze, to prawdopodobnie jedna z najlepszych pozycji w tym uniwersum. Serio. Historia rzeczywiście wciąga, jak bagno. Postaci nakreślone bardzo zgrabnie i konsekwentnie. Gdy już się rozkręci, a wspomniane wcześniej problemy zanikną, czyta się jednym tchem. Zakończenie również na poziomie, bez sztampy.

Słowem - to jest FANTASTYCZNA (nomen omen) robota. Książka jest więcej, niż udana i już teraz czekam na nową propozycję Joanny :E Gratulacje!
Image
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

Re: S.T.A.L.K.E.R. - książki

Postprzez skinnyman w 25 Mar 2018, 02:07

utak3r napisał(a):Znacząca większość początkujących autorów piszących o uniwersum stalkera, nie wiadomo dlaczego, ma BARDZO irytującą manierę językową. Prawdopodobnie ktoś to kiedyś zaczął i się tak przyjęło, trudno teraz po latach tego dochodzić. I tu na pierwszych stronach było podobnie. Ta maniera brzmi straszliwie sztucznie, a niektórzy autorzy nawet po kilku książkach wciąż się jej nie pozbywają, skutecznie zniechęcając do sięgania po kolejne pozycje

Ale na czym dokładnie ta maniera polega?
"In loneliness, in some sort of a bleak unexplainable solitude with yourself and the Zone you can contemplate. Feel it, become another, penetrated by the aeons of the Zone. That's why it is good that makers didn't include women in the game, truly they are genius. While the game is kind of explorative, it is the journey inside. Had you also the feeling that you are in your dream while playing? Sometimes, for only moment some sight in the game appears to you like an image in a dream: obscure landscape, grey sky, and deserted building with dark windows. (...) It is no shame to have an intimate feeling to this game. I think this game, not on purpose but through artistic intuition, which is not controlled by a purpose of the artist, touched the perennial."
Awatar użytkownika
skinnyman
Kot

Posty: 41
Dołączenie: 09 Wrz 2016, 22:05
Ostatnio był: 10 Mar 2024, 18:22
Miejscowość: pe do en kreska
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 28

Re: S.T.A.L.K.E.R. - książki

Postprzez utak3r w 27 Mar 2018, 00:00

Na tym, że dosłownie każda wypowiedź stalkera MUSI KONIECZNIE nawiązywać do tego, że znajdują się w Zonie. "Niech to chimera rozszarpie" itp. Widzisz, w dawce normalnej to brzmi nawet fajnie. Ale jeśli wrzucisz tego 20 na stronę i wychodzi, że stalkerom emisje tak przemieliły mózgi, że już gadać nie potrafią, staje się niestrawne. Gwarantuję Ci, że jak wylądujesz w Zonie i zobaczysz sunącego na Ciebie snorka, nie krzykniesz "a niech to wszystkie emisje!", tylko zwyczajnie kur*wą zasuniesz.

No, ale tutaj dość szybko poziom tego typu wypowiedzi zszedł do akceptowalnego poziomu i dalej czytało to się już świetnie :wódka:
Image
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

PoprzedniaNastępna

Powróć do Droga Donikąd

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość